PDA

Zobacz pełną wersję : Zapis na karcie POMOCY!



swaligora
06-04-2006, 11:41
Witam,
Dziś miał być tenże szczęśliwy dzień pod znakiem nowej 350tki no i wszystko byłoby ok, tylko że : ....
Po wyciągnięciu aparatu z kartonika i uzbrojeniu bo we wszystkie dostarczone bajery (batt-pack, paski, itd), naładowaniu baterii , zainstalowaniu karty (Kingston Elite PRO 1GB) naciskam spust migawki i .... robi zdjęcie, ale nic więcej:/
Znaczy zrobi, wyświetli preview i tyle, wskaźnik ilości zdjęć maleje wraz z liczbą ich wykonania lecz miga cały czas (tak jakby podczas zapisu z bufora na karte) ale kontrolka od karty ani drgnie:(
Po wyłączeniu aparatu, na wyświetlaczu zostaje tylko migająca ilość zdjęć na karcie.
Po wyjęciu baterii - aparat stwierdza, że karta jest pusta :(
Spotkał się już może ktoś z takim problemem?

Pozdrawiam,
Sim

piast9
06-04-2006, 11:47
Pierwsze co przychodzi do głowy, to sprawdzenie puszki z inną kartą.

Sprawdź też może, czy czasem, odpukać, nie powyginałeś pinów od złącza CF wkładając kartę nie tą stroną co trzeba, to się niektórym zdarza...

Bigmar
06-04-2006, 12:03
Może profilaktycznie - format karty w aparacie.

Zodiakalny Rak
06-04-2006, 12:07
witamy na forum,

mnie rowniez sie wydaje, ze karta nie jest sformatowana, chyba ze masz talent i wlozyles ja "zielonym do dolu"

... a co do ladowania baterii, szkoda, trzeba bylo ja najpierw zuzyc - tak na wszelki wypadek, co by ja ladnie sformotowac przez pierwsze trzy ladowania


pozdrawiam

swaligora
06-04-2006, 12:09
Hehe:-)
1. Test na drugiej karcie - zrobiony zaraz po stwierdzeniu usterki - stara ale działająca karta firmowana przez Canon - 16MB
2. Format był - obu kart - co ciekawe jak wykonuje się format to dioda od zapisu karty miga normalnie
3. Przywracanie ustawień aparatu do default - w sumie nie wiem po co ale też sprubowałem
4. Karte udało mi się włożyć poprawnie za pierwszym razem - więc mechaniczne uszkodzenia odpadają

Już zaczynam tęsknić za starą 300D :( przynajmniej działała bez zarzutu:D

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :-) Czy jest może coś w stylu RESET ?? w 350D??


Pozdrawiam,
Sim

Bigmar
06-04-2006, 12:29
Wyciągnięcie bateryjki podtrzymującej. Czy karta działa na innym aparacie poprawnie? Niewykluczone też że miałeś pecha i karta po prostu CI nie podziała - w miarę możliwości wymień na inną.
Coż, nieciekawy początek przygody. Ale nie zrażaj się, głowa do góry, na pewno diabeł tkwi w szczególe :)

Qbexus
06-04-2006, 12:35
No tak ale nie odpowiedziales na pytanie czy na tej 2 karcie aparat dziala czy nie.

swaligora
06-04-2006, 13:31
Dziękuję wszystkim za rady i podpowiedzi!
Sprawa wygląda następująco:
próbowałem wszystkiego co poleciliście + to na co sam mogłem wpaść (wiedziony doświadczeniami z poprzedniego EOS-300D) - niestety bezskutecznie :(
Właśnie pakuję nowe cudeńko spowrotem w kartonik i leci do sprzedawcy (na jego koszt). Telefonicznie obiecywał, iż sprawę załatwi od ręki - jak będzie - zobaczmy - na pewno napisze :-)

Jak teraz oznacza to kolejny weekend bez aparatu :/ blehh :/