PDA

Zobacz pełną wersję : zdjęcia z ostrym słońcem w kadrze a matryca..



Kubak82
01-04-2006, 18:12
witajcie..

pytanie jak w temacie - jak to wpływa na matryce??słyszałem rozne głosy na ten temat, do tej pory pstrykałem analogiem wiec problem mnie niejako nie dotyczyl..błony nie przepalilem ;)
Oczywiscie nie mowie tu o celowaniu prosto w słonce "luneta" 300 czy 400mm (oczu szkoda:mrgreen: ) ale o zdjeciach gdzie dosc intensywne słonce jest czescia kadru...
czekam na Wasze uwagi:???:

towersivy
01-04-2006, 19:03
sporo fociłem w takich warunkach głownie przy 17mm i aparat działa elegancko :smile:

GrzegorzS
01-04-2006, 19:07
W lustrzance to matryce przesłania lustro. Więc bez obaw. W kompaktach - można używać ale oczywiście w niezbędnie krótkim czasie - bez przedłużania.

Tomasz1972
01-04-2006, 19:09
Przy lustrzance cyfrowej problem praktycznie nie istnieje . Migawka otwiera się na tysięczne sekundy i jest ok .
Inaczej w przypadku kompaktów , gdzie światło pada cały czas na matrycę . Długie celowanie w słońce przy kadrowaniu może uszkodzić matrycę .

Kubak82
01-04-2006, 19:14
no to mnie troche uspokoiliscie:) ..bo jak stopniał snieg, chmury gdzies znikły i wyszło słonce to jakos nie moglem sie powstrzymac:mrgreen: ..
pozostaje miec nadzieje, ze te nasze zabawki nie sa tak delikatne na jakie wygladaja..zreszta - pozyjemy - zobaczymy:twisted: :mrgreen: !!