softbox do 430ex II

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • matye
    • 2011
    • 11

    #1

    softbox do 430ex II

    Witam

    Jak w temacie - jaki softbox polecicie do używania z lampą Canon 430ex II? Ma slużyć do fotografowania portretów, glamourów. Domyślam się, że najlepiej od razu kupić jakiś bezprzewodowy wyzwalacz? Co dalej jako uzupełnienie drugiego źródła światła (nie koniecznie bardzo drogo )?

    edit: a może lepiej parasolka?
    Ostatnio edytowany przez matye; 43602.
  • obcy21
    Początki nałogu
    • 2010
    • 467

    #2
    softbox reporterski, ma on chyba 50x50 do uzupełnienia lampka YN najtańsza i drugi soft :P bądz BD...
    Regulamin pkt 8.

    Komentarz

    • photographus
      Początki nałogu
      • 2007
      • 434

      #3
      Proponuję białą parasolkę - dużo wygodniej i oszczędniej
      pozd®ówka
      regulamin pkt 8

      Komentarz

      • wiktor2323
        Pełne uzależnienie
        • 2009
        • 1290

        #4
        Zamieszczone przez photographus
        Proponuję białą parasolkę - dużo wygodniej i oszczędniej
        pozd®ówka
        Wygodniej pod względem przenoszenia, bo przywiązuje się do statywu i już, jednak softbox jest wygodniejszy pod względem kontroli światła.
        Ja mam reporterski 60/60 i 60/90 mocowany na bk3 jeżeli chcesz to napisz do mnie na pw lub pytaj tutaj to moze rozwiejemy Twoje wątpliwosci
        Facebook
        WWW

        Komentarz

        • r3b
          Bywalec
          • 2011
          • 216

          #5
          A ja do 430EX polecam takie softy: Link

          Komentarz

          • wiktor2323
            Pełne uzależnienie
            • 2009
            • 1290

            #6
            Zamieszczone przez r3b
            A ja do 430EX polecam takie softy: Link
            Bardzo fajne. Żarówki działają jako piloty?
            Facebook
            WWW

            Komentarz

            • r3b
              Bywalec
              • 2011
              • 216

              #7
              Zamieszczone przez wiktor2323
              Żarówki działają jako piloty?
              Dokładnie tak, a w plener używam bez pilotów i też jest git. Dodatkowo dokupiłem ostatnio Pixel Kingi i lampami steruje z poziomu body, czyli nie muszę się dostawać do środka w celu ustawień lampy... Taki zestaw jest po prostu świetny, trochę kosztował, ale warto sobie powoli kompletować.

              Komentarz

              • matye
                • 2011
                • 11

                #8
                Zamieszczone przez r3b
                Dokładnie tak, a w plener używam bez pilotów i też jest git. Dodatkowo dokupiłem ostatnio Pixel Kingi i lampami steruje z poziomu body, czyli nie muszę się dostawać do środka w celu ustawień lampy... Taki zestaw jest po prostu świetny, trochę kosztował, ale warto sobie powoli kompletować.

                a zanim dokupiłeś pixel kingi to czym wyzwalałeś błysk z softów?

                Komentarz

                • r3b
                  Bywalec
                  • 2011
                  • 216

                  #9
                  Zamieszczone przez matye
                  a zanim dokupiłeś pixel kingi to czym wyzwalałeś błysk z softów?
                  Najtanszych jakie znalazlem... Trigmaster, albo jakos tak to sie nazywalo.


                  Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

                  Komentarz

                  • jakub.photo
                    • 2012
                    • 14

                    #10
                    Witam.

                    Żeby nie tworzyć nowego topica a dokładnej odpowiedzi pod moje pytanie nie znalazłem w szukajce, przyłączam się do zapytania jaki soft do portretów?
                    Myślałem nad Octą Funsports 95cm, bądź sofboxem Quantuum 60 x 90
                    Pstrykane 550D. Ważne jest, że w plener będzie pod 430 EX a w pomieszczeniu pod PT300 zatem chciałbym żeby to spełniało funkcje w dwóch przypadkach, albo jakiś pomysł na dwa różne softy, bądź parasole?

                    Z góry dzięki za odp.!

                    Komentarz

                    • jakub.photo
                      • 2012
                      • 14

                      #11
                      Nie chodzi mi o wyzwalanie bo to nie jest dla mnie takim dylematem jak wybór odpowiedniego softa (typ i gabaryty) do danej lampy. Jak parasolka to jaka? Zwykła przepuszczająca, srebrna.. Nie miałem okazji porównać kilku rodzajów oświetleń zatem zdaje się na podpowiedzi forumowiczów. Przypominam, że głównie chodzi mi o portrety.
                      Pzdr.!

                      Komentarz

                      • Bobby
                        Dopiero zaczyna
                        • 2011
                        • 24

                        #12
                        Super ten zestaw z tą lampą modelującą. Gdzie kupowałeś te softboxy Phottix'a?
                        5DmkII + C24-70/2.8L + C70-200/2.8L + C50/1.8 + 4x(580EXII + PocketWizard)

                        Komentarz

                        • r3b
                          Bywalec
                          • 2011
                          • 216

                          #13
                          Zamieszczone przez Bobby
                          Super ten zestaw z tą lampą modelującą. Gdzie kupowałeś te softboxy Phottix'a?
                          U importera w polsce. Ma te softy na magazynie, natomiast w sklepach ciezko je znalezc. Ja sie dogadalem ze sklepem fotoklik i sciagneli je w 3 dni... :-)

                          Komentarz

                          • Bomberp
                            Dopiero zaczyna
                            • 2007
                            • 39

                            #14
                            Podobne softy można kupić na Ebay. Ja kupiłem tego typu oktę 80cm za 110zł razem z przesyłką.
                            Bardzo fajna sprawa, tylko słaba regulacja wychylenia.
                            fotobp.pl

                            Komentarz

                            • Bobby
                              Dopiero zaczyna
                              • 2011
                              • 24

                              #15
                              No właśnie, martwi mnie ten mały kąt regulacji. Zastanawiam się też nad taką parasolką. Uchwyt jest umieszczony na zewnątrz, więc możliwości regulacji są o wiele większe.
                              http://allegro.pl/parasolka-softbox-...html?source=oo
                              5DmkII + C24-70/2.8L + C70-200/2.8L + C50/1.8 + 4x(580EXII + PocketWizard)

                              Komentarz

                              Pracuję...