Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Canon 6D + grip Nevell

  1. #1
    Coś już napisał Awatar daris
    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    trójmiasto
    Posty
    98

    Domyślnie Canon 6D + grip Nevell

    Kupiłem sobie gripa z baterią do mojego canona, moje pytanie dotyczy informacji o baterii. Czy powinny się pojawić w menu dwie baterie ? Bo wydaje mi się że sczytuje dane z oryginalnej baterii pomijając podróbkę Newell. Pozdrawiam

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Canon 6D + grip Nevell

    W 60D mam tak (z gripem Newell i akumulatorem Newell), że wyświetla mi obie baterie i dla każdej z nich pokazuje stan. Na górnym wyświetlaczu sumuje oba.
    Ostatnio edytowane przez Mike7 ; 25-11-2014 o 17:25
    / Canon /

  3. #3
    Coś już napisał Awatar daris
    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    trójmiasto
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Canon 6D + grip Nevell

    Wyciągałem baterie, odpalałem pojedynczo na każdej z baterii i zaskoczył, pokazuje w menu 2 baterie. Górnego wyświetlacza nie sprawdzałem jeszcze.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Canon 6D + grip Nevell

    Ale pokazuje obie baterie jak tylko jedna jest w body ?
    / Canon /

  5. #5
    Coś już napisał Awatar daris
    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    trójmiasto
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Canon 6D + grip Nevell

    Pokazuje poprawnie dwa stany baterii przy dwóch bateriach w gripie. Nie wiem czemu na początku nie łapał.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Canon 6D + grip Nevell

    A włożyłeś najpierw samą baterię Newell czy na raz obie ? Jeżeli na raz to jej po prostu "nie znał"
    / Canon /

  7. #7
    Coś już napisał Awatar daris
    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    trójmiasto
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Canon 6D + grip Nevell

    Włożyłem na raz obie. Pewnie dlatego ten problem wystąpił.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Canon 6D + grip Nevell

    Nie chcę zakładać nowego tematu. Mam okazję kupić oryginalny grip do 6D jest tylko jeden problem. Chyba coś ma w bebechach nie halo, bo aparat nie pokazuje stanu drugiej baterii. Grip sprawdzony na 3 aparatach i kilku bateriach. Wynik taki sam w każdym przypadku.
    Problem jest z drugim (prawym) gniazdem. Ale gdy włożymy tylko do niego pojedynczą baterię aparat normalnie robi zdjęcia. Oczywiście stanu baterii nadal nie widać.
    Tak sobie myślę, że jeżeli jest prawdą to co twierdzi właściciel, że rozładowując wyrównuje poziom jednej i drugiej baterii, to może warto go kupić. W najgorszym wypadku będę jechał na jednym akumulatorze. Zależy mi na lepszym uchwycie w pionie i dodatkowych przyciskach.
    Ostatnio edytowane przez cobalt ; 01-11-2015 o 20:26
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon 6D + grip Nevell

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Nie chcę zakładać nowego tematu. Mam okazję kupić oryginalny grip do 6D jest tylko jeden problem. Chyba coś ma w bebechach nie halo, bo aparat nie pokazuje stanu drugiej baterii. Grip sprawdzony na 3 aparatach i kilku bateriach. Wynik taki sam w każdym przypadku.
    Problem jest z drugim (prawym) gniazdem. Ale gdy włożymy tylko do niego pojedynczą baterię aparat normalnie robi zdjęcia. Oczywiście stanu baterii nadal nie widać.
    Tak sobie myślę, że jeżeli jest prawdą to co twierdzi właściciel, że rozładowując wyrównuje poziom jednej i drugiej baterii, to może warto go kupić. W najgorszym wypadku będę jechał na jednym akumulatorze. Zależy mi na lepszym uchwycie w pionie i dodatkowych przyciskach.
    Pewnie nie o taką odpowiedź ci chodziło ale za połowę ceny używanego masz nowego gripa np Newella.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Canon 6D + grip Nevell

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Pewnie nie o taką odpowiedź ci chodziło ale za połowę ceny używanego masz nowego gripa np Newella.
    Przerabiałem sprawę gripów w 2 aparatach: 650D i 7D. Nie były złe, ale Newella raczej nie kupię. Lepsze wykonanie ma Phottix, a i tak jest droższy od tego, który mogę kupić. 150zł za uszkodzony oryginał to chyba dobra cena.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •