PDA

Zobacz pełną wersję : e-cyfrowe, najlepsze?



Camaxtli85
30-10-2008, 14:41
Witam!
Piszę trochę na świeżo, najpierw chciałem zapytać, czy ktoś z Was miał doświadczenie ze sklepem e-cyfrowe.pl , sklep reklamuje się jako jeden z najlepszych w sieci, partneruje mu merlin, a poza tym wiele wyróżnień w konkursach.
Ja zamawiałem w nim 1000d + 18-55 IS, cena całkiem dobra, renoma jest, więc się długo nie zastanawiałem nad zakupem, ale... Przysłali sprzęt w zdekompletowanym pudełku po zestawie double KIT i nie miałbym już nic przeciwko gdyby przesyłka zawierała co trzeba, lecz w opakowaniu był obiektyw 18-55, ale bez stabilizacji, co w efekcie mnie kosztowało 400zł straty, zszarganą opinię i trochę nerwów. Sprzęt do nich właśnie wraca, nie wiem jak się to zakończy, dam znać na forum zresztą.
Pozdrawiam

Portal
31-10-2008, 09:07
dlatego zawsze przy odbiorze paczki trzeba sprawdzic zawartosc. Bo pozniej sa problemy z reklamacja bo sklep tak naprawde nie wie czy klient go robi w balona czy sam sie pomylil wysylajac co nie trzeba.

Chris_11
31-10-2008, 10:35
Ja swego czasu zamawiałem 300D w e-cyfrowe. W sumie wszystko było w porządku, poza płytką z oprogramowaniem, która nie była oryginalna tylko jakiś nagrany na szybko noname.
Chociaż teraz, gdy się przypatruje tej 300 to zastanawiam się, czy nie jest jakiś ponaprawowy, bo na śrubkach są ślady rozkręcania, a wtedy jego cena była bardzo atrakcyjna mimo, że to black edition z obiektywem 18-55 II ;) .

koyot77
02-11-2008, 10:05
Jeśli chodzi o ceny e-Cyfrowe są bardzo atrakcyjne, zarówno na AleDrogo jak i w samym sklepie internetowym. Sam jestem ciekaw opini o tym sklepie. Wstrzymam się chwilowo od zakupu.

wieliczka
02-11-2008, 11:56
Kupowałem w tym sklepie kilka akcesoriów.Zawsze odbiór osobisty. Raz po zamówieniu filtra UV na miejscu otrzymałem model wyższy. Pan wydający produkty stwierdził, że nie może znaleźć zamówionego przeze mnie i ... dostałem slima. Jak tu nie być zadowolonym klientem.

m_o_b_y
02-11-2008, 13:40
Jeśli chodzi o ceny e-Cyfrowe są bardzo atrakcyjne, zarówno na AleDrogo jak i w samym sklepie internetowym. Sam jestem ciekaw opini o tym sklepie. Wstrzymam się chwilowo od zakupu.


Ceny atrakcyjne w e-cyfrowe ???
Chyba żartujesz, albo nie korzystasz z wyszukiwarek skapiec i ceneo.
Wg moich obserwacji, w większości przypadków ceny tego sklepu bardzo znacznie przekraczają poziom średni.
Kupowałem tam tylko jakieś filtry, więc nie mogę ocenić poziomu obsługi, ale ceny mają wysokie.
Przykładowo 1000D w FotoPlanet kosztuje 1098PLN, a w e-cyfrowe 1239PLN.
Pozdrówka

majcz
02-11-2008, 14:46
Chyba żartujesz, albo nie korzystasz z wyszukiwarek skapiec i ceneo.
Ceny sprzętu foto w sklepach internetowych podawane w skąpcu są nieaktualne albo wyssane z palca. Przekonałem się o tym próbując kupić obiektyw C 400/5,6. W pięciu pierwszych sklepach z listy skąpca gdzie były najatrakcyjniejsze ceny obiektyw był niedostępny chociaż był podawany w ofercie tych sklepów, dostępność obiektywu była na bliżej nieokreślony czas, a cena z najbliższej dostawy miała zależeć od kursu złotego .

Camaxtli85
02-11-2008, 19:16
z mojej nagonki na e-cyfrowe wyszła nagonka na skąpca;) no nic, kto ma władzę, ten ją źle wykorzystuje:)
co do sprawy, jutro ma przyjechać kurier i sprawa się wyjaśni...

m_o_b_y
02-11-2008, 19:41
Ceny sprzętu foto w sklepach internetowych podawane w skąpcu są nieaktualne albo wyssane z palca. Przekonałem się o tym próbując kupić obiektyw C 400/5,6. W pięciu pierwszych sklepach z listy skąpca gdzie były najatrakcyjniejsze ceny obiektyw był niedostępny chociaż był podawany w ofercie tych sklepów, dostępność obiektywu była na bliżej nieokreślony czas, a cena z najbliższej dostawy miała zależeć od kursu złotego .


