Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
jak się podoba najnowszy film Scota? Mnie się podobał choć niezrozumiałych wątków tam sporo...
choćby powstanie życia na ziemi -mocno naciągane
ale nie żałuje czasu spędzonego w kinie
Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!
Ja ufam swojemu instynktowi, a ten podpowiadał, żeby jeszcze raz pójść do kina - co przy współczesnych filmach zdarza mi się niezwykle rzadko. Na razie czas nie pozwolił, a już jutro nowy Batman :-)
Wizualnie, jak to u Scotta, jest wyśmienicie. Fabuła jest sprytniejsza niż może się wydawać na pierwszy rzut oka, jakkolwiek sporo takich naiwnych uproszczeń niestety może burzyć dobre wrażenie. Ale warto, na pewno warto.
Nie jestem strasznie wymagający co do scenariusza w przypadku filmów sci-fi ale kumulacja głupot i głupotek w tym filmie po prostu mnie przytłoczyła.
Film o potężnym budżecie z reżyserem z pierwszej ligi - a wyszła kaszana klasy C.
Wyszedłem zawiedziony.
ps. takie fajne podsumowanie można obejrzeć - na większość zarzutów się zgodzę - oglądać TYLKO PO OBEJRZENIU FILMU
wiesz ,ja myślę , że specjalnie zrobiony jest tak ten film...za rok wyjdzie kontynuacja w której wyjaśnią dlaczego tak a nie inaczej
za dużo niedomówień
Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!
Otoz to.
Przeciez to, ze bedzie kontynuacja jest pewne jak smierc i podatki.
Czemu mieliby doic kase tylko z jednej czesci filmu, skoro fanow serii obcy sa miliony, i miliony pojda na kolejne czesci.
Ten film ma zbyt duzy warsztat, to jest zbyt duza produkcja, zbyt dluga historia gatunku obcy, zbyt mocno ucementowana "historia" w swiecie filmow sci-fi, zeby zostawic w prometeuszu tylke otwartych watkow i niedopowiedzen :>
Ja obstawiam na trylogie.
Film bardzo, bardzo mi sie podobal.
Polecam bez dwoch zdan!
Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2
Fuji X-H2 | Viltrox 13/1.4 | Fujinon 16/1.4 R WR| Fujinon 23/1.4 R LM WR| Fujinon XF 35/1.4 R | Viltrox 75/1.2 PRO
Moje zdjęcia: https://flickr.com/photos/maciej_k/
Usłyszałem tyle złych recenzji od znajomych i jeszcze kilka niepochlebnych przeczytałem, że odpuszczę sobie wycieczkę. Szkoda mi mojego czasu. "Rzecz o smutnych dziwkach" jest do zobaczenia. I Batman. Batman obowiązkowo, mam już bilety na przyszły tydzień to Imaxa. Nad rzeczą jeszcze się waham. Widział ktoś?
A mi się... podobał. IMHO o realizmie trudno mówić w przypadku sc-fi
To co mi się podobało najbardziej, poza efektami specjalnymi oczywiście, to, iż prawie każda postać była "czarnym charakterem", nawet robot , a Pani dr. Shaw była w sumie niedookreślona. To co mi się najbardziej nie podobało to fakt, że po operacji w trybie ekspresowym, w maszynie dla faceta, biegała potem jak szalona, a pod koniec filmu to już nic ją nie bolało. Dużą wpadką też wg mnie było to że ta kapsuła do operacji była przecież dla Pani Vickers, która ceniła sobie minimalizowanie ryzyka, więc trudno pojąc dlaczego pod koniec filmu okazało się, że urządzenie jest dla mężczyzny.
Niektóre sceny trochę bez sensu, niektóre śmieszne, np. podryw kapitana statku do Vickers.
Generalnie dla mnie zamykało się w całość. Bardzo ładne widoki na początku i ładna sceneria w górach, gdzie szukali śladów obcych.
Oczywiście jestem zdania, że jak nic będzie co najmniej jeszcze jedna część, końcówka w sumie idealnie się do tego nadaje, tylko się zastawiam jak dr. Shaw zmusi do pogadanki Inżynierów, którzy chcieli nas unicestwić obcymi
Nadmieniam, że oglądałem wszystkie filmy z serii Obcy, a także Alliens vs. Predator (tak wiem, naciągane to trochę do tych Obcych, ale jednak powiązane) i w sumie uważam, że fan gatunku nie powinien być zawiedziony, aż tak bardzo jak niektórzy piszą w necie.
No właśnie, bo ja jeszcze nie byłem a nie chciałbym się dowiedzieć wszystkiego z tego wątka .
"Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss." Kapitan Wagner
W komentarzach na filmwebie leje się krew, musi byc dobry film :-) Glupio to zabrzmi, ale nie oglądałem żadnej części Obcego lepiej nadrobić przed obejrzeniem Prometeusza?
W komentarzach na filmwebie leje się krew, musi byc dobry film :-) Glupio to zabrzmi, ale nie oglądałem żadnej części Obcego lepiej nadrobić przed obejrzeniem Prometeusza?
Niekoniecznie. Obejrzyj Prometeusza i potem, tak po dniu przerwy na przetrawienie, obejrzyj pierwszego Obcego z 1979 roku. Potem ewentualnie drugiego, jak temat podejdzie.
Prometeusz... hmm filmik calkiem fajny po za niektorymi watkami (zrosniecie brzucha w jakas minute, to bylo cos - nie wiem co za kretyn to wymyslil) Nie chce za duzo pisac zeby nie psuc nikomu zabawy. Film polecam, mozna spokojnie obejrzec. Choc powiem ze oczekiwalem znacznie wiecej. Ale biorac pod uwage SF to najlepszy jaki nakrecili w ostatnich latach, widzial ktos jakis porzadny SF w przeciagu kilku lat ??? Tak ze smailo do kina, czy gdzie tam ogladacie filmy
Komentarz