Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: zdjęcia z ostrym słońcem w kadrze a matryca..

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie zdjęcia z ostrym słońcem w kadrze a matryca..

    witajcie..

    pytanie jak w temacie - jak to wpływa na matryce??słyszałem rozne głosy na ten temat, do tej pory pstrykałem analogiem wiec problem mnie niejako nie dotyczyl..błony nie przepalilem
    Oczywiscie nie mowie tu o celowaniu prosto w słonce "luneta" 300 czy 400mm (oczu szkoda ) ale o zdjeciach gdzie dosc intensywne słonce jest czescia kadru...
    czekam na Wasze uwagi??:

  2. #2
    Uzależniony Awatar towersivy
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    992

    Domyślnie

    sporo fociłem w takich warunkach głownie przy 17mm i aparat działa elegancko :smile:

  3. #3
    Bywalec Awatar GrzegorzS
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Warszawa-Bielany
    Wiek
    49
    Posty
    156

    Domyślnie

    W lustrzance to matryce przesłania lustro. Więc bez obaw. W kompaktach - można używać ale oczywiście w niezbędnie krótkim czasie - bez przedłużania.
    40D+BG-E2N+70-200/4L+Tamron 28-75/2,8 580EX II"Lepiej milczeć i być podejrzewanym o głupotę niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości ..."

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz1972
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Ząbkowice Śląskie
    Wiek
    51
    Posty
    3 042

    Domyślnie

    Przy lustrzance cyfrowej problem praktycznie nie istnieje . Migawka otwiera się na tysięczne sekundy i jest ok .
    Inaczej w przypadku kompaktów , gdzie światło pada cały czas na matrycę . Długie celowanie w słońce przy kadrowaniu może uszkodzić matrycę .

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    no to mnie troche uspokoiliscie ..bo jak stopniał snieg, chmury gdzies znikły i wyszło słonce to jakos nie moglem sie powstrzymac ..
    pozostaje miec nadzieje, ze te nasze zabawki nie sa tak delikatne na jakie wygladaja..zreszta - pozyjemy - zobaczymy !!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •