PDA

Zobacz pełną wersję : Ubezpieczenie sprzętu



ptasiara
02-02-2014, 22:41
Witajcie!
Ponieważ wielu z Was posiada sprzęt wart powyżej 5-6 tys. PLN mam nadzieję, że tutaj znajdę odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Czy ubezpieczacie swój sprzęt od kradzieży (na ulicy), jeśli tak to gdzie?
Ostatnio pytałam w Hestii (wybrałam na chybił trafił) i owszem, ubezpieczą, ale na maksymalnie 5.-6. tys. (jako bagaż lub ubezpieczenie podłączone do mieszkaniowego). A co ze sprzętem za 8 tysięcy lub (nie) daj Boże 15-30 tys.?
Pozdrawiam!

salas
02-02-2014, 23:03
a jak to w ogóle działa? jaki jest koszt i jak się odbywa odzyskiwanie pieniędzy przy ewentualnej kradzieży?

Roy
02-02-2014, 23:34
W Polsce gdzie ustawia się kolizje samochodowe do wyłudzenia odszkodowań? :shock:Ciekawe jak udowodnić, że aparat faktycznie trafił do rąk trzecich. Jeśli to jest możliwe, to procedury pewnie są wyjątkowo skomplikowane.

becekpl
03-02-2014, 00:10
można ale nie warto

Kuba1
03-02-2014, 00:25
Witajcie!
Ponieważ wielu z Was posiada sprzęt wart powyżej 5-6 tys. PLN mam nadzieję, że tutaj znajdę odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Czy ubezpieczacie swój sprzęt od kradzieży (na ulicy), jeśli tak to gdzie?
Ostatnio pytałam w Hestii (wybrałam na chybił trafił) i owszem, ubezpieczą, ale na maksymalnie 5.-6. tys. (jako bagaż lub ubezpieczenie podłączone do mieszkaniowego). A co ze sprzętem za 8 tysięcy lub (nie) daj Boże 15-30 tys.?
Pozdrawiam!Nie da rady. Takie ubezpieczenia są tylko w cywilizowanych krajach. Tutaj jest np. tzw. Torebka (czy jakoś tak) w Warcie, ale to tylko coś ok. 10 tys. i to generalnie kręcą nosem. Od kradzieży z mieszkania - jak najbardziej. Poza wszystkim - Daj Boże każdemu sprzęt za 50 tys ;)