Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
przeczytałem i poza ostanim akapitem artykuł fajny. Odstateczne podsumowanie to takie że robiąc śluby musisz być ofiarą losu albo idiotą, i na pewno nie lubisz tego co robisz, bo tylko focenie dla playboya i pukanie modelek jest fajne w pracy fotografa
Generalnie wylewane są żale. A że kiedyś fotograf to był magik z wiedzą tajemną i trudnodostępnym sprzętem, a teraz Panie, poracha. Nie dosyć źe dobry sprzęt dostępny dla przeciętnego połykacza ziemniaków, o jeszcze wiedza do nabycia w tym internecie, co diabeł siedzi, a w dodatku cholera, są ludzie z intuicją, którzy robią coś fajnie bez żadnego namaszczenia czy pracy.
Myśmy z kapelą demo nagrywali 20 lat temu w studio za ciężkie pieniądze wynajmowanym. Dzisiaj kompiuter, darmowy soft i można nastrzelać takie kawałki, że dech zapiera. I pewnie właściciele profesjonalnych studio mogą się zżymać, że ludzie w domu nagrywają... Ale od zżymania się nie zarobią. Fotograficy ślubni takoż.
Komentarze poczytaliście pod linkowanym tekstem? Tam to dopiero ciekawie.
Generalnie wylewane są żale. A że kiedyś fotograf to był magik z wiedzą tajemną i trudnodostępnym sprzętem, a teraz Panie, poracha. Nie dosyć źe dobry sprzęt dostępny dla przeciętnego połykacza ziemniaków, o jeszcze wiedza do nabycia w tym internecie, co diabeł siedzi, a w dodatku cholera, są ludzie z intuicją, którzy robią coś fajnie bez żadnego namaszczenia czy pracy.
Myśmy z kapelą demo nagrywali 20 lat temu w studio za ciężkie pieniądze wynajmowanym. Dzisiaj kompiuter, darmowy soft i można nastrzelać takie kawałki, że dech zapiera. I pewnie właściciele profesjonalnych studio mogą się zżymać, że ludzie w domu nagrywają... Ale od zżymania się nie zarobią. Fotograficy ślubni takoż.
Komentarze poczytaliście pod linkowanym tekstem? Tam to dopiero ciekawie.
dpiero teraz tam sie zagłębiłem i po kilku chwilach przstałem czytać... wnioski są takie, kiedy nie bylo konukrencji i bylo latwiej proste , dzis kazdy ma aparat i juz nie starczy być przecietnie dobry i tani, trzeba albo byc najlepszy albo bardzo tani, co boli bo zeby być najlepszym trzeba nieźle zapier...ać , chodzić na kursy, kupić drogi srpzęt bo inni z dofinansowań mają itp itd, może napisze do JM swój artykuł kompletnie odwrotny ?
Co za beton ten pomysł na zdjęcia ślubne w konwencji gwiezdnych wojen.
Gdzie tu w ogóle jest ukazana jakąkolwiek idea sesji ślubnej?
Tylko czekać aż ktoś wpadnie na jeszcze bardziej odjechany pomysł i zrobi sesję ślubną w klimacie gry "Doom"
Fuji X-H2 | Viltrox 13/1.4 | Fujinon 16/1.4 R WR| Fujinon 23/1.4 R LM WR| Fujinon XF 35/1.4 R | Viltrox 75/1.2 PRO
Moje zdjęcia: https://flickr.com/photos/maciej_k/
Co za beton ten pomysł na zdjęcia ślubne w konwencji gwiezdnych wojen.
Gdzie tu w ogóle jest ukazana jakąkolwiek idea sesji ślubnej?
Tylko czekać aż ktoś wpadnie na jeszcze bardziej odjechany pomysł i zrobi sesję ślubną w klimacie gry "Doom"
Przecież to sesja narzeczeńska a nie ślubna, moim zdaniem fajny pomysł... Poza tym cosplay to pewnie ich pasja więc tym bardziej nie ma co się czepiać... No te efekty trochę plastikowe ale luzik
Przecież to sesja narzeczeńska a nie ślubna, moim zdaniem fajny pomysł... Poza tym cosplay to pewnie ich pasja więc tym bardziej nie ma co się czepiać... No te efekty trochę plastikowe ale luzik
Dziś znowu o górach... Tatrzański Park Narodowy wprowadził opłaty za wykonywania ślubnych sesji fotograficznych na terenie Tatr oraz wyznaczył miejsca, gdzie będzie można w górach zawrzeć związek małżeński... Co Wy na to?
toż o tym własnie rozprawiamy od ponad tygodnia w innym wątku, (czy premium member ma uprawnienia łamania regulaminu i smiecenia wstawiając jako nowe watki tematy które juz pomału się "wypalają")
a czy możesz rozwinąc swoja błyskotliwą i wyczerpujaca wypowiedz o jakis link do regulaminu lub inne info
bo ja znalazłem tylko taki zapis
"5.2 Niezależnie od wkupionego konta obowiązują inne przepisy regulaminu czyli np. kwestie spamowania czy odpowiedniego wyrażania się."
sorki, ale po tylu latach powinieneś już dostrzec ze regulamin dotyczy tylko starych forumowiczów
nowi mogą robić co chcą i to robią
przykłady powstają każdego dnia
Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!
Komentarz