PDA

Zobacz pełną wersję : Fotopanorama kraków Problem!



iktorn92
16-10-2008, 19:23
Witam! Ostatnio znajoma poprosiła mnie o pomoc. Niedawno kupiła 50 1.4 w fotopanoramie w Krakowie . Porobiła dość krotko fotki i przestał ostrzyc. Dnia 13.09.08br poszła oddać do sklepu na gwarancji. Okazało sie w niedługim czasie ze nie ma karty gwarancyjnej czego niesprawdzila.... Swoja drogą ze obiektywu nie dostała do tej pory, bo w sklepie nic nie wiedza i każą dzwonić na żytnia a wiecie jak to jest.... Z reszta pani przyjmująca obiektyw nawet nie sprawdziła zawartości pudelka co mnie mocno dziwi...Podpowiedzcie co można zrobić w tej sytuacji?

jmarciniak
16-10-2008, 20:32
Dnia 13.09.08br poszła oddać do sklepu na gwarancji. Okazało sie w niedługim czasie ze nie ma karty gwarancyjnej czego niesprawdzila.... Swoja drogą ze obiektywu nie dostała do tej pory, bo w sklepie nic nie wiedza i każą dzwonić na żytnia a wiecie jak to jest.... Z reszta pani przyjmująca obiektyw nawet nie sprawdziła zawartości pudelka co mnie mocno dziwi...

?

Na początek to odrzuć emocje i napisz to jeszcze raz po polsku ... bo ja za cholere nie potrafię się domyśleć co z tą karta gwarancyjną ...i co to znaczy okazało się w niedługim czasie... Sorry stary, ale wróżek to tu nie ma...

dream catcher
16-10-2008, 20:45
Z tego co piszesz (o ile się dobrze domyślam :lol:) chodzi o to, że przy zakupie obiektywu koleżanka nie miała do niego karty gwarancyjnej. Otóż.. Na szkło oczywiście jest gwarancja i po sprawdzeniu szkła (1 tydzień od daty zakup) koleżanka powinna udać się do sklepu i na miejscu po okazaniu dowodu zakupu, dostaje od sprzedawcy kartę gwarancyjną. Sprzedawca wpisuje nr. seryjny obiektywu (ten nr. trzeba mieć przy sobie), wali pieczątki i gwara podbita.

westu
16-10-2008, 21:05
Dokładnie tak jak napisał dream catcher
Sam w maju kupywałem tam trochę sprzętu i procedura wyglądała właśnie w ten sposób. Żadnych problemów nie było.

poszukiwacz2006
16-10-2008, 21:54
Zaraz, zaraz. Niekoniecznie brak gwarancji uniemożliwa dochodzenie swoich racji. Zgodnie z ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, to klient decyduje, czy korzysta z gwarancji producenta, czy też z rękojmi sprzedawcy. W pierwszym przypadku gwarancja trwa zazwyczaj rok, w drugim odpowiedzialność sprzedawcy wynosi dwa lata. Często o tym zapominamy i po roku wyrzucamy paragon, gdzie jeszcze przez kolejne 365 moglibyśmy reklamować towar. I tak było chyba w tym przypadku. Jest to solidny sklep, a sprzedawcy znają prawo. Sprawdziłem to. Dlatego do reklamacji mógł w tym przypadku wystarczyć tylko dowód zakupu (faktura, paragon). I nie piszcie mi, że to nie jest do wyegzekwowania, gdyż kilka razy mając tylko paragon (choć była też wydana gwarancja) reklamowałem skutecznie towar w róznych sklepach.

dream catcher
16-10-2008, 22:02
@poszukiwacz2006 - oczywiście masz rację, w moim przypadku podbijałem gwarancję na szkła z poziomu paragonu(przedstawiłem paragon, dostałem karty gwarancyjne). Na aparat gwara była w pudle. Co do sklepu również się z Tobą zgadzam - solidna firma.

czornyj
16-10-2008, 22:24
Jak dla mnie sprawa jest conajmniej niejasna - jak można oddawać obiektyw do naprawy gwarancyjnej bez gwarancji? I co znaczy - nie było gwarancji? Jak oddała bez gwarancji, no to jej nie było, to chyba ona powinna wiedzieć z czego żyje i ją załączyć?

ABJ
16-10-2008, 22:26
do 30 dni ma prawo oddac towar do sklepu bez podania przyczyny, poxza tym gwarancje wypisuje sie na podstawie paragonu/faktury.
Zatem swistek nie ma znaczenia jesli jest paragon.

Pierwszy raz slysze zeby byly problemy z fotopanorama.

