PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 6D + grip Nevell



daris
25-11-2014, 17:14
Kupiłem sobie gripa z baterią do mojego canona, moje pytanie dotyczy informacji o baterii. Czy powinny się pojawić w menu dwie baterie ? Bo wydaje mi się że sczytuje dane z oryginalnej baterii pomijając podróbkę Newell. Pozdrawiam

Mike7
25-11-2014, 17:24
W 60D mam tak (z gripem Newell i akumulatorem Newell), że wyświetla mi obie baterie i dla każdej z nich pokazuje stan. Na górnym wyświetlaczu sumuje oba.

daris
25-11-2014, 17:40
Wyciągałem baterie, odpalałem pojedynczo na każdej z baterii i zaskoczył, pokazuje w menu 2 baterie. Górnego wyświetlacza nie sprawdzałem jeszcze.

Mike7
25-11-2014, 17:52
Ale pokazuje obie baterie jak tylko jedna jest w body ?

daris
25-11-2014, 18:08
Pokazuje poprawnie dwa stany baterii przy dwóch bateriach w gripie. Nie wiem czemu na początku nie łapał.

Mike7
25-11-2014, 21:14
A włożyłeś najpierw samą baterię Newell czy na raz obie ? Jeżeli na raz to jej po prostu "nie znał" :)

daris
25-11-2014, 23:21
Włożyłem na raz obie. Pewnie dlatego ten problem wystąpił.

cobalt
01-11-2015, 20:25
Nie chcę zakładać nowego tematu. Mam okazję kupić oryginalny grip do 6D jest tylko jeden problem. Chyba coś ma w bebechach nie halo, bo aparat nie pokazuje stanu drugiej baterii. Grip sprawdzony na 3 aparatach i kilku bateriach. Wynik taki sam w każdym przypadku.
Problem jest z drugim (prawym) gniazdem. Ale gdy włożymy tylko do niego pojedynczą baterię aparat normalnie robi zdjęcia. Oczywiście stanu baterii nadal nie widać.
Tak sobie myślę, że jeżeli jest prawdą to co twierdzi właściciel, że rozładowując wyrównuje poziom jednej i drugiej baterii, to może warto go kupić. W najgorszym wypadku będę jechał na jednym akumulatorze. Zależy mi na lepszym uchwycie w pionie i dodatkowych przyciskach.

Tom77
01-11-2015, 20:30
Nie chcę zakładać nowego tematu. Mam okazję kupić oryginalny grip do 6D jest tylko jeden problem. Chyba coś ma w bebechach nie halo, bo aparat nie pokazuje stanu drugiej baterii. Grip sprawdzony na 3 aparatach i kilku bateriach. Wynik taki sam w każdym przypadku.
Problem jest z drugim (prawym) gniazdem. Ale gdy włożymy tylko do niego pojedynczą baterię aparat normalnie robi zdjęcia. Oczywiście stanu baterii nadal nie widać.
Tak sobie myślę, że jeżeli jest prawdą to co twierdzi właściciel, że rozładowując wyrównuje poziom jednej i drugiej baterii, to może warto go kupić. W najgorszym wypadku będę jechał na jednym akumulatorze. Zależy mi na lepszym uchwycie w pionie i dodatkowych przyciskach.

Pewnie nie o taką odpowiedź ci chodziło ale za połowę ceny używanego masz nowego gripa np Newella.

cobalt
01-11-2015, 21:28
Pewnie nie o taką odpowiedź ci chodziło ale za połowę ceny używanego masz nowego gripa np Newella.
Przerabiałem sprawę gripów w 2 aparatach: 650D i 7D. Nie były złe, ale Newella raczej nie kupię. Lepsze wykonanie ma Phottix, a i tak jest droższy od tego, który mogę kupić. 150zł za uszkodzony oryginał to chyba dobra cena.