błysk na drugą kurtynę

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • genosajd
    Dopiero zaczyna
    • 2012
    • 40

    #1

    błysk na drugą kurtynę

    Witam,

    Mam aparat + dwie lampy studyjne zasilane z gorącej stopki aparatu

    Chcę zrobić tak aby wydluzyc sobie czas naswietlania aby aparat naswietlił to co potrzebuje czyli oświetlenie dyskotekowe a potem błysk lamp uwiecznił mi ostrą postać...

    Jak tego dokonać?
  • kaindox
    Uzależniony
    • 2009
    • 598

    #2
    Odp: błysk na drugą kurtynę

    Ustawiasz w trybie M przesłonę a potem czas przy którym tło jest odpowiednio oświetlone światłem zastanym. Lampę ustawiasz na 2 kurtynę i jedziesz. W razie potrzeby korygujesz czas aż do uzyskania interesującego Cię efektu

    Komentarz

    • genosajd
      Dopiero zaczyna
      • 2012
      • 40

      #3
      Odp: błysk na drugą kurtynę

      a jak to zrobić za pomocą takiej lampy: Lampa studyjna DPsIII-400 Zdalne Sterowanie Jinbei WSLB-JB-DPSIII400 - sklep Fripers.pl

      Komentarz

      • piast9
        Pełne uzależnienie
        • 2005
        • 3267

        #4
        Odp: błysk na drugą kurtynę

        Z tego co się orientuję to błysk na drugą kurtynę działa tylko z lampami systemowymi.
        650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

        Komentarz

        • suchyHc
          Uzależniony
          • 2007
          • 504

          #5
          Odp: błysk na drugą kurtynę

          Skorzystaj z fotoceli. Wyzwalasz manualnie lampą ustawioną na druga kurtynę.
          Skasowali mi ;(

          Komentarz

          • genosajd
            Dopiero zaczyna
            • 2012
            • 40

            #6
            Odp: błysk na drugą kurtynę

            jeszcze zebym miał lampę na topke albo wbudowaną a nie mam ... ale juz wiem chyba ostatecznym wyjsciem bedzie dlugi czas naswietlania i wyzwalanie lampy przyciskiem recznie ale to bedzie srednio wychodzic...

            Komentarz

            • suchyHc
              Uzależniony
              • 2007
              • 504

              #7
              Odp: błysk na drugą kurtynę

              No to zagadki nam robisz. Z tego co napisałeś w pierwszym poście, to nie masz czym wyzwalać lamp studyjnych Więc zgadywałem.
              Skasowali mi ;(

              Komentarz

              • Kuba1
                Uzależniony
                • 2010
                • 960

                #8
                Odp: błysk na drugą kurtynę

                Potrzebujesz lampę systemową z TTL i tą lampą, ustawioną na druga kurtynę, wyzwolisz lampy studyjne przez fotocelę. Możesz też użyć wyzwalaczy, które potrafią wyzwolić błysk na drugą kurtynę - chyba któreś Pocket Wizard to potrafią.

                Komentarz

                • blackninja
                  Początki nałogu
                  • 2007
                  • 378

                  #9
                  Odp: błysk na drugą kurtynę

                  Zamieszczone przez Kuba1
                  Potrzebujesz lampę systemową z TTL i tą lampą, ustawioną na druga kurtynę, wyzwolisz lampy studyjne przez fotocelę. Możesz też użyć wyzwalaczy, które potrafią wyzwolić błysk na drugą kurtynę - chyba któreś Pocket Wizard to potrafią.
                  Lampa ustawiona w TTL wyzwala przedbłysk, który może uruchomić fotocelę na lampach studyjnych i we właściwym momencie nie błysną. Wobec tego lampa na sankach musi być ustawiona w tryb M z minimalną mocą i błyskiem na drugą kurtynę. Działa, bo sprawdzałem
                  Marki trzy.

                  Komentarz

                  • Kuba1
                    Uzależniony
                    • 2010
                    • 960

                    #10
                    Odp: błysk na drugą kurtynę

                    Zamieszczone przez blackninja
                    Lampa ustawiona w TTL wyzwala przedbłysk, który może uruchomić fotocelę na lampach studyjnych i we właściwym momencie nie błysną. Wobec tego lampa na sankach musi być ustawiona w tryb M z minimalną mocą i błyskiem na drugą kurtynę. Działa, bo sprawdzałem
                    Lampa z TTL dlatego, że tylko taka da się ustawić na drugą kurtynę (jeśli się mylę, to poproszę o link do manualnej lampy, która skomunikuje się z Canonem i pozwoli na błyskanie na drugą kurtynę). To, że lampa w manualu, to oczywiste - nie jesteśmy w dziale "ośla łączka". Z drugiej strony, nie wiem czy słyszałeś o lampach studyjnych z funkcją pomijania przedbłysku? Bo z reporterskich, to już stare Yongnuo to potrafiły.

                    Komentarz

                    • blackninja
                      Początki nałogu
                      • 2007
                      • 378

                      #11
                      Odp: błysk na drugą kurtynę

                      Zamieszczone przez Kuba1
                      Lampa z TTL dlatego, że tylko taka da się ustawić na drugą kurtynę (jeśli się mylę, to poproszę o link do manualnej lampy, która skomunikuje się z Canonem i pozwoli na błyskanie na drugą kurtynę). To, że lampa w manualu, to oczywiste - nie jesteśmy w dziale "ośla łączka".
                      Skoro kolega pyta, to nie to dla niego oczywiste. Skoro dla Ciebie tak, to trzeba było udzielić dokładnej odpowiedzi a nie po łebkach.
                      Zamieszczone przez Kuba1
                      Z drugiej strony, nie wiem czy słyszałeś o lampach studyjnych z funkcją pomijania przedbłysku? Bo z reporterskich, to już stare Yongnuo to potrafiły.
                      Poproszę o jakieś modele w rozsądnej cenie..., bo nie słyszałem.
                      Marki trzy.

                      Komentarz

                      • Kuba1
                        Uzależniony
                        • 2010
                        • 960

                        #12
                        Odp: błysk na drugą kurtynę

                        Zamieszczone przez blackninja
                        Skoro kolega pyta, to nie to dla niego oczywiste. Skoro dla Ciebie tak, to trzeba było udzielić dokładnej odpowiedzi a nie po łebkach.

                        Poproszę o jakieś modele w rozsądnej cenie..., bo nie słyszałem.
                        Chociażby ostatnie Quantuumy: Pulse na pewno i chyba Move, ale tego nie jestem pewien - możesz sam sprawdzić.
                        A z tym pouczaniem to wyluzuj..

                        Komentarz

                        Pracuję...