PDA

Zobacz pełną wersję : Cena 40D



Chris_11
04-02-2008, 11:19
Witam!

Przymierzam się do zakupu 40D, ale zastanawia mnie, czy warto jeszcze czekać na spadek ceny, czy będzie on rzędu 100-200 złotych w ciągu kilku najbliższych miesięcy, czy może 500 zł. O ile w pierwszym przypadku wolę się sprężyć i kupić już teraz ciesząc się nowymi możliwościami, o tyle w drugim wolałbym już poczekać...

W związku z tym, chciałem się dowiedzieć jakie są Wasze przypuszczenia odnośnie spadku ceny 40D. O ile stanieje w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.
Być może ktoś z Was śledzi spadki cen Canonów na przykładzie 400D, 30D (czy ma to w ogóle jakieś odniesienie ? ) lub jest tak oblatany jak eksperci wyceniający auta na TVNTurbo, że jest w stanie mniej więcej określić. :wink:


Pozdrawiam! :-)

Peri Noid
04-02-2008, 12:15
Pomyśl sobie, ilu fajnych fotek nie zrobisz czekając, aż cena aparatu jeszcze spadnie. Chyba, że masz inny aparat i jednak wystarcza Ci to co ci umożliwia. Wtedy się zastanów, czy na pewno chcesz zmieni puszkę ;-) To tylko taki mały komentarz.

bebesky
04-02-2008, 12:23
Czekaj za rok dwa na pewno będzie sporo tańsze
tyle ze wtedy będziesz się zastanawiał nad zakupem następcy 40D
i tak dalej i tak dalej, w koncu będeziesz się całe życie zastanawiał :)

popmart
04-02-2008, 12:25
aż do realnych decyzji o wypuszczeniu następcy cena aparatu pozostanie prawie bez zmian ... może stanieć o 5-10 % max w ciągu roku, na więcej bym nie liczył. 40D to młody model i ma przed sobą ok 1 roku trzymania ceny ;)

chyba że konkurencja w znaczący sposób wpłynie na ten stan rzeczy ale imo nie ma obaw.

Chris_11
04-02-2008, 12:34
Bebesky... Z tym, że ja nie mam zamiaru czekać i odwlekać.
Widać nie doczytałeś, że pytam o kilka najbliższych miesięcy (maj, czerwiec) i dlatego zastanawiam się, czy jest to osczędność 100-200 złotych, które można przeboleć, czy 500 złotych, nad którymi już warto się zastanawiać i jeszcze pomęczyć z trabantem lub czy jest to w ogóle oszczędność, bo aparat będzie trzymał cenę.

Kolaj
04-02-2008, 12:38
Wszystko to wróżenie z fusów, ale wydaje mi się, ze 40D ma teraz dobrą cenę i nie widzę żadnych rynkowych powodów, dla których miałaby ona zauważalnie się obniżyć w niedługim czasie.

bebesky
04-02-2008, 12:53
Bebesky... Z tym, że ja nie mam zamiaru czekać i odwlekać.
Widać nie doczytałeś, że pytam o kilka najbliższych miesięcy (maj, czerwiec) i dlatego zastanawiam się, czy jest to osczędność 100-200 złotych, które można przeboleć, czy 500 złotych, nad którymi już warto się zastanawiać i jeszcze pomęczyć z trabantem lub czy jest to w ogóle oszczędność, bo aparat będzie trzymał cenę.

poczekaj to zobaczysz
nikt tego nie wie.
a jeżeli złotówka się osłabi to 40D nie stanieje tylko podrożeje :)

Chris_11
04-02-2008, 12:57
Dlatego, korzystając z okazji, że złotówka jest silna a funt słabiutki, skuszę się na ściągnięcie z Lądku Zdroju. ;-)

Cena tam jest o przynajmniej 500 złociszy mniejsza niż u nas.

Fajer
04-02-2008, 13:22
40D od samego początku jest dość tani, więc również nie liczyłbym na spadek ponad 400,- do lutego 2009 - kiedy (tradycyjnie po 18 miesiącach) jest szansa na następcę.