Kolekcjoner
16-10-2008, 22:44
Jak dla mnie sprawa jest conajmniej niejasna - jak można oddawać obiektyw do naprawy gwarancyjnej bez gwarancji? I co znaczy - nie było gwarancji? Jak oddała bez gwarancji, no to jej nie było, to chyba ona powinna wiedzieć z czego żyje i ją załączyć?

No właśnie jest niejasna ale się nie rozjaśni póki kolega iktorn92 nie napisze "po ludzku" o co chodzi :?.

jaceksw
17-10-2008, 08:29
do 30 dni ma prawo oddac towar do sklepu bez podania przyczyny

Pod warunkiem, że jest firmowo zapakowany i nieużywany.

J.

brunovis
17-10-2008, 08:58
do 30 dni ma prawo oddac towar do sklepu bez podania przyczyny

A na jakiej podstawie prawnej :)

canis_lupus
17-10-2008, 10:03
do 30 dni ma prawo oddac towar do sklepu bez podania przyczyny, poxza tym gwarancje wypisuje sie na podstawie paragonu/faktury.
Zatem swistek nie ma znaczenia jesli jest paragon.


G prawda.
1. nie 30 ale 10
2. tylko w przypadku sprzedaży "na odległość"



Pod warunkiem, że jest firmowo zapakowany i nieużywany.
Sprzęt masz prawo rozpakować i sprawdzić jego działanie, oddać można nawet rozpakowany towar, ale tylko pod warunkiem, że rozpakowanie było konieczne do sprawdzenia działania. Nie dotyczy to tylko oprogramowania, nagrań i żywności.

JaBlam
17-10-2008, 14:11
Tak jak pisze Canis - 10 dni (albo 14?) na oddanie dotyczy towaru zakupionego "na odleglosc", w przypadku kupowania na miejscu to tylko dobra wola sprzedajacego aby isc na uklady mozliwosci zwrotu. Fotopanorama stosuje akurat zasade przychylna klientowi, ze daje na sprawdzenie 7 dni od zakupu, dopiero wtedy wydaje gwarancje.

OT: Niektore sklepy jak Fotojoker podbijaja gwarancje namiejscu natychmiast w dniu zakupu. W razie problemow ze sprzetem umywaja rece i odsylaja do serwisu. Co gorsza - tlumacza klientow ze ich sieci ustawa konsumencka o zwrocie towaru nie dotyczy:

Proszę szczególną uwagę zwrócić na towar odbierany w wybranym salonie Fotojoker. Firma Fotojoker nie dopuszcza przyjmowania zwrotów, wymiany zakupionego towaru od klienta, jeśli jest on zgodny z umową w momencie zakupu. (wiec jasno powiedziane - jesli dziala - to co potem sie stalo to nic nie obchodzi - oni dali dzialajacy)
W przypadku stwierdzenia uszkodzenia produktu, skontaktuj się z przedstawicielem sklepu Fotojoker pod adresem e-mail który znajdziesz w zakladce "Kontakt" i opisz usterkę oraz podaj swoje dane osobowe i dane swojego zamówienia. Otrzymasz wówczas szczegółowe informacje na temat dalszego postepowania z uszkodzonym towarem.

Nawet jak sie okaze , ze na drugi dzien, ba nawet w tym samym dniu obiektyw przestal dzialac, to Fotojoker napewno nie wymieni Ci towaru wadliwego tylko odesle cie natychmiast do serwisu. Sprawdzic sobie w kazdym dziale w Krakowie. Uslyszycie dokladnie to samo.
EOT

canis_lupus
17-10-2008, 14:33
Chętnie bym to sprawdził. Uwielbiam kłócić sie ze sklepami.

ABJ
17-10-2008, 18:00
G prawda.
1. nie 30 ale 10
2. tylko w przypadku sprzedaży "na odległość"

Skoro mowisz to wiesz, nie bede sie spieral.
Ostatnio oddawalem pare rzeczy do ZARY i tam wyraznie jest napisane przy kasie, ze klient ma prawo oddac towar do 30 dni, bez podania przyczyny, jesli towar nie nosi sladow uzytkowania.
Podana tez jest podstawa prawna, ktorej nie chcialo mi sie zapisywac.
Na pytanie o 30 dni, kierownik odparl, ze takie jest w polsce prawo i oni sie do tego stosuja.

A to ze ktos tam sobie napisze, ze nie przyjmuje zwrotow, to moze sobie wsadzic w buty. Bedzie wyzszy.