Przed zakupem oprócz weryfikacji ceny i dostępności towaru, trzeba sprawdzić firmę, ile ma opinii i jakich. Sama cena nie czyni jeszcze wiosny.:mrgreen:
Wydawanie pieniędzy też wymaga pewnych starań.:mrgreen:
Pozdrówka

Camaxtli85
03-11-2008, 13:25
Już mogę potwierdzić, firma odesłała tym razem poprawny obiektyw, poprawny zestaw, jako drobną gratyfikację wsadziła kartę SD 4GB HD, ale nie zmienia to faktu, że poślizg czasowy był i w sumie szanująca się firma powinna zadbać by takich perturbacji nie było w przyszłości. Nie żałuję zakupu, bo teraz będę miał czym się szkolić, jednak mała zadra zostaje...

Kolaj
03-11-2008, 13:32
Już mogę potwierdzić, firma odesłała tym razem poprawny obiektyw, poprawny zestaw, jako drobną gratyfikację wsadziła kartę SD 4GB HD, ale nie zmienia to faktu, że poślizg czasowy był i w sumie szanująca się firma powinna zadbać by takich perturbacji nie było w przyszłości. Nie żałuję zakupu, bo teraz będę miał czym się szkolić, jednak mała zadra zostaje...Wiesz, błędy się zawsze zdarzają, to normalne nawet w szanującej się firmie. Cieszy natomiast to, w jaki sposób sklep w takich wypadkach reaguje. Nie próbuje wykręcić się sianem, tylko stara się jak najszybciej rozwiązać problem. To nastraja optymistycznie.

Pozdrawiam!

Fotos
03-11-2008, 17:47
Widocznie slabo kontroluja proces pakowania. Ja odbieralem wszystko osobiscie i zawsze bylo ok. Dostepnosc trzeba sprawdzac, czasem 24h oznacza pare dni.
Ceny zalezy na co, ale czasem maja w porzadku. Poza tym daja chyba 7 dni na sprawdzenie sprzetu i ewentualna wymiane.

Pawel
06-11-2008, 00:51
właśnie zastanawiam się nad zakupem u nich d40. jak u nich z gwarancją? jest polska?

naczytałem się w innym wątku o fotoit więc pytam :)
w e-cyfrowe kupowałem ostatnio kabel do lampy, odbiór osobisty, wszystko było ok. chociaż nie zwróciłem nawet uwagi czy mam gwarancję.

pozdrawiam
Paweł

Vitez
06-11-2008, 02:59
właśnie zastanawiam się nad zakupem u nich d40. jak u nich z gwarancją? jest polska?


To może spytaj na forum Nikona? Nikon ma model D40, Canon nie ma :roll: .

koyot77
06-11-2008, 10:19
Ceny atrakcyjne w e-cyfrowe ???
Chyba żartujesz, albo nie korzystasz z wyszukiwarek skapiec i ceneo.
Wg moich obserwacji, w większości przypadków ceny tego sklepu bardzo znacznie przekraczają poziom średni.


Uważam, że atrakcyje w porównaniu z AleDrogo i handlarzami, którzy sztucznie zawyżają ceny sprzętu. Jak już we wcześniejszym poście ktoś napisał, często cena - sugeruje brak dostepności, przy próbie dowiadywania się kiedy będzie sprzęt dostępny, odp. proszę się dowiadywać - nie jest satysfakcjonująca.

Póki co widzę same pozytywne opinie o e-Cyfrowe.

betuel
06-11-2008, 10:56
Poza tym daja chyba 7 dni na sprawdzenie sprzetu i ewentualna wymiane

a przy zakupie przez internet dodatkowo kupujących wspiera prawo, dając nam 10 dni na możliwość rezygnacji z zakupu.

A w temacie - kupiłem w e-cyfrowe S5 IS, później kilka akcesoriów do niego. Za każdym razem wszystko było ok, pan z drugiej strony słuchawki wybitnie cierpliwy i uprzejmy :)

Pawel
06-11-2008, 21:54
To może spytaj na forum Nikona? Nikon ma model D40, Canon nie ma :roll: .
wiadomo o co chodzi. i było późno.

Vitez
06-11-2008, 22:57
wiadomo o co chodzi. i było późno.

