blokady eosa 20d - warunki eurogwarancji

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • king_nothing
    Bywalec
    • 2005
    • 111

    #1

    blokady eosa 20d - warunki eurogwarancji

    Witam wszystkich,
    mam eosa 20d w ktorym wystepuja (slynne na forum dpreview.com) lockup'y, aparat zawiesza sie i trzeba go resetowac wyjeciem baterii. Dzieje sie to bez zadnej reguly, na roznych trybach, z roznymi obiektywami i kartami CF. Aparat jest na eurogwarancji. Bylem juz z tym w serwisie (w Wawie na Zytniej) trzy razy!!! Za kazdym razem twierdzili ze naprawili.
    I stad moje pytanie: jakie sa warunki tej gwarancji odnosnie nieudanych napraw? Czy po ilus razach nie przysluguje przypadkiem nowy sprzet??

    pozdr,
    king_nothing
    "Czarny pudel na sniegu sie sprawdza"
  • Pszczola
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 1760

    #2
    Obowiazujace w Polsce prawo mowi (o ile w gwarancji nie ma rozstrzygniec korzystniejszych dla klienta), ze naprawiac moga bez konca. Reklamowac mozna jedynie "niezgodnosc z umowa". Ale w tej materii trzeba by siegnac do jakis fachowych interpretacji obowiazujacego prawa.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

    Komentarz

    • Cychol
      Początki nałogu
      • 2005
      • 398

      #3
      Na pl.soc.prawo mówią, że trzeba przeczytać warunki gwarancji, a jeżeli tam nie zaznaczyli po ilu naprawach możesz wymienić wadliwe body tzn, że tak jak napisał Pszczola mogą naprawiać bez końca.
      pozdrawiam

      Komentarz

      • fi5h
        Coś już napisał
        • 2005
        • 51

        #4
        hmm to chyba pytanie do mnie z racji profesji moze cos podpowiem


        Jesli w gwarancji nie ma nic o tym co Ci przysluguje po ilus tam naprawach to moga to naprawiac tyle ile im sie podoba.

        pozostaje wiec jak juz tu kolega zauwazyl niezgodnosc z umowa.

        Teraz wszystko zalezy od tego kiedy aparat byl kupiony. Jesli przed uplywem 6 miesiecy to wszystko ok, oddaj go do sprzedawcy na niezgodnosc z umowa. Sprzedawca jest zobligowany ustosunkowac sie do Twojej reklamaci w terminie do 14 dni. jesli tego nie zrobi oznacza to ze uznaje Twoje roszczenia za sluszne, lub jesli zrobi to i stwierdzi ze niezgodnosc faktycznie istnieje.

        Niestety kasy odrazu nie dostaniesz z powrotem. Sprzedawca moze zalatwic ta reklamacje na 3 sposoby - wymiana, naprawa, zwrot kasy. Ze wzgledow finansowych oczywiscie, bedzie to zapewne naprawa (jesli uzna roszczenia za sluszne).
        Problemem moze byc termin kiedy dostaniesz aparat z powrotem poniewaz ustawa nie mowi nic na temat terminu zrealizowania tek reklamacji.

        Po 6 miesiacach musisz udowodnic sprzedawcy ze niezgodnosc istniala w momencie zakupu i tu moze byc problem. Bo wieszanie sie sprzetu nie musialo wystepowac w momencie zakupu i moze byc spowodowane roznymi czynnikami. Dlatego tu moga byc schody jesli sprzedawca jest kumaty i bedzie chcial reklamacjie odrzucic.

        Wazne jest tez to kiedy zauwazyles to ze sie wiesza. Jesli zglaszasz niezgodnosc powyzej 2 miesiecy od jej wykrycia to tracisz swoje prawa tytulem niezgodnosci.

        po wiecej szczegolow zapraszam do Szczegolnych warunkow sprzedazy (ustawa z dnia 27 lipca 2002)
        Lub zadzwon do federacji i tam ladnie wytlumacza Ci przez telefon jak postepowac

        Komentarz

        • Jurek Plieth
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 2087

          #5
          Zamieszczone przez Pszczola
          Obowiazujace w Polsce prawo mowi...
          Każdy naród ma taki rząd (a w związku z tym i prawo) na jaki sobie zasłużył.
          Tego nie mówią na pl.sci.soc, to powiedziałem ja
          http://plieth.com

          Komentarz

          • king_nothing
            Bywalec
            • 2005
            • 111

            #6
            No tak... to raczej dluga procedura a zarabiac na kieliszek chleba jakos trzeba :wink:
            A moze szanowym forumowiczom tez zdazaja sie podobne lockup'y i wiedza jaka jest ich przyczyna? Bo jak na razie to serwis wymienil mi jakas tam plytke PC/DC...
            "Czarny pudel na sniegu sie sprawdza"

            Komentarz

            • gietrzy
              Pełne uzależnienie
              • 2004
              • 5727

              #7
              Zamieszczone przez king_nothing
              A moze szanowym forumowiczom tez zdazaja sie podobne lockup'y i wiedza jaka jest ich przyczyna?
              Mi na tym pierwszym 1.02 firmware zawieszał się non-stop. Nie wyświetlał błędu tylko migawka nie działała, wszystkie wyświetlacze etc. działało. Po wgraniu 1.04 - tego co uśmierca aparaty - wszystko ustąpiło.
              the silence is deafening

              Komentarz

              Pracuję...