Kolekcjoner
17-10-2008, 18:26
^^^^ Nie wiem ale ja też się spotkałem z zasadą, że zwrotów w zwykłych sklepach nie ma (wysyłkowo do 10 dni). Może coś się ostatnio zmieniło?

canis_lupus
17-10-2008, 18:41
Skoro mowisz to wiesz, nie bede sie spieral.
Ostatnio oddawalem pare rzeczy do ZARY i tam wyraznie jest napisane przy kasie, ze klient ma prawo oddac towar do 30 dni, bez podania przyczyny, jesli towar nie nosi sladow uzytkowania.
Podana tez jest podstawa prawna, ktorej nie chcialo mi sie zapisywac.
Na pytanie o 30 dni, kierownik odparl, ze takie jest w polsce prawo i oni sie do tego stosuja.

A to ze ktos tam sobie napisze, ze nie przyjmuje zwrotow, to moze sobie wsadzic w buty. Bedzie wyzszy.
No to kierownik nie zna prawa. To że w zwykłym sklepie mozesz oddać towar t o jest tylko i wyłącznie ich grzeczność.
Co do podstawy prawnej to jest to ustawa o szczególnych zasadach sprzedaży konsumenckiej z lipca 2002.

neat84
17-10-2008, 21:18
Z tego co mi wiadomo: ZAWSZE jest 10 dni na zwrot towaru zakupionego przez internet z tytulu niezgodnosci towaru z umowa (kiedys nazywalo sie to rekojmia) natomiast sklepy realne w ktorych kupujemy na zywo ustalaja taki regulamin osobno wg wlasnych kryteriow, wiec moze byc zwot ale nie musi :) (jesli tak okres moze sie roznic) nie ma reguły. I dlatego np fotojoker ustalil sobie ze nei przyjmuje zwrotow bo w momencie zakupu kupujacy zna towar a wiec jest on zgodny z umowa gdyby sprzedawal on line musialoby byc prawo zwrotu 10 dni

JaBlam
17-10-2008, 21:26
I dlatego np fotojoker ustalil sobie ze nei przyjmuje zwrotow bo w momencie zakupu kupujacy zna towar a wiec jest on zgodny z umowa gdyby sprzedawal on line musialoby byc prawo zwrotu 10 dni

Dokladnie jest tak jak piszesz neat.. dlatego jesli chodzi o sprzet to w Fotojokerze moja noga wiecej nie postanie. Karty czy jakies drobiazgi to ok.. szklarnia i aparaty napewno nie Ostatnio w FJ w Galerii krakowskiej klient kupil obiektyw Tamrona, na nic zdaly sie tlumaczenia ze obiektyw niepoprawnie ostrzy a zakupil go wczoraj. Odeslano go do serwisu Fototechnika w Trojmiescie.

Natomiast jesli chodzi o zwrot, to np siec Saturn stosuje zasade, ze sprzet mozna oddac ale nie ma zwrotu pieniedzy, ale wymiana na inny towar w tej samej cenie lub wyzszej z koniecznoscia doplaty. Mozna oczywiscie i tanszy ale nie oddaja roznicy. Natomiast jesli chodzi o sam zwrot to nie robia najmniejszych problemow. Szkoda tylko ze jest to jakby zmuszanie klienta zeby i tak i tak wydal kase w danym sklepie. Bo co z tego ze np oddam obiektyw a taki jaki bym chcial po prostu nie ma na stanie? Musze kupic cos innego wtedy.

canis_lupus
17-10-2008, 22:20
I dlatego np fotojoker ustalil sobie ze nei przyjmuje zwrotow bo w momencie zakupu kupujacy zna towar a wiec jest on zgodny z umowa gdyby sprzedawal on line musialoby byc prawo zwrotu 10 dni

Co innego zwrot bez podania przyczyny a co innego jesli sprzet jest niesprawny.
Co do rekojmi: Nabywca nie musi (jeśli na rzecz udzielono gwarancji) korzystać obowiązkowo najpierw z niej. czyli można pierw awanturowac sie u sprzedawcy z tytułu rekojmi LUB u producenta z tytuły gwarancji. Ale to nabywca decyduje z czego skorzysta.

Zemfira
17-10-2008, 22:36
Kupowałam u nich aparat, odbierałam na miejscu, przyjechałam po sprzęt z Katowic, Pan obiecał dosłać podbitą gwarancję i instrukcję obsługi w języku polskim, mimo licznych telefonów się nie doczekałam. Życzę powodzenia w pertraktacjach i będę czekać na dalszy rozwój sprawy :)

neat84
17-10-2008, 23:35
Co innego zwrot bez podania przyczyny a co innego jesli sprzet jest niesprawny.
Co do rekojmi: Nabywca nie musi (jeśli na rzecz udzielono gwarancji) korzystać obowiązkowo najpierw z niej.