Chris_11
04-02-2008, 13:45
Nie no... Roku nie będę czekał. Czerwiec to najdalszy termin, kiedy chciałbym już macać własne 40D. :)
Dlatego chyba pofatyguję Znajomych z wysp, żeby mi zakupili i przywieźli przy okazji Świąt Wielkanocnych, bo cena funta naprawdę kusi.

Co sądzicie o tym?

http://cgi.ebay.co.uk/Canon-EOS-40D-DSLR-body-2GB-CF-Card-UK-EU-TAX-Free_W0QQitemZ290202520637QQihZ019QQcategoryZ31388 QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

popmart
04-02-2008, 13:53
no za 3000PLN to jeśli jest bezpiecznie to wogóle bym sie nie bał znaczącego padku ceny .... bez przesady .... imo w Polsce za rok bedzie tyle kosztował .

BlackMan23
04-02-2008, 13:57
Co sądzicie o tym?

http://cgi.ebay.co.uk/Canon-EOS-40D-DSLR-body-2GB-CF-Card-UK-EU-TAX-Free_W0QQitemZ290202520637QQihZ019QQcategoryZ31388 QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Nie no widze ze na to samo polujesz co i ja! Nawet link ten sam! Cena mysle ze dobra,sam sie juz prawie skusilem...moze jutro....

Chris_11
04-02-2008, 14:08
Poluję, bo to najniższa cena na ebay'u. :) Tylko nie mogę tam znaleźć informacji, czy można odebrać osobiście. Jest to dużo pieniędzy i wolałbym jednak "osobiście" odbierać, nawet gdybym miał dopłacić te 50 funtów.

JiNN
04-02-2008, 14:19
A ja własnie śledzę cene od Listopada 2007 roku i na początq grudnia pisalem,że koło lutego-marca cena bedzie wynosiła mniej wiecej 3k.Duzo sie nie pomyliłem na allegro można dostać nowe średnio za 3,5k. I myslę ,ze do marca jeszcze spadnie w granicach 200 zł max.Przed sezonem letnim pewnie jeszcze więcej ze względu na porę roq i zakupy które wiekszość z nas dokonuje własnie w tym okesie.

Sam sie przymierzam do zakupu 40D ale to w przyszłym miesiącu:)

Ps. cena w przeciągu 3 miesięcy spadła około 500 złoty.Tylko,że wszyscy czekali na nastepce 5D a tu klapa.IMO uważam,iż to było głownym czynnikiem spadku ceny teraz ona sie troszke zacznie stabilizować. (oczywiście konkurencja tez nie jest bez znaczenia)

BlackMan23
04-02-2008, 14:24
Poluję, bo to najniższa cena na ebay'u. :) Tylko nie mogę tam znaleźć informacji, czy można odebrać osobiście. Jest to dużo pieniędzy i wolałbym jednak "osobiście" odbierać, nawet gdybym miał dopłacić te 50 funtów.

Z tego co ja wyczytałem to chyba można tylko trzeba maila do nich napisac i sie umówic co i jak.
"Local collection also available
Local collection also available. please e-mail us for more details if you wish to collect the camera. please note: £15 for administration fee will apply for local collection "

Wiem ze to sporo kasy dlatego ja jutro jade do sklepu w Middlesbrough za namowa sprzedawcy ze sklepu foto bo tam jest sklep ktory ma ceny internetowe a sprzet na miejscu do wgladu i do wymacanka,mozna potestowac i wybrac dlatego sie wstrzyamlem z kupnem jeszcze.Wiec jak masz mozliwosc odebrac osobiscie to chyba jestes w UK wiec radzilbym Ci znalezc podobny sklep.

Chris_11
04-02-2008, 14:27
Myślę, że napisanie "nowe średnio za 3,5k" jest nieco na wyrost... Jeśli kupujesz z pewnego źródła to te 3700 minimum trzeba liczyć.
A jeśli mam czekać do sezonu letniego na spadek rzędu 200 złotych to, tak jak pisałem na początku, wolałbym przeboleć.
I tu pojawia się sytuacja, którą opisałem powyżej. Jest Londyn, jest tanio, są znajomi, trzeba korzystać... Bo 700 złotych piechotą już nie chodzi.

A taki mały OT, czy cło i podatek obowiązują w granicach UE, czy mogę sobie sprowadzić tą 40D dopłacając te 50 Funtów i będąc spokojnym, że US nie zapuka mi