Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Chciałem szczerze z głębi serca zarekomendować sklep www.Adorama.com (USA).
Robiłem ostatnio u nich zakupy. Sprawa odrobinę skomplikowana jako że: chciałem zapłacić za pomocą paypal (brytyjski), natomiast paczkę chciałem mieć wysłaną na adres znajomego w californii. I tu zaczął się problem.
Przy płatności "za pomocą" paypal, nie idzie za diabła zmienić "shipping adress" - automatycznie "easy, fast and secure" paypal ustawia adres zamieszkania. Można błagać, kląć, prosić - nic z tego. Po prostu nie ma fizycznie opcji aby - kupując z paypalem - ustawić inny shipping adress.
Problemem nie był tylko fakt zmiany adresu, ale również inne koszty przesyłki. Ogólnie mocno się zdenerwowałem tamtego wieczoru...
Napisałem więc do adoramy, wyjaśniłem jaka sytuacja, po czym dostałem prostą odpowiedź, mniej więcej: proszę złożyć zamówienie, napisać na jaki adres chce pan mieć wysłaną paczkę i my zaktualizujemy zamówienie. Upewniłem się jeszcze za pomocą kolejnych kilku upierdliwych emaili czy na pewno się zrozumieliśmy, czy koszta przesyłki zostaną naliczone jak do USA itp.
To ja dla równowagi powiem, że kilka dni temu zamówiłem w Adoramie szkło (zdecydowanie nic egzotycznego) i do tej pory mam status zamówienia "pending". Wysłałem już 2 maile w tej sprawie i wciąż nie mam jakiejkolwiek odpowiedzi
Ja w andoramie kupowałem raz, chodziło o płyty z muzą, paka dotarła do mnie po 12 dniach od wpłaty wiec tu wszystko oki, ale tak to opakowali a raczej nie opakowali bo niczym nie zabezpieczyli ze wszystko przyszło w kawałkach, płyty cudem ocalały i chodzą ale wszystkie pudełka można było tylko do śmietnika wyrzucić.
To ja dla równowagi powiem, że kilka dni temu zamówiłem w Adoramie szkło (zdecydowanie nic egzotycznego) i do tej pory mam status zamówienia "pending". Wysłałem już 2 maile w tej sprawie i wciąż nie mam jakiejkolwiek odpowiedzi
Z moim jedynych zakupów w Adoramie mam podobne wspomnienia. Od tego czasu tylko i wyłącznie B&H.
To ja dla równowagi powiem, że kilka dni temu zamówiłem w Adoramie szkło (zdecydowanie nic egzotycznego) i do tej pory mam status zamówienia "pending". Wysłałem już 2 maile w tej sprawie i wciąż nie mam jakiejkolwiek odpowiedzi
no przeciez musza go wyprodukowac, co nie?
co do b&h, to jak zatwierdza karte, jej skany, itd. i jesli maja 'in stock', to wysylaja od razu.
5d | 40d | tokina 10-17 fish | canon 24/1.4L | canon 85/1.8 | canon 135/2L | canon 400/5.6L
430ex | 2 x sunpak 555 | metz 60 ct-4 | 2 x elfo 500 | elfo 1200 | PW plus II | sekonic L-758DR
adam chrabąszcz | extreme sport | galeria CB
I ile trwało, zanim w końcu wysłali (o ile w ogóle wysłali)?
Nie pamiętam dokładnie bo to dawno było, ale dobrze ponad tydzień (oczywiście skany wysłałem od razu przy zamówieniu) a generalnie byłem ograniczony czasem powrotu z US do Polski. W końcu zdążyłem bo założyłem duży margines bezpieczeństwa, ale trochę ciśnienie mi podnieśli...
Przy płatności "za pomocą" paypal, nie idzie za diabła zmienić "shipping adress" - automatycznie "easy, fast and secure" paypal ustawia adres zamieszkania. Można błagać, kląć, prosić - nic z tego. Po prostu nie ma fizycznie opcji aby - kupując z paypalem - ustawić inny shipping adress.
zmienić shipping address nie można, ale można dodać notatkę do transakcji i w niej podać nowy adres do wysyłki + wysłać mail do Adoramy w celu uwiarygodnienia i samoweryfikacji
jestem w Kanadzie zamowilem z B&H paczke mialem po 3 dniach,ale z innymi firmami w US mam raczej niemile wspomnienia,kupowalem tam sprzet niefotograficzny wiec nie bede o niech nawet wspominal
Zamówiłem u nich dwa aparaty i 6 obiektywów, wszystko na kwotę powyżej 10 tys. USD. Dostałem zaraz zwrotną informację, że ceny na stronie "nie do końca" są aktualne i następujące pozycje uległy zmianie: - i tutaj 3 przedmioty z powyższych miały podniesioną cenę o łączną kwotę około 1000 USD. W dodatku pomimo informacji na stronie o dostępności niektórych elementów zamówienia poinformowano mnie, że obecnie niestety jednej z nich teraz nie dostanę.
Podziękowałem więc za Adoramę i poczłapałem do B&H. Sklep niedaleko głównego budynku poczty. Jak się wysiada z pociągu przy Madison, wystarczy skręcić w lewo i chyba druga przecznica - po prawej stronie jest B&H. Sklep świetnie zorganizowany i bardzo oblegany. Oczywiście żydowski, zresztą jak każdy inny większy na Manhatanie (jest to o tyle cenna informacja, że np. święto paschy może mocno pokrzyżować plany - Żydzi w te dni NIE PRACUJĄ i kropka).
Ze swojej strony - B&H - polecam gorąco. Sprawili się bardzo dobrze, choć mają umowę chyba z najgorszą firmą kurierską - UPS. Ale to inna historia.
Aha - jeszcze jedno - jeśli ktoś z Was robi większe zakupy - proponuję w miarę możliwości NIE ODBIERAĆ zakupów w Nowym Jorku. W przeciwnym razie do podanych cen należy doliczyć 8% sales taxu. Przy moich zakupach ten procent zrobił się już konkretną sumą, więc bardziej mi się opłacało poprosić o przesyłkę do innego stanu.
Komentarz