I tak i nie, obawiam sie ze nawet w sadzie sprawa bylaby przegrana jesli np w takim fotojokerze kupimy na miejscu np obiektyw, nie mamy pretensji a po powrocie do domu zauwazamy, ze okaz jest zepsuty - niestety zostaje serwis gwarancyjny :???: zycze pomyslnego rozwiazania sprawy dla autora watku! :)

Inna rzecz nie ma juz takiego pojecia jak rekojmia, obecnie jest niezgodnosc towaru z umowa, tak poinformowal mnie prawnik do ktorego zwrocilem sie o pomoc

canis_lupus
17-10-2008, 23:44
W sądzie sprawa jest wygrana od kopa. Nawet sądu nie trzeba. Zwykle wystarcza mediator z federacji konsumentów.

ABJ
18-10-2008, 03:03
No to kierownik nie zna prawa

oczywiscie :)
Jak juz pisalem, nie bede sie spieral.
pozdrawiam :)

iktorn92
18-10-2008, 12:08
Przepraszam ze nie pisałem i przepraszam za niejasności. A wiec tak w dniu zakupu 23.08.08 no wiecie jak jest cieszyła się obiektywem itd wiec nie zwróciła uwagi czy są wszystkie papiery czy tez ich nie ma. Awaria wystąpiła jakoś 11.09 wiec 13.08 zaniosła do sklepu obiektyw zapakowany tak jak był zapakowany w momencie zakupu. Była przekonana (właścicielka) ze paragon wystarczy. Pani w sklepie przyjęła nie sprawdziła zawartości i wysłała. Obiektyw leży już miesiąc na żytniej bo Ci czekają na decyzje co robić czy płacić (330zł) czy czekać na gwarancja która nie była dostarczona przy zakupie . Na ten moment koleżanka była już 2 razy w sklepie i zawsze odsyłana jest z kwitkiem, tzn każą jej przyjść jak zadzwonią ale jeszcze ani razu nie zadzwonili...Teraz zasadnicze pytanie czy jest szansa na odzyskanie karty gwarancyjnej?

canis_lupus
18-10-2008, 12:10
Niech kupująca powoła się na rekojmię. To jest co innego i karta gwarancyjna nie jest konieczna. Powinien wystarczyć paragon.

iktorn92
18-10-2008, 12:14
Hmm dobra dzięki. czyli co powinna pojsc do sklepu i powołac sie rekojmię a oni zalatwia reszte z serwisem?

neat84
18-10-2008, 13:05
iktorn92 - napisz czy znajoma kupujac wyszla tylko z obiektywem? rozumiem ze gwarancji nie ma, czy jest jakas umowa ze sklepem spisana na papierze? Przed 2 tyg kupilem nowego gripa CANON w pewnej firmie na umowie widnialo nie ma zwrotow w przypadku kupna osobistego jedynie 10 dni z tytulu niezgodnosci towaru z umowa przez zakup online

Madry Polak po szkodzie, powodzenia zycze ! :)

canis_lupus - wprowadzasz w blad, nie ma takiego terminu prawnego jak rekojmia...

canis_lupus
18-10-2008, 13:57
canis_lupus - wprowadzasz w blad, nie ma takiego terminu prawnego jak rekojmia...

Rękojmia – odpowiedzialność sprzedającego względem kupującego za wady fizyczne oraz prawne sprzedawanej rzeczy. W polskim prawie cywilnym jest uregulowana w art. 556-576 Kodeksu cywilnego) przy umowie sprzedaży, ma również odpowiednie zastosowanie do innych stosunków prawnych. W przypadku sprzedaży rzeczy ruchomej z udziałem konsumentów stosuje się niezgodność towaru z umową (Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (DzU 2002 Nr141, poz.1176)).

iktorn92
18-10-2008, 15:06
iktorn92 - napisz czy znajoma kupujac wyszla tylko z obiektywem? rozumiem ze gwarancji nie ma, czy jest jakas umowa ze sklepem spisana na papierze? Przed 2 tyg kupilem nowego gripa CANON w pewnej firmie na umowie widnialo nie ma zwrotow w przypadku kupna osobistego jedynie 10 dni z tytulu niezgodnosci towaru z umowa przez zakup online


Tak kupując wyszła z pudełkiem oraz instrukcja obslugi i paragonem oraz obiektywem lecz nie miała gwarancji... taki szkopuł..

neat84
18-10-2008, 15:43
Rękojmia – odpowiedzialność sprzedającego względem kupującego za wady...

