Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zapis na karcie POMOCY!

  1. #1
    Coś już napisał Awatar swaligora
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    90

    Domyślnie Zapis na karcie POMOCY!

    Witam,
    Dziś miał być tenże szczęśliwy dzień pod znakiem nowej 350tki no i wszystko byłoby ok, tylko że : ....
    Po wyciągnięciu aparatu z kartonika i uzbrojeniu bo we wszystkie dostarczone bajery (batt-pack, paski, itd), naładowaniu baterii , zainstalowaniu karty (Kingston Elite PRO 1GB) naciskam spust migawki i .... robi zdjęcie, ale nic więcej:/
    Znaczy zrobi, wyświetli preview i tyle, wskaźnik ilości zdjęć maleje wraz z liczbą ich wykonania lecz miga cały czas (tak jakby podczas zapisu z bufora na karte) ale kontrolka od karty ani drgnie
    Po wyłączeniu aparatu, na wyświetlaczu zostaje tylko migająca ilość zdjęć na karcie.
    Po wyjęciu baterii - aparat stwierdza, że karta jest pusta
    Spotkał się już może ktoś z takim problemem?

    Pozdrawiam,
    Sim

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Pierwsze co przychodzi do głowy, to sprawdzenie puszki z inną kartą.

    Sprawdź też może, czy czasem, odpukać, nie powyginałeś pinów od złącza CF wkładając kartę nie tą stroną co trzeba, to się niektórym zdarza...
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Żary
    Wiek
    46
    Posty
    133

    Domyślnie

    Może profilaktycznie - format karty w aparacie.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Zodiakalny Rak
    Dołączył
    Jan 2006
    Posty
    411

    Domyślnie re:

    witamy na forum,

    mnie rowniez sie wydaje, ze karta nie jest sformatowana, chyba ze masz talent i wlozyles ja "zielonym do dolu"

    ... a co do ladowania baterii, szkoda, trzeba bylo ja najpierw zuzyc - tak na wszelki wypadek, co by ja ladnie sformotowac przez pierwsze trzy ladowania


    pozdrawiam
    z pozdrowieniami "69"

  5. #5
    Coś już napisał Awatar swaligora
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    90

    Domyślnie

    Hehe:-)
    1. Test na drugiej karcie - zrobiony zaraz po stwierdzeniu usterki - stara ale działająca karta firmowana przez Canon - 16MB
    2. Format był - obu kart - co ciekawe jak wykonuje się format to dioda od zapisu karty miga normalnie
    3. Przywracanie ustawień aparatu do default - w sumie nie wiem po co ale też sprubowałem
    4. Karte udało mi się włożyć poprawnie za pierwszym razem - więc mechaniczne uszkodzenia odpadają

    Już zaczynam tęsknić za starą 300D przynajmniej działała bez zarzutu

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi :-) Czy jest może coś w stylu RESET ?? w 350D??


    Pozdrawiam,
    Sim

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Żary
    Wiek
    46
    Posty
    133

    Domyślnie

    Wyciągnięcie bateryjki podtrzymującej. Czy karta działa na innym aparacie poprawnie? Niewykluczone też że miałeś pecha i karta po prostu CI nie podziała - w miarę możliwości wymień na inną.
    Coż, nieciekawy początek przygody. Ale nie zrażaj się, głowa do góry, na pewno diabeł tkwi w szczególe

  7. #7
    Uzależniony Awatar Qbexus
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    562

    Domyślnie

    No tak ale nie odpowiedziales na pytanie czy na tej 2 karcie aparat dziala czy nie.

  8. #8
    Coś już napisał Awatar swaligora
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    90

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za rady i podpowiedzi!
    Sprawa wygląda następująco:
    próbowałem wszystkiego co poleciliście + to na co sam mogłem wpaść (wiedziony doświadczeniami z poprzedniego EOS-300D) - niestety bezskutecznie
    Właśnie pakuję nowe cudeńko spowrotem w kartonik i leci do sprzedawcy (na jego koszt). Telefonicznie obiecywał, iż sprawę załatwi od ręki - jak będzie - zobaczmy - na pewno napisze :-)

    Jak teraz oznacza to kolejny weekend bez aparatu :/ blehh :/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •