Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Qrde próbuje to wszystko poustawiać ale nie działa to tak jak powinno.
Zmniejszyłem obszar tabletu do około 25% ale nie uwzględnia się to w PS pomimo że dedykowalem to ustawienie do programu. To samo z naciskiem piórka, chwilę podziała a za moment w ustawieniach pędzla pojawia się trójkąt z wykrzyknikiem i już nacisk nie działa.
Czy to ustawienia Wacoma gryzą się z Windows?
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
1: Settings -> Devices -> Pen and windows ink ->(turn off) Show visual effects
2. Option 2: Control panel-> Hardware and sound-> pen and touch -> [press and hold) in dialog box -> settings
odznacz [enable press and hold for right-cliccking]
Dzięki uporałem się z ustawieniem... Mam jednak jeszcze pytanie. Jak macie ustawione rysowanie piórkiem, czy nosicie dotknąć fizycznie tabletu? Czy jest możliwość rysowania w powietrzu i która opcja jest wygodniejsza?
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Ostatnio po kolei psują mi się różne "osprzęty" fotograficzne - padł także po 6 latach mój Wacom Intuos (jeszcze 3) - w zasadzie straciła czułośc i nabrała mikrouszkodzeń powierzchnia aktywna.
Już miałem zamawiać Intuos Pro 5 - ale wpadł mi w ręce do spróbowania u znajomego fotografa tablet XP-Pen Deco 3 - i ogromnie mi przypadł do gustu.
Za 40 % ceny Intuosa kupiłem tablet, którego przyciski i kółko obrotowe znakomicie mi odpowiadają.
6 przycisków, szósty przycisk zmienia funkcję kólka, jeden z przycisków ma funkcję wybiórczego zbliżenia fragmentu zdjęcia. Dobra czułość, bezprzewodowy - ustawiłem bez problemów i polecam bez wahania.
Ja tylko i wyłącznie obrabiam na tablecie. Oczywiście jest czas na przyzwyczajenie się , ale później jest dużo szybciej pracować. Bardzo precyzyjnie można obrabiać zdjęcia.
Fotografuję szczęście w Wasz wyjątkowy dzień!
Zdjęcia pełne szczerych uczuć i emocji. Zachęcam do portfolio
Ostatnio po kolei psują mi się różne "osprzęty" fotograficzne - padł także po 6 latach mój Wacom Intuos (jeszcze 3) - w zasadzie straciła czułośc i nabrała mikrouszkodzeń powierzchnia aktywna.
Już miałem zamawiać Intuos Pro 5 - ale wpadł mi w ręce do spróbowania u znajomego fotografa tablet XP-Pen Deco 3 - i ogromnie mi przypadł do gustu.
Za 40 % ceny Intuosa kupiłem tablet, którego przyciski i kółko obrotowe znakomicie mi odpowiadają.
6 przycisków, szósty przycisk zmienia funkcję kólka, jeden z przycisków ma funkcję wybiórczego zbliżenia fragmentu zdjęcia. Dobra czułość, bezprzewodowy - ustawiłem bez problemów i polecam bez wahania.
Witam
I jak po pewnym czasie tablet się sprawuje? Właśnie zakupiłem Deco 2 i czekam na niego z niecierpliwością.
https://www.photographer-limerick.com/
Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano
Tablecik XP-Pen Deco2 dotarł i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba. Mam tylko jeden problem, nie potrafię się zdecydować jak skonfigurować sobie te sześć przycisków. Jak już mi się wydaje, że jest ok to zaraz stwierdzam, że jednak coś nie tak. Może ktoś z Was podrzuci swoją konfigurację przycisków. Może ma już po długiej pracy wypracowany dobry zestaw.
pozdrawiam
https://www.photographer-limerick.com/
Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano
Tablecik XP-Pen Deco2 dotarł i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba. Mam tylko jeden problem, nie potrafię się zdecydować jak skonfigurować sobie te sześć przycisków. Jak już mi się wydaje, że jest ok to zaraz stwierdzam, że jednak coś nie tak. Może ktoś z Was podrzuci swoją konfigurację przycisków. Może ma już po długiej pracy wypracowany dobry zestaw.
pozdrawiam
Przydają się modyfikatory jak ctrl, shift, alt i spacja (do powiększania). Mam tam ustawiony full screen ale chyba na dzień dzisiejszy mam tam coś innego, niestety nie pamiętam co. Na dodtkowym kółku mam wielkość pędzla. Ustawienia z wacoma ale chodzi o idee. Przyciski używam, jednego intousa pro zajechałem (po 2-3 latach intensywnej obróbki) zdechły).
Też nie wyobrażam sobie retuszu bez tabletów graficznych. Wykorzystuję głównie intuosa CTL-490, jest to tablet bardziej podstawowy, ale spełnia moje oczekiwania. Przydaje się do ludzi (d&b) oraz przy fotografii produktowej. Często zdjęcia produktowe wymagają więcej retuszu, a głównie sparowania - ścieżkowanie z używaniem myszki było uciążliwe, bo po jakimś czasie miałem bóle w nadgarstku. Popracowałem 10-20 min i musiałem przestawać. Zainwestowałem nawet w super drogą myszkę, było lepiej, ale... tylko trochę lepiej. Tablet załatwił sprawę i myślę teraz nad jakimś lepszym/wyższym modelem. Rozważam nawet Huiona - ktoś miał jakieś doświadczenia? Mam jeszcze Intuasa Pro, ale zagubiłem piórko - jest już mocno wysłużony, dlatego wolę kupić nowy tablet niż inwestować w piórko - ale to co miał fajne to dotykowe pokrętło - szybko można było zmieniać rozmiar pędzla i podstawka pod piórko - też mistrzowska rzecz. Jak widać tablety znajdują świetne zastosowanie, nawet gdy jest to zwykły packshot.
Komentarz