"Od pewnego czasu wśród konsumentów pojawiło się dużo problemów z odróżnieniem uprawnień.

Dodatkowo zmienione przepisy (zamist kodeksu cywilnego - ustawa) powodują, że konsument chcąc złożyć reklamacje nie wie jakie prawa mu przysługują.

W skrócie:
Gwarancja - udziela jej dobrowolnie producent na dowolny czas. Może, ale nie musi,

Rękojmia - pojęcie to już nie obowiązuje w relacjach producent/konsument. Ale obowiązuje w transakcjach dwóch przedsiębiorców,

Niezgodność towaru z umową - najlepsze rozwiązanie dla konsumenta. Nie można ograniczyć tego prawa."

canis_lupus
18-10-2008, 16:28
Owsze, i własnie na niezgodnośc towaru z umową bedziemy sie powoływać. Kupująca jest jeszcze w o tyle dobrej sytuacji, że sklep UZNAŁ jej roszczenia nie dająć przez 14 odpowiedzi (zgodnie z Art. 8, par 3 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego - rozdział 1)

Yoshitaka
18-10-2008, 16:57
Tak kupując wyszła z pudełkiem oraz instrukcja obslugi i paragonem oraz obiektywem lecz nie miała gwarancji... taki szkopuł..

Jak kupiłem 17-55 w Fotopanoramie, również nie dostałem gwarancji.
Tj. była w pudełku, ale taka jak potrzeba. Ale o tym nie widziałem w chwili zakupu.
Ponieważ po 7 dniach poszedłem z nią do podbicia okazało się, że nie mają kart w sklepie i muszę sprowadzić.
Fakt, z oddzwanianiem do klientów różnie w Fotopanoramie bywa, dlatego sam ich nękałem i gwarancję dostałem po jakimś czasie.

Podobną sytuację miałem w Foto Plusie z kartą gwarancyjną do obiektywu. Ale przyszedłem z paragonem i Pan mi kartę wypisał i dał.

Ważne, że masz paragon. Teraz pozostaje Wam tylko gnębić sprzedawcę, najlepiej ciągle tego samego i kartę dostaniecie.

Powodzenia.

iktorn92
18-10-2008, 18:05
Dzięki za pomoc Panowie. Canis_lupus zadeklarował swoja pomoc na miejscu w Krakowie wiec jestem dobrej mysli. o sukcesach bede informował na bierząco:) Pozdro

dream catcher
20-10-2008, 14:25
Tak kupując wyszła z pudełkiem oraz instrukcja obslugi i paragonem oraz obiektywem lecz nie miała gwarancji... taki szkopuł..

Przeczytaj jeszcze raz mój post na stronie nr. 1. Dostajesz tydzień czy tam 10 dni na sprawdzenie sprzętu, po tym terminie (oczywiście możesz wcześniej) przychodzisz, pokazujesz paragon, dostajesz kartę gwarancyjną, walą pieczątki i jest ok.

Powodzenia!

iktorn92
20-10-2008, 15:14
Czyli rozumiem mogę przyjść sobie np. miesiąc po zakupie i wtedy powinni mi dać kartę itd? No nic zobaczymy z tego co wiem wszystko wyjaśni sie w środę :)

dream catcher
20-10-2008, 15:43
Czyli rozumiem mogę przyjść sobie np. miesiąc po zakupie i wtedy powinni mi dać kartę itd?

Dokładnie tak! Ja tak właśnie zrobiłem z racji tego, że nie mieszkam w krk i czasu było brak na wycieczkę ;)

canis_lupus
22-10-2008, 17:44
Moze niedługo problem sie juz rozwiąże. Prawdopodobnie wydadzą karte gwarancyjną.

Yoshitaka
16-11-2008, 20:55
Moze niedługo problem sie juz rozwiąże. Prawdopodobnie wydadzą karte gwarancyjną.

I jak ta sprawa się skończyła?

canis_lupus
16-11-2008, 23:25
Wydali kartę, trzeba tylko czekać az szkło wróci z Żytniej. Nie mam dokładnych informacji od właścicielki.

cypherdid
17-11-2008, 15:23
Wydali kartę, trzeba tylko czekać az szkło wróci z Żytniej. Nie mam dokładnych informacji od właścicielki.

hmmm...ja zrobiłem może jeden zakup w fotopanoramie...i to drobny. Ktoś jeszcze miał takie problemy z tym sklepem czy to jednorazowy wybryk?? Może zapomnieli w pośpiechu o karcie?? Chyba że ciągną sprzęt poza oficjalną linią dystrybucji ;//

canis_lupus
17-11-2008, 16:00
Tutaj o karcie zapomniała raczej kupująca niż sklep. Sklep nie jest niczemu winny.

