Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Adobe Photoshop za darmo w sieci
W ciągu najbliższych sześciu miesięcy Adobe planuje udostępnienie w internecie swojego sztandarowego produktu, Photoshopa. Program będzie wolny od jakichkolwiek opłat. Nie jest to pierwsza taka inicjatywa ze strony Adobe. Już wcześniej firma udostępniła w sieci program do edycji zdjęć o nazwie Remix, który jest uproszczona wersją Premiere Elements.
Powszechnie uważa się, że to posunięcie jest reakcją Adobe na wzmożoną aktywność Google w zakresie oprogramowania online. Pomimo tego, że główne dochody Adobe pochodzą ze sprzedaży programów w wersjach pudełkowych, firma zdecydowała się na taki ruch aby wyprzedzić wprowadzenie przez Google Picasa w wersji online. Pomimo, że sieciowy Photoshop będzie w okrojonej wersji, i tak, zdaniem Adobe będzie oferował więcej funkcji niż jego konkurent.
byłeś szybszy właśnie miałem dodać wątek. W sumie to dobrze, że pojawia się coraz więcej darmowych softów. Picasa jest moim zdaniem rewelacyjna, zobaczymy co zaoferuje Adobe.
A private space for your group's photos and videos. Share, react, and relive moments together. Available on iOS, Android, and desktop. Free for new sign-ups.
Nie można sobie zgrać swojej produkcji lokalnie np. do wypalenia na płytę, lecz można oglądać tylko przez photobucket.
Z Photoshopem4web będzie pewnie podobnie -> obrobiony obrazek będzie można oglądać tylko na www i w max rozdziałce 1024x768.
A jak piszą tutaj: http://www.eweek.com/article2/0,1759...119TX1K0000594
"Under the partnership, Photobucket will also advertise Adobe's Premiere Elements, software that enables users to burn their footage onto a DVD, rearrange clips, share movies on DVD, the Web and mobile phones, as well as Adobe's Photoshop software, which allows users to adjust color and lighting on their photos, drop their photos into customizable layouts and create Web photo galleries."
Czyli służyć będzie to raczej jako demo przez www bez możliwości zapisu zgrania obrazka w pełnej rozdzielczości (chcesz mieć zapis, kup pełną wersję) ... No chyba że ktoś tak będzie sobie do galerii w necie przerabiał, to może zrzut ekranu z przeglądarki sobie zrobi
Jakoś nie mam przekonania do aplikacji sieciowych. A wszystkiego czego dotąd próbowałem było albo nie w pełni funkcjonalne albo tak nawalone reklamami, że pracowało się dość kiepsko.
Jakoś nie mam przekonania do aplikacji sieciowych. A wszystkiego czego dotąd próbowałem było albo nie w pełni funkcjonalne albo tak nawalone reklamami, że pracowało się dość kiepsko.
wychodzi na to ,że nawet wielkim i poważnym firmom nie można ufać do końca , tylko niestety trzeba czytać zawsze wszystkie nudne teksty zanim kliknie się przycisk zgadzam się z warunkami korzystania z serwisu/programu
Komentarz