To nie usprawiedliwia lenistwa. Miej szacunek dla czytających a nie 'domyślajcie się o co mi chodzi' . EOT.

Pawel
06-11-2008, 23:54
To nie usprawiedliwia lenistwa. Miej szacunek dla czytających a nie 'domyślajcie się o co mi chodzi' . EOT.
drogi moderatorze - nie chcę, abyś poprzez własną interpretację literówki oceniał mój stosunek do czytających jak i określał moje lenistwo.
Jeżeli chodzi o wspomniany szacunek to proponuję ostrożność w wyrażaniu opinii na temat innych użytkowników.

p.s.
Szkoda czasu na dalsze przepychanki, wracajmy do tematu.

Vitez
07-11-2008, 10:50
drogi moderatorze - nie chcę, abyś poprzez własną interpretację literówki oceniał mój stosunek do czytających jak i określał moje lenistwo.

Niestety - taki mój "zawód" na tym forum - interpretowanie wypowiedzi użytkowników. Vide mój podpis pod nickiem.
Oprócz tego personalnie taki właśnie jestem - jak uważam że okazujesz lenistwo i brak szacunku to piszę o tym wprost, nie kryję się ze swoja opinią o kimś. Niezależnie od "zawodu" i czy tego chcesz czy nie :twisted: .


Jeżeli chodzi o wspomniany szacunek to proponuję ostrożność w wyrażaniu opinii na temat innych użytkowników.

A ja nadal proponuję okazywanie szacunku innym użytkownikom zanim naprawdę uznam że masz głęboko gdzieś forum i użytkowników. Napsianie D40 na forum Canona to po prostu lenistwo i żadne tłumaczenie tego nie zmieni.



p.s.
Szkoda czasu na dalsze przepychanki, wracajmy do tematu.

Nie, nie szkoda... przynajmniej pokazujesz jaki jesteś :twisted: .

Jeśli się nie podoba to najpierw polecam trzeci link z mojego podpisu a następnie trzeci punkt Zasad Porządkowych Regulaminu.

Datarecky
07-11-2008, 11:30
Eee tam, Vitez, strasznie zasadniczy jesteś. Szybko się zestarzejesz ;-)
Moja świętej pamięci babcia mawiała:
- Mądry nie zwróci uwagi, głupi pomyśli, że tak ma być.

Pozdrawiam,

MariuszM
07-11-2008, 12:02
...a wracając do tematu:)
IMO e-cyfrowe jest drogie, ale w pełni bezpieczne i bezproblemowe. Zdarzają się ceny konkurencyjne, ale nie na wszystko. Trzeba porównywać.
Kupowałem tam kamerę Sony, była tylko odrobinę droższa niż u konkurencji. Dostałem jakieś punkty, które potem zamieniłem na spory rabat przy zakupie torby. Była za mała, oddałem, wziąłem kolejną - bez problemu i zbędnego tłumaczenia. Wyszedłem na plus.
Aktualnie potrzebuję kartę CF i niestety w e-cyfrowe Sandisk 4 GB Extreme III jest drogi:(

Pawel
07-11-2008, 18:37
IMO e-cyfrowe jest drogie, ale w pełni bezpieczne i bezproblemowe. Zdarzają się ceny konkurencyjne, ale nie na wszystko.
dokładnie. ja znalazłem tak kilka rzeczy w dobry cenach.
a i gwarancje mają caonowską.

pozdrawiam

Vitez
07-11-2008, 23:28
Aktualnie potrzebuję kartę CF i niestety w e-cyfrowe Sandisk 4 GB Extreme III jest drogi:(

A tyle razy pisaliśmy na forum gdzie w Warszawie dają karty CF Sandiska dobrze i tanio :roll: .
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=7732940

MariuszM
08-11-2008, 09:30
A tyle razy pisaliśmy na forum gdzie w Warszawie dają karty CF Sandiska dobrze i tanio :roll: .
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=7732940

Zabrzmiało to jak reklama kebaba:)
Faktycznie, ceny na Sandiska mają dobre. Rozważam również Lexara Professional 133x, mam sklep pod samym domem, a cena podobna.

Szczur88
09-11-2008, 01:53
Swego czasu mieli najtańsze w Pl 580-ki mk II, teraz już tak fajnie nie jest. Ale do solidności sklepu nie mam żadnych zastrzeżeń, za opóźnienie w wysyłce obiektywu (ok 2-3 dni) dostałem ładną kartę pamięci (którą następnie oddałem, bo nie-CF mi niepotrzebne), ale to zawsze miło z ich strony, większość sklepów w tym wypadku by po prostu powiedziała "sorry, wysłaliśmy trochę później".