PDA

Zobacz pełną wersję : Inne nazwy plików w osobnych aparatach



virge911
07-03-2013, 16:11
Witam serdecznie,

od niedawna wraz z żoną korzystamy z dwóch apatarów (C50d) i oboje gdy zrzucamy zdjęcia to mamy po jakimś czasie kłopot z ustaleniem które do kogo należą.
Serdecznie proszę o informację, czy da się przypisać jakąś stałą nazwę plikom w jednym aparacie np: od pierwszej litery imienia w moim :
W_0001 itd oraz pierwszej litery imienia żony np: A_0001 - tak aby zawsze było wiadomo które do kogo należą. Obecnie nazwy naszych plików zaczynają się standardowo IMG_xxxx. Wiem że mogę stworzyć nazwy katalogom 101canon, 102canon ale to nie do końca pomaga w naszym problemie.

Dziękuję za pomoc.

PawelB
07-03-2013, 16:26
Z tego co się orientuję to 50D nie daje możliwości zindywidualizowania nazwy plików. Jedyne co zostaje to zrzucanie do oddzielnych katalogów. Potem ewentualnie można użyć programu do hurtowej zmiany nazw plików i dodać indywidualne przedrostki.

virge911
07-03-2013, 16:37
Cóż, szkoda wielka bo wydaje się być to dość podstawową opcją. Niemniej dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

Adlatus
07-03-2013, 17:23
Można w jednym aparacie ustawić przestrzeń kolorów na Adobe RGB i wtedy nazwy zaczynają się od podkreślnika „_”, _IMG_1234.jpg

Hadrian
08-03-2013, 00:02
Camera Owner’s Name i Copyright Notice?



Sent from my iPad using Tapatalk

Leon007
08-03-2013, 00:28
Przy zrzucaniu przez EOS Utility - czyli przez aparat - można ustawić schemat nazywania plików za pomocą odpowiednich masek. EOS Utility rozróżnia aparaty i dla każdego z nich można sobie zdefiniować inną maskę nazwy pliku.
Jedna wątpliwość - robi tak na pewno w przypadku różnych aparatów, np. 40D i 5D, musiałbyś sprawdzić, czy odróżnia dwa aparaty tego samego typu - 50D w Twoim przypadku.

Tommeck
08-03-2013, 09:13
Przy zrzucaniu przez EOS Utility - czyli przez aparat - można ustawić schemat nazywania plików za pomocą odpowiednich masek. EOS Utility rozróżnia aparaty i dla każdego z nich można sobie zdefiniować inną maskę nazwy pliku.
Jedna wątpliwość - robi tak na pewno w przypadku różnych aparatów, np. 40D i 5D, musiałbyś sprawdzić, czy odróżnia dwa aparaty tego samego typu - 50D w Twoim przypadku.

Osobiście też używam EOS Utility. Mam skonfigurowany schemat zrzucania następująco: (katalogi) "RRRRMMDD - " i po zrzuceniu po myślniku dopisuję krótki opis, a nazwy plików numeruję wg podobnego schematu: "RRRRMMDD xxx" gdzie x=nr plików i zawsze zaczynam od 001.
W sytuacji, gdy po jakimś czasie chcesz zrobić prezentację, lub dać do wywołania, masz to wszystko niepoukładane. A tak leci chronologicznie.

Schemat konfigurujesz sobie sam, więc możesz zacząć np przed RRRRMMDD xxx dodać jeszcze stałą literkę na pierwszej pozycji. Nie wiem, czy nie trzeba będzie dla każdego aparatu ręcznie zmienić tą literkę, albo gdy zrzucasz z dwóch aparatów, np na dwóch kompach na jeden dysk sieciowy, to wtedy zawsze na kompie A zrzucasz z aparatu A i na B z B. Pobaw się. :)

grzegorzki
09-03-2013, 04:28
W EOS Utility masz Preferences / File Name / Customize i możesz wybrać element który ma być dopisywany do nazwy pliku np. Owner's Name lub Camera Body No. no i do tego można dodać datę i numer i wtedy możesz mieć nazwę pliku - virge911_2013_03_08_0001. Ładnie ?

qwert
09-03-2013, 13:21
czy jakieś nowe puszki mają taką opcje bezpośrednio w aparacie?

Hadrian
09-03-2013, 13:39
Jedynki


Sent from my iPad using Tapatalk

Tommeck
11-03-2013, 12:19
W EOS Utility masz Preferences / File Name / Customize i możesz wybrać element który ma być dopisywany do nazwy pliku np. Owner's Name lub Camera Body No. no i do tego można dodać datę i numer i wtedy możesz mieć nazwę pliku - virge911_2013_03_08_0001. Ładnie ?

O tym właśnie mówiłem, tylko ująłem to w ogólny schemat. :)

virge911
11-03-2013, 16:59
Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc. Ogarnąłem to i mam porządek na jakim mi zależało.

Tommeck
12-03-2013, 08:59
Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc. Ogarnąłem to i mam porządek na jakim mi zależało.
To na które rozwiązanie się zdecydowałeś? :)