herna
17-11-2008, 16:23
Kupilem w tym sklepie sporo sprzetu (obiektywy, lampa, grip) żadnych problemów nie było. Gwarancje podbijałem przy następnej wizycie, zawsze była w pudełku.
Zwroty kasy z promocji tez przyszly z Canona wiec chyba jest wszystko legal.
Nie wiem jak teraz ale dawniej mieli spory ruch, stałem pół godziny w kolejce jak za starych czasów. Może sie zdarzyc ze coś się pomiesza, ale regułą to chyba nie jest.

k4cper
17-11-2008, 17:07
kupiłem u nich niedawno 17-40L i dobrze, że tu zajrzałem , bo bym zapomniał, że muszę iść do nich podbić gwarancję... znaczy się mam iść tylko z paragonem chyba i numerem seryjnym obiektywu, bo żadnej karty gwarancyjnej w pudełku nie było.. (??)

Yoshitaka
17-11-2008, 19:55
kupiłem u nich niedawno 17-40L i dobrze, że tu zajrzałem , bo bym zapomniał, że muszę iść do nich podbić gwarancję... znaczy się mam iść tylko z paragonem chyba i numerem seryjnym obiektywu, bo żadnej karty gwarancyjnej w pudełku nie było.. (??)

Ja zadzwoniłbym do nich z pytanie czy mają takowe, żeby 2 razy nie latać.

herna
17-11-2008, 21:34
Trzeba uważać przy zakupach, akurat w tym sklepie wszystko ładnie pokazują co jest w pudełku. Może byłem bardziej wrażliwy bo szukałem tych numerów do promocji i rozebrałem pudełko na części pierwsze :-)
W środku były gwarancje europejskie Canona.

k4cper
21-11-2008, 19:27
ok.. poszedłem powiedziałem, że w pudełku nie było gwarancji żadnej, więc wyjął spod lady gwarancje producenta (Canon European Warranty System) i wypelnil :) .. dodał ze mam szczescie że mają jeszcze te gwarancje, bo powinienem w ciagu tygodnia zglosic ze nie było w pudełku jak kupilem :) .. a ja kupilem ponad miesiac temu

iktorn92
21-11-2008, 19:45
Przepraszam, że długo nie pisałem ale sprawa nie była jasna. Po wizycie kolezanki i Canis_lupsa sprawa wydawała się jasna, mieli dosłać gwarancje na żytnią. Do niedawna nadal na Żytniej nie było gwarancji mimo iż fotopanorama upierala sie, że takowa została wysłana. Na szczęście po ponad 2 miesiącach od wysłania obiektywu obiektyw dziś dotarł do domu :) Obiektyw naprawiony działa wiec OK :)

P.S Canis_Lupus Dziękuje bardzo za pomoc w sprawie :)

smocza_jama
28-01-2009, 22:41
W media-markt na przetestowanie obiektywu jest 14 dni.

marekb
28-01-2009, 23:35
chciałem coś tu napisać, ale ugryzłem się w język, w końcu obiecałem.w fotopanoramie zakupiłem prawie wszystko co mam i miałem a było tego na dobre kilkadziesiąt K. Czy zna ktoś solidny i niedrogi sklep w KR..??

iktorn92
28-01-2009, 23:37
Jezeli to przestroga dla innych Marku badz tez w druga strone to napisz...:)

marekb
28-01-2009, 23:40
Jezeli to przestroga dla innych Marku badz tez w druga strone to napisz...:) nie ciągnij mnie bo i tak nie powiem, w przeciwieństwie do niektórych raczej jestem słowny

adam_k
29-01-2009, 00:30
W media-markt na przetestowanie obiektywu jest 14 dni.

I co potem ?
Bo oddać u nich nic nie możesz, jest opcja tylko wymiany i to ew. na droższą rzecz.
W fotopanoramie kupowałem kilka drogich zabawek i nie było z nimi problemów, nawet wspomniany tu łysy Pan okazał się bardzo sympatyczną osobą która zna się sporo na sprzęcie.

joshua
29-01-2009, 02:47
po co zgadywać?
możesz, nie możesz, jak chcesz, jak sprzedawca chce ... http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... wystarczy chwilkę poczytać

THG
29-01-2009, 07:39
Czy zna ktoś solidny i niedrogi sklep w KR..??

