Zamieszczone przez dixi2006
Koszmar Z Dyskiem
Zwiń
X
-
Mam i uzywam tego Eraser'a od dawna. Chwala sie ze standard US Government... Ale po wpadka Bush & Co. to nie wiem czy to wlasciwa rekomendacja???
Zaczynalem DRUHEM...teraz tez mam plastikowy aparat.:rolleyes: -
Czy do skutecznego usunięcia nie wystarczy coś w stylu:
dd if=/dev/urandom of=/dev/sda bs=4k ?
Inna metoda, hardwarowa, ale bez otwierania dysku to mikrofala. Chociaż nie wiem czy z talerzy skasuje, na pewno kopnie elektronikę.
A pamiętam, kiedyś w pracy mieliśmy taki dysk twardy do zabaw, jeszcze 5 i 1/4 cala. Talerz był brązowy - magnetyczny, jak dyskietka. Najpierw zrobiłem na nim ,,mirrora'' tj po podłączeniu do zasilania polerowałem (robiliśmy to w kilku na zmianę), aż zaczął lśnić.
Następnie zapisaliśmy na tym dysku informację. Był to numer do pizzerii zapisany flamastrem na talerzu na wierzchu.
Informacja zapisana w ten sposób kilka lat temu jest łatwa do odczytania do dnia dzisiejszego, pod warunkiem, że dysk nie jest podłączony do zasilania. Po podłączeniu uaktywnia się szyfrowanie danych. (-:Komentarz
-
muflon : tak 7 razy nadpisana karta....(nie wiem czy formatowana czy poprostu kasowana nie byla moja)
Kubaman : UWAGA miałem kiedyś klopot z Maxtorem : nie chciał działać z innymi dyskami na tym samym kontrolerze były błędy transmisji ... (chyba 80 ATA dokladnie nie pamiętam)Komentarz
-
Witam,
A jako ex-serwisant, jak ocenisz przydatnosc w/w na padniety dysk (Toshiba, 2.5'') z uszkodzona glowica (prawdopodobnie). Dysk widziany jest przez BIOS, ale nic nie da sie z niego przeczytac (nawet MBRa). przy kazdej probie slychac jak skacze glowica (glosno halasuje) - jakby "wypadla z zawiasow".Zamieszczone przez McKane(...) tylko GetDataBack wersja pod docelowy system plikow NTFS badz FAT32.
Da sie cos z takim diktum zrobic?Canon 30D | EF-S 18-55/3.5-5.6 | EF 70-210/3.5-4.5 | EF 50/1.8 | EF 100/2.8 | EF 24-105/4.0 IS | Metz 54-MZ4
album-foto.pl | plfoto
Komentarz
-
cześć wszystkim,
uporałem się juz z problemem - niestety część zdjęć w RAW nie daje się odzyskać, wyskakują błędy plików przy podglądzie RAW.
Natomiast przy podglądzie JPG (np w Irfanview) wszystko jest OK. Czy wiecie w jaki sposób wyciągnąc z RAWa zapisanego jpga z pominięciem narzędzi typu DPP czy CR? Pamiętam kiedyś linuxowcy coś takiego pisali, tylko że ja potrzebuję pod windę.
P.S> popmart - być może masz rację z tym Maxtorem. Samsung działa zupełnie OK, i wygląda na to, że jedynie ta jedna operacja kopiowania dała takie fatalne rezultaty. Dodatkowo ciekawostka: w PS, który mam zainstalowany na Maxtorze zresetowały mi się wszystkie ustawienia personalne
Dziwne..
Komentarz
-
-
-
chodzi mi o jakieś wsadowe obrabianie wielu plików RAw - > jpg bez ich otwierania.Komentarz
-
-
-
Zamieszczone przez Kubamanchodzi mi o jakieś wsadowe obrabianie wielu plików RAw - > jpg bez ich otwierania.
A moze tak?
Albo cos w tym stylu...Komentarz
-
-
Hmmm, moze i znacie sie na apartach i sztuce fotografowania, ale na sprzecie to ...
Po pierwsze nie podlaczamy nigdy, ale to NIGDT SATA2 do SATA jelsi dysk nie ma zwroki umozliwiajacej ustawienie natywnosci SATA dla kontrolera hdd ( tego na elektronice dysku ).
Z tego co wiem kazdy ( prawie ) samsung SATA2 ma taka zwroke, tzn. piny, zworki czasem nie ma ale ta mozna dokupic w najblizszym sklepie elektronicznym.
WD Caviary to sa najwieksze "szmelce", jak sie sypnie to na amen i zazwyczaj lece wszystkie ( cala macierz 16 dyskow poszla ... no 2 ocalaly ale trzeba bylo kombinowac ).
Dlatego nie kupujemy dyskow z inter. SATA na zapas, tj. typ na wyurost mozliwosci plyty.
Sprawa przenoszenia plikow windzie.
To nie winda jest zla, ale uzytkownik niedouczony. Przykro mi ale taka jest prawda. Dobra konfiguracja systemu ( standardowa to kaszana ) plus troche logiki i wszystko dziala - pomimo tego, ze to windows. Jesli nie chcecie ryzykowac przez GUI ( interfejs graficzny ) to macie przeciez konsole ( uruchom - > cmd ). Uzywacie wtedy polecenia copy /zrodlo/ /cel/ (np. copy C:/mb/foto.jpg h:/fotografie/foto.jpg). Dzial to troche wolniej ale leci w trybie RAW, czyli bit po bicie. Dodatkowo nalezy sprawdzic w panelu sterownai czy dyski maja aktywne DMA oraz wlaczone buforowanie ( jelsi mozna jest mozliwosc taka ). Swoja droga to jka uzywa sie GUI do przenoszenia pliku to on caly laduje w RAM, a jelsi tego jest malo to dalej jest pakowany do SwapFile i czasem dla dysku jest zaduzo roboty z kilkoma odczytami i zapisami jednoczesnie. Skutkuje to zapchaniem kontrolera, spowolnieniem a co zatym idzie wieksze prawdopodobienstwo powstania zlych zapisow.
Jakiegos? Moze NWall, SCO ?Zamieszczone przez Tomasz GolinskiWrzuć to na jakiegoś linuxa i z głowy
PozdrawiamKomentarz
-
Zamieszczone przez Tomasz GolinskiWrzuć to na jakiegoś linuxa i z głowy
jedne kłopoty z głowy inne na głowie .....Komentarz
-
I my rowniez witamy na forum i gratulujemy "wejscia z przytupem"Zamieszczone przez qlukHmmm, moze i znacie sie na apartach i sztuce fotografowania, ale na sprzecie to ...
.
A ja nadal bede zdania ze jak ktos chce sie wymadrzac i kreowac na speca to powinien w jakikolwiek sposob udowodnic swoja wiarygodnosc lub miec choc odrobine pokory a nie pierwszy post i juz madrosci leca, a ludzie maja wierzyc jak politykom
Komentarz
Komentarz