Hdr

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • michalab
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 1580

    #61
    Zamieszczone przez axk
    Używając wężyka znacznie eliminujemy możliwość poruszenia aparatu w przypadku ręcznego wyzwalania migawki co jest szczególnie ważne przy długich czasach. W takim kontekście o nim pisałem.
    Ale nie na temat, bo RafalTK pisał o poruszeniu w zupełnie innym kontekście. Przynajmniej ja zrozumiałem, że chodziło mu o poruszenie kadru przy zmienianiu ekspozycji, a nie o poruszenie zdjęcia.
    Zapraszam

    Komentarz

    • axk
      Pełne uzależnienie
      • 2008
      • 2027

      #62
      Zamieszczone przez michalab
      Ale nie na temat, bo RafalTK pisał o poruszeniu w zupełnie innym kontekście.
      Pisał także w kontekscie poruszenia aparatu i do tego odniosłem uwagę o wężyku.

      Zamieszczone przez RafalTK
      W przypadku jeżeli dotykasz aparaty żeby cokolwiek znowu przestawić to jednak zawsze jest prawdopodobieństwo poruszenia aparatu ...
      Zamieszczone przez michalab
      Przynajmniej ja zrozumiałem, że chodziło mu o poruszenie kadru przy zmienianiu ekspozycji, a nie o poruszenie zdjęcia.
      Jeżeli chodzi o zmianę położenia "zawartości kadru" to niestety nie zawsze mamy na nią wpływ.
      EOS + Speedlite

      Komentarz

      • spiderix

        #63
        Słuchajcie. Ja pracuję w Photomatixie i po złożeniu HDR oraz Tone mappingu uzyskuję oczekiwany efekt, po czym robię zapisz i to co się zapiszę jest czymś innym- jakimś potworkowym niebieskawym niewyostrzonym HDR. Czemu?

        Komentarz

        • Janusz Body
          Moderator
          • 2004
          • 5757

          #64
          Zamieszczone przez spiderix
          Słuchajcie. Ja pracuję w Photomatixie i po złożeniu HDR oraz Tone mappingu uzyskuję oczekiwany efekt, po czym robię zapisz i to co się zapiszę jest czymś innym- jakimś potworkowym niebieskawym niewyostrzonym HDR. Czemu?
          http://www.canon-board.info/showthre...t=36078&page=2

          Janusz,
          Old enough to know better - but I do it anyway.

          Komentarz

          • 2marekm
            Początki nałogu
            • 2007
            • 419

            #65
            Czy ktoś z Was zna program Dynamic Photo HDR ?. Może być bardzo interesujące porównanie z Photomatixem.

            Komentarz

            • Janusz Body
              Moderator
              • 2004
              • 5757

              #66
              Zamieszczone przez 2marekm
              Czy ktoś z Was zna program Dynamic Photo HDR ?. Może być bardzo interesujące porównanie z Photomatixem.
              Tego akurat nie znam ale jest tego trochę poniżej wg. mojej kolejności (użyteczności)

              - Photoshop z Local Adaptation
              - Photomatix z Details Enhancer

              - FDR Tools
              - Photoshop z Photoreceptor
              - Photoshop z Highlight Compression
              - Artizen HDR

              Jak ktoś ma PSa to w zasadzie nie trzeba niczego więcej - wystarczy nauczyć się używać tego co jest w PS Dwa pierwsze w zasadzie wymiatają konkurencję

              Janusz,
              Old enough to know better - but I do it anyway.

              Komentarz

              • Cichy
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 7450

                #67
                HDR w PS, ma ktoś tutorial ?

                Czy ma ktoś tutorial do robienia HDR-u na maskach w PS (bez używania pluginów) ? Gdzieś to było, ale teraz już nie mogę znaleźć...
                O obiektywach wiem prawie wszystko

                Komentarz

                • sniper88
                  Pełne uzależnienie
                  • 2007
                  • 1156

                  #68
                  Chodzi Ci np. o takie cos?
                  WWW | 500px | IG
                  Semper in altum

                  Komentarz

                  • Eosiak
                    Dopiero zaczyna
                    • 2008
                    • 29

                    #69
                    Witam mam pytanie .....

                    Witam wszystkich szukam programu free do HDR czy znacie może coś co było by w miarę dobre ....Pozdrawiam
                    Ostatnio edytowany przez gwozdzt; 3209.

                    Komentarz

                    • punky
                      Początki nałogu
                      • 2008
                      • 483

                      #70


                      z drobnymi ograniczeniami ale jest
                      zapisuje logo producenta w rogu
                      R6 + S17-35 + 24-70/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 + 70-200/2.8

                      Ex Sony a6500, 70D, 40D, 30D

                      Komentarz

                      Pracuję...