Marku, D-photo w podgórzu, niektóre ceny mają atrakcyjne, ale trzeba też z nimi uważać, lubią robić ludziom z mózgu wodę, no ale jak się na sprzęcie znasz i jesteś uparty to dojdziesz swego :)

luft
01-02-2009, 20:10
a ja d-photo nie polecam szczegolnie. cwaniaczki. no ale powiem Wam ze przy zakupie puszki ubieglego miesiaca zauwazylem ze uczciwosc i dbalosc o wlasne interesy we wszystkich Uznanych Punktach poszla na psy, kosztem maksymalizacji zysku. szalone czasy teraz... i nie ma reguly. d-photo i "moj" foto plus mnie wykiwali, w przeciwienstwie do fotopanoramy, dzieki ktorej udalo mi sie zrobic tani zakup. takze "badz tu dzisiaj madry".

Loram
02-02-2009, 01:02
luft, a jak cię fotoplus wykiwał? napisz, jeśli to nie tajemnica, bo jestem ciekaw

luft
07-02-2009, 10:10
wiesz, gdzies juz pisalem na ten temat. historia taka: w grudniu w FOTOPLUSIE kupilem dwa badziewie za prawie 6 tysiów i pytam sprzedawcow o dostepnosc terminy 5D MK II. Pan opowiedzial sumiennie co i jak i ze byc moze juz po swietach cos bedzie. Wiec poprosilem o wpisanie mnie w kajecik. tak tez sie stalo. Co jakis czas kontaktowalem sie ze sklepem osobiscie/telefonicznie jak sprawa w temacie wyglada... ktoregos tam stycznia, a bylo to rano dzwoni FOTOPLUS ze ma dla mnie puszke za 8500 i czy biore. odpowiedzialem po 3 sekundach zastanowienia PEWNIE! wtedy uslyszalem pytanie czy pragon czy f vat. ja ze faktura. Panu cos dziwnie glos sie zrobil i mowi "wie Pan co, wlasciwie to sprzet doszedl ale wciaz nie doszly faktury i jest problem" - jaki tam problem, fakture w takim razie odbiore od was jak dostaniecie swoje. po czym padlo zdanie " Wie pan co odzwonie do pana za kilka minut". po kilku minutach: "wie pan co, wlasciwie nastapila pomylka, zle popatrzylem w zeszyt, przed panem jest 3 innych ludzi oczekujacych, ktorych mamy w zeszycie. przepraszam za pomylke. jak dostaniemy kolejna dostawe zadzwonimy do pana".

Poczułem sie w tym momencie... no wlasnie... jak tutaj sie czuc po czyms takim? wpierw facet rozbudzil moje nadzieje, a potem zniszczyl jak najlepsze zdanie o tej firmie.

na marginesie z odczuc odnosnie FOTOPLUSA. zaraz jakos gdy kupilem upragniona puszke, czytam kogos post w "5D mkII gdzie i za ile" - "kupilem puszke w FOTOPLUSIE... a zamowilem ja 28 grudnia...". Mysle sobie no to fajnie, nawet do mnie nie zadzwonili choc ja zapisywalem sie w polowie grudnia. No i dzwoni FOTOPLUS do mnie po kilku dniach ze ma dla mnie... za 8700. odpowiadam grzecznie "nie dziekuje". na drugi dzien przegladam ich cennik internetowy i cena 8650 (podobnie jak ustalona na owy czas w FOTO-CYFRZE).

Takze ugrac jak najwiecej kasy chca wszyscy. Jeden szczescie znajdzie tam gdzie inny krytykowal i odwrotnie. zalezy od szczescia. szkoda ze takie miejsca traca renome. pozdrawiam

marekb
07-02-2009, 12:54
a ja d-photo nie polecam szczegolnie. cwaniaczki."moj" foto plus mnie wykiwali, w przeciwienstwie do fotopanoramy, dzieki ktorej udalo mi sie zrobic tani zakup.luft dostałeś od nich jakaś elle gratis że tak piszesz??:d

luft
07-02-2009, 20:14
sprzedali za 8300. czego chciec wiecej. puenta taka jak w poprzednim poscie: 'eden szczescie znajdzie tam gdzie inny krytykowal i odwrotnie". bardziej ciekaw jestem Marku co Tobie zrobila FOTOPANORAMA bo pamietam ze pisales ze kupe kasy tam zostawiles i kupowalbys dalej ale... no wlasnie - co sie stalo? Wykiwali Cie?

Yoshitaka
07-02-2009, 20:48
bardziej ciekaw jestem Marku co Tobie zrobila FOTOPANORAMA

Pewnie miał z Agą pójść na kawę a ta go wystawiła :twisted::twisted::twisted:

marekb
07-02-2009, 22:35
nikt mnie nie wykiwał i nikt mnie nie wystawil- koniec tematu. luft 8300 za Dsa...???

