PDA

Zobacz pełną wersję : Kto mi poskłada 580EX?



fotofox
31-03-2009, 13:28
bo to było tak:szalałem z parą młoda na pomoscie i druga lampa niedbale włozona do kieszeni garniaka zrobiła...plummm i wpadła do wody.sfotografowałem sobie miejsce i nastepnego dnia bladym switem,po pracy wlazłem do wody i wyłowiłem:-)
lampe rozkreciłem,wysuszyłem i schnie tak juz chyba ponad pół roku bo nie umiem jej poskładac za czorta.są wszystkie części,nic nie zgineło ale potrzebny byłby człowiek,który by umiał to wszystko poskładac.no chyba,ze jakis autorytet powie od razu"wywal to razem z opakowaniem bo nic z tego nie bedzie".
jeśli jednak jest ktos,kto chciałby sie pobawic i poskładac mi ta lampe to prosze o kontakt.

fotofox
01-04-2009, 23:37
zero odzewu.kurde przecież nie za darmo:-)

Parteq
01-04-2009, 23:43
zero odzewu.kurde przecież nie za darmo:-)

Żytnia? :D

Tezet-gdynia
02-04-2009, 00:21
A skad jestes ? Obawiam sie ze jak lezala w wodzie dosc dlugo to plyn mogl zaszkodzic elektronice :( Poskladac to raczej nie bedzie wielki problem ale problem moze byc z postawieniem jej na nogi jesli np jakis procesor dostal niechciany impuls przez dlugie lezenie w wodzie :(

robgr85
02-04-2009, 01:15
bo to było tak:szalałem z parą młoda na pomoscie i druga lampa niedbale włozona do kieszeni garniaka zrobiła...plummm i wpadła do wody.sfotografowałem sobie miejsce i nastepnego dnia bladym switem,po pracy wlazłem do wody i wyłowiłem:-)
lampe rozkreciłem,wysuszyłem i schnie tak juz chyba ponad pół roku bo nie umiem jej poskładac za czorta.są wszystkie części,nic nie zgineło ale potrzebny byłby człowiek,który by umiał to wszystko poskładac.no chyba,ze jakis autorytet powie od razu"wywal to razem z opakowaniem bo nic z tego nie bedzie".
jeśli jednak jest ktos,kto chciałby sie pobawic i poskładac mi ta lampe to prosze o kontakt.

jak będziesz chciał wywalić ją do śmietnika to daj znać na PW, odkupię ją od Ciebie. A czy da się ją uratować? Ciężko powiedzieć, ale ja bym spróbował. Niestety biorąc pod uwagę czas jaki była pod wodą szanse na udaną reanimację są małe.

Sam zastosowałbym metodę podobną do tej, stosowanej przy zatopieniu telefonu komórkowego, no ale nie wiem czy to coś da, bo w lampie masz wysokie napięcie, jak wpadła do wody to pewnie podczas moknięcia nastąpiło wyładowanie po okolicznych scalakach...

Jeśli części tylko suszyłeś to przypadkiem NIE próbuj po złożeniu wkładać baterii, bo na bank dobijesz lampę i już szans na uratowanie nie będzie żadnych.

nagor
02-04-2009, 01:31
złozyc to nie problem - ja rozkręciłem i skręciłem 580 ex wiec spokojnie bym ci mogł ja skręcić ale nie wime co i jak z elektronika jak coś PW