Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Na tej stronie znajdziecie list otwarty do Premiera Rzeczypospolitej z prośbą o powołanie "międzynarodowej misji obserwacyjnej w sprawie łamania praw człowieka w Tybecie" i wystąpienie z taką inicjatywą na forum międzynarodowym. Chodzi w tym jedynie o to, aby wpisać swoje imię i nazwisko, zawód i miejsce zamieszkania. Im nas więcej, tym większe prawdopodobieństwo sukcesu. Podpisy są zbierane do końca marca. Nie bądźcie obojętni wobec ludzkiej tragedii!
Oprócz podpisania się pod listem możecie również wspomóc akcję wysyłając swoim znajomym na gadu-gadu łańcuszek. Na przykład taki:
Nie jestem przekonany, czy to na pewno jest dobra inicjatywa. Jakoś jestem przeciwny wtrącaniu się w zupełnie nie nasze sprawy. Wszyscy są nagle takimi obrońcami praw człowieka zrobili (mówię tu także o proponowanym przez niektórych bojkocie olimpiady w Pekinie), ale popatrcie z drugiej strony: generalnie codziennie godzimy się na ich łamanie. Wszyscy doskonale zdają sobię sprawę dlaczego produkty z Chin są takie tanie - bo koszt pracy jest minimalny. Przed podpisaniem petycji do Premiera otwórzcie sobię szafę z ciuchami, torbę foto, czy jakikolwiek sprzęt elektoniczny. Gdzie został wyprodukowany?
A tak BTW:
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem łańcuszków i nie wydaje mi się, żeby kiedykolwiek któryś z nich był przydatny.
BTW cz. 2:
Co to ma wspólnego z fotografią?
A ja cię popieram.. powiem więcej - trzeba było nie dawać chińczykom olimpiady te 8 czy 10 lat temu kiedy jeszcze bardziej te prawa łamali, a jak ktoś dał im olimpiadę to raczej wiedział co się tam robi.. poza tym jak miałby być bojkot to trzeba było 4 lata temu powiedzieć sportowcom żeby się nie napinali bo do pekinu nie jedziemy bo bojkot (jak np. amerykanie w 1980 do moskwy). Teraz takie inicjatywy są mocno spóźnione i bez sensu bo wszyscy doskonale wiedzą co się tam dzieje.. to nie czasy 2 wojny światowej tylko 21 wiek - telewizja, internet i satelity.. więc takie akcje to hipokryzja.. trzeba nie kupować towarów z chin itp. a nie urządzać jakieś głupie petycje.. poza tym na pewno świat posłucha kaczora i zrobi od razu komisję.. już to widzę.. zwłaszcza po tym jak w sprawie traktatu są przeciw temu co wynegocjowali.. na pewno wszyscy rzucą się do takiej komisji pracować..
Poza tym proponuję zamknąć wątek bo z foceniem ma on niewiele wspólnego..
Swiderski masz rację, że na co dzień mało robimy.
I to nie jest zbyt dobre
Lecz teraz nie jest na co dzień, ponieważ właśnie w tej chwili w Tybecie komuniści mordują ludzi walczących o swoją wolność.
Ciekawe co byśmy dzisiaj robili w Polsce, gdyby nie zainteresowanie ludzi z zewnątrz w latach 70'-80'?
Poza tym jest to Hydepark i można pisać na dowolny temat.
PS: Także nie znoszę łańcuszków i myślę, że to jest najgorsza z możliwych forma dotarcia do ludzi.
Można jeszcze dzwonić koło 3 rano i tłumaczyć co się właśnie dzieje w Tybecie
Nie powinniśmy być obojętni wobec łamania praw człowieka na świecie. Również wobec znęcania się nad zwierzętami, niszczenia przyrody i wiele innych rzeczy. Jednak niewiele możemy zrobić. Z drugiej strony wprowadzanie demokracji siłą to również nie najlepsze rozwiązanie. A co do listu to uważam że kiepski pomysł biorąc pod uwagę obecnego premiera. No i po co w tym liście adres, zawód może jeszcze numer i stan konta? Wszelkie takie wyciąganie danych osobowych mnie odrzuca.
Łańcuszków nawet nie komentuję.
Trochę mi to przypomina bojkot McDonalda sprzed kilku lat, kiedy to pseudo anarchistyczne grupki zaczęły głosić, że zabija on krowy.. Wszystko dobrze, ale nie można przesadzać w żadną stronę. Takie nasze liściki, poparcia i demonstracje dla niewiadomo kogo można sobie wsadzić za przeproszeniem w d.., bo i tak nic to nie da. Nie wiem, czy autorowi petycji wydaje się, że chińskie władze po przeczytaniu stanowiska Tuska wystraszą się i pozwolą na autonomię Tybetu?
To co w stopce made in Japan & USA , a tak serio to petycja nic nie da, bo jak widze 5k ludzi to smiac mi sie chce, ja osobiscie zadnego lancuszka w tej sprawie nie dostalem, a juz wiecej podpisow bylo pod petycja wydania StarCraft2 dla linuxa (15k). Co do nie kupowania zyczy nie made in china, to musial bym chyba wywalic all, i postawic w pokuju stary telewizor neptun, polskie dzielo, ale nie wiem czy byc cos zobaczysz, co do ciuchow, tez w sumie na ma problemu, mamy do wyporu polskie zaklady odziezowe i takie typu Hugo Boss. Jak kogos stac, to super.
A wiec nie zgadzac sie bedzie kazdy, i kazdy niech z tym walczy, ale to walka z wiatrakami, bo od chin jestesmy uzaleznieni, na iles nascie lata
Canon EOS 40D;Sigma 50 F1.4 EX DG HSM
dzooma, ja też tak czytałem... w ogóle ja pięćdziesiątką to bym wszystko fotografował
nie rozumiem po co inne obiektywy wyprodukowali ;D
Komentarz