Loram
07-02-2009, 23:41
Hmm dziwne to co piszecie o fotoplusie.... Ja sobie u nich zamówiłem przez internet 31.12.2008 (w dniu kiedy odebrałem 16-35/2.8 II za 3.939,00) za 8099,99 odebrałem 20.01.2009 po 2 telefonach z ich strony, najpierw, że lada dzień będzie i potem, że jest i zapraszamy. Zarówno z ceną jak i z fakturą nie było najmniejszych problemów.
Widać dobrze trafiłem. W Fotopanoramie, którą do tej pory ceniłem, zapisali mnie, nawet dzwonili, żeby potwierdzić i że jak tylko będzie to oczywiście zadzwonią... Ciekawe ile piątek do dzisiaj sprzedali i nawet się do mnie nie odezwali...
Rozumiem, że towar deficytowy, ale po co obiecywać coś czego się nie zamierza dotrzymać. Powiedzieliby: Proszę Pana, chętnych 500 a dostajemy ochłapy po kilka sztuk, musi Pan próbować. I sprawa jasna, a tak? Psu w dupę ich słowa...

Yoshitaka
08-02-2009, 00:48
nikt mnie nie wykiwał i nikt mnie nie wystawil- koniec tematu. luft 8300 za Dsa...???

A co ty taki drażliwy się zrobiłeś ??

luft
08-02-2009, 18:53
nikt mnie nie wykiwał i nikt mnie nie wystawil- koniec tematu. luft 8300 za Dsa...???

8300 - 5D mk II
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Hmm dziwne to co piszecie o fotoplusie.... Ja sobie u nich zamówiłem przez internet 31.12.2008 (w dniu kiedy odebrałem 16-35/2.8 II za 3.939,00) za 8099,99 odebrałem 20.01.2009 po 2 telefonach z ich strony, najpierw, że lada dzień będzie i potem, że jest i zapraszamy. Zarówno z ceną jak i z fakturą nie było najmniejszych problemów.

troche mnie mnie boli jak to czytam... nie malo razy tam dzwonilem... i jaka ladna cena!

Loram
08-04-2010, 07:23
No i znowu trzeba powiesić psy na fotopanoramie. Kuzyn chciał u nich zamówić d700 + 24-70/2.8 i 80-200/2.8. mieli odpowiedzieć w ten sam dzień kiedy będzie, nie odezwali się. Dzwonił nazajutrz, mieli oddzwonić za 10 minut, nie odezwali się. Dzwonił ponownie, to jeszcze dostał zjebkę, że przecież to nie od nich zależy, bo czekają na informację od dostawcy... i jak będzie to dadzą znać... dziś miajją 2 tygodnie. Dawno kupił sprzęt gdzie indziej i cieszy sie z jego użytkowania, a fotopanorama dalej milczy.
Acha, jeszcze jedno. Przed zakupem był u nich 2 razy, rozmawiał, porównywał itp. Pierwszy sprzedawca - Agnieszka - właścicielka: poleca canona szczególnie 5d mark II, piękna kolorystyka, nikon tego panu nie da. Po czym odchodzi do innego klienta żeby dać czas do namysłu. Przychodzi za moment drugi sprzedawaca: Canon? nie, absolutnie, fatalna kolorystyka, tylko nikon, znacznie lepsza kolorystyka...
Powiem tak: 3 lata temu dałbym się za nich pociąć, dzisiaj już tam nawet nie pójdę, choćby mieli lepsze ceny. Jeśli nie masz w momencie gotówki na zakup, żeby im od razu bez namysłu zostawić, to nic nie zamawiaj bo i tak tego ci nie załatwią, a jak już ściągną na sklep to nie dla ciebie, tylko dla kogoś kto właśnie jest w sklepie i o to zapyta. Dostanie od ręki, a ty się w życiu nie doczekasz na to co zamówiłeś...

pcplus
08-04-2010, 16:06
W marcu, kupiłem w fotopanoramie 5Dmk2 za 7200, powiedzcie proszę, jaką powinienem dostać gwarancję (Canon Polska Sp. z o.o.) ? , bo wewnątrz była tylko europejska gwarancja canona (zafoliowana z instrukcjami obsługi w kilku językach)

tombas
08-04-2010, 17:23
W marcu, kupiłem w fotopanoramie 5Dmk2 za 7200, powiedzcie proszę, jaką powinienem dostać gwarancję (Canon Polska Sp. z o.o.) ? , bo wewnątrz była tylko europejska gwarancja canona (zafoliowana z instrukcjami obsługi w kilku językach)

dobrze dostałeś