Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Inne nazwy plików w osobnych aparatach

  1. #1

    Domyślnie Inne nazwy plików w osobnych aparatach

    Witam serdecznie,

    od niedawna wraz z żoną korzystamy z dwóch apatarów (C50d) i oboje gdy zrzucamy zdjęcia to mamy po jakimś czasie kłopot z ustaleniem które do kogo należą.
    Serdecznie proszę o informację, czy da się przypisać jakąś stałą nazwę plikom w jednym aparacie np: od pierwszej litery imienia w moim :
    W_0001 itd oraz pierwszej litery imienia żony np: A_0001 - tak aby zawsze było wiadomo które do kogo należą. Obecnie nazwy naszych plików zaczynają się standardowo IMG_xxxx. Wiem że mogę stworzyć nazwy katalogom 101canon, 102canon ale to nie do końca pomaga w naszym problemie.

    Dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Uzależniony Awatar PawelB
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    53
    Posty
    578

    Domyślnie Odp: Inne nazwy plików w osobnych aparatach

    Z tego co się orientuję to 50D nie daje możliwości zindywidualizowania nazwy plików. Jedyne co zostaje to zrzucanie do oddzielnych katalogów. Potem ewentualnie można użyć programu do hurtowej zmiany nazw plików i dodać indywidualne przedrostki.
    Fomei PRV-3 w środku EOS 50D, EOS 10D, jakieś szkła i miejsce na nowe zakupy.

    Moje gnioty
    Moje gnioty 2

  3. #3

    Domyślnie Odp: Inne nazwy plików w osobnych aparatach

    Cóż, szkoda wielka bo wydaje się być to dość podstawową opcją. Niemniej dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Adlatus
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Puszczykowo
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Inne nazwy plików w osobnych aparatach

    Można w jednym aparacie ustawić przestrzeń kolorów na Adobe RGB i wtedy nazwy zaczynają się od podkreślnika „_”, _IMG_1234.jpg

  5. #5
    Coś już napisał Awatar Hadrian
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Wawa
    Posty
    79

    Domyślnie Odp: Inne nazwy plików w osobnych aparatach

    Camera Owner’s Name i Copyright Notice?



    Sent from my iPad using Tapatalk

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 407

    Domyślnie Odp: Inne nazwy plików w osobnych aparatach

    Przy zrzucaniu przez EOS Utility - czyli przez aparat - można ustawić schemat nazywania plików za pomocą odpowiednich masek. EOS Utility rozróżnia aparaty i dla każdego z nich można sobie zdefiniować inną maskę nazwy pliku.
    Jedna wątpliwość - robi tak na pewno w przypadku różnych aparatów, np. 40D i 5D, musiałbyś sprawdzić, czy odróżnia dwa aparaty tego samego typu - 50D w Twoim przypadku.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Inne nazwy plików w osobnych aparatach

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Przy zrzucaniu przez EOS Utility - czyli przez aparat - można ustawić schemat nazywania plików za pomocą odpowiednich masek. EOS Utility rozróżnia aparaty i dla każdego z nich można sobie zdefiniować inną maskę nazwy pliku.
    Jedna wątpliwość - robi tak na pewno w przypadku różnych aparatów, np. 40D i 5D, musiałbyś sprawdzić, czy odróżnia dwa aparaty tego samego typu - 50D w Twoim przypadku.
    Osobiście też używam EOS Utility. Mam skonfigurowany schemat zrzucania następująco: (katalogi) "RRRRMMDD - " i po zrzuceniu po myślniku dopisuję krótki opis, a nazwy plików numeruję wg podobnego schematu: "RRRRMMDD xxx" gdzie x=nr plików i zawsze zaczynam od 001.
    W sytuacji, gdy po jakimś czasie chcesz zrobić prezentację, lub dać do wywołania, masz to wszystko niepoukładane. A tak leci chronologicznie.

    Schemat konfigurujesz sobie sam, więc możesz zacząć np przed RRRRMMDD xxx dodać jeszcze stałą literkę na pierwszej pozycji. Nie wiem, czy nie trzeba będzie dla każdego aparatu ręcznie zmienić tą literkę, albo gdy zrzucasz z dwóch aparatów, np na dwóch kompach na jeden dysk sieciowy, to wtedy zawsze na kompie A zrzucasz z aparatu A i na B z B. Pobaw się.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar grzegorzki
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Cavan / Kielce
    Posty
    369

    Domyślnie Odp: Inne nazwy plików w osobnych aparatach

    W EOS Utility masz Preferences / File Name / Customize i możesz wybrać element który ma być dopisywany do nazwy pliku np. Owner's Name lub Camera Body No. no i do tego można dodać datę i numer i wtedy możesz mieć nazwę pliku - virge911_2013_03_08_0001. Ładnie ?
    6D - EF 24-70/2.8L USM + EF 50/1.8 II + EF 70-300/4-5.6 IS USM + EF 85/1.8 USM - 580EX II + YN565EX + YN568EX- YN-622C - Bowens 500R kit + akcesoria
    Nie mnie się wtrącać biskupom w robotę.

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Inne nazwy plików w osobnych aparatach

    czy jakieś nowe puszki mają taką opcje bezpośrednio w aparacie?

  10. #10
    Coś już napisał Awatar Hadrian
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Wawa
    Posty
    79

    Domyślnie Odp: Inne nazwy plików w osobnych aparatach

    Jedynki


    Sent from my iPad using Tapatalk

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •