coś jak hdr tyle że dla głębi ostrości

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ktokolwiek
    Dopiero zaczyna
    • 2008
    • 36

    #1

    coś jak hdr tyle że dla głębi ostrości

    Witam,

    nie wiem czy coś takiego istnieje (i jak miało by to działać - chyba tylko w trybie Live View i manualnym ustawianiem punktu ostrości) ale zapytam ....... (najwyżej mnie wyśmiejecie)

    czy istnieje oprogramowanie które:
    1. umożliwia wykonanie kilku fotografii z ustawionym różnym punktem ostrości (przy tej samej przysłonie)
    2. umożliwia sklejenie takiej serii tak aby uzyskać możliwie maksymalną głębię (w szczególności dla makro i landszaftów).

    pozdrawiam
    KIEDYŚ: analog
    TERAZ: cyfra i analog

    TALENT: Uczciwego znalazcę uprzejmie proszę o zwrot .....
  • czornyj
    Zasłużeni
    • 2006
    • 2626

    #2
    Photoshop CS4, a naprawdę dobry - Helicon Focus:
    Ostatnio edytowany przez czornyj; 4171.
    Marcin Kałuża | foty

    Komentarz

    • ktokolwiek
      Dopiero zaczyna
      • 2008
      • 36

      #3
      czornyj dziękuję

      Jak rozumiem to oprogramowanie ma tylko (aż) funkcjonalność łączenia ujęć
      (licencja wieczysta na Helion Focus Pro kosztuje około 1000 pln - czyli w miarę).

      Przydał by się jeszcze soft ułatwiający wykonywanie takiej serii (coś co pozwoliło by z laptopa sterować punktem ustawiania ostrości).


      pozdrawiam
      Ostatnio edytowany przez ktokolwiek; 16120.
      KIEDYŚ: analog
      TERAZ: cyfra i analog

      TALENT: Uczciwego znalazcę uprzejmie proszę o zwrot .....

      Komentarz

      • kaspeed
        Coś już napisał
        • 2007
        • 93

        #4
        Wiem, że coś takiego było kombinowane w postaci nakładki na obiektyw lub osobnego obiektywu. idea polegała na tym, że fotograf wykonywał zdjęcia jakby kalejdoskop i dopieo po zrobieniu zdjęcia można było wybrać punkt ostrości.
        Jeżeli na św. Prota jest słońce lub słota, to na św. Hieronima jest pogoda albo ni ma ;-)

        sigpic

        Komentarz

        • JerzyC
          Bywalec
          • 2006
          • 103

          #5
          TuFuse pro. Pięknie rozciąga ostrość na całą fotę. Jest wersja demo, która nakłada napisy, można wypróbować.

          Komentarz

          • amroz
            Uzależniony
            • 2006
            • 772

            #6
            a ktoś może coś takiego próbował i pokaże efekty?

            Komentarz

            • Patryk_mirek
              Bywalec
              • 2008
              • 235

              #7
              Kup se PowerShota -one tak potrafią (z chdk)
              i do tego było jeszcze to http://hadleyweb.pwp.blueyonder.co.uk/CZM/News.htm i http://www.hadleyweb.pwp.blueyonder.co.uk/CZP/News.htm
              ;]
              C 50D, C 350D, C 50E. Słoiki: kit, S 10-20 f/4-5,6, T 28-75 f/2.8, C 50mm f/1.8, C 85mm 1.8, Sigma 70-200 f/2.8, 580EX

              Regulamin pkt 8.

              Komentarz

              • darekm31
                • 2008
                • 2

                #8
                to ja dorzucę jeszcze:

                Komentarz

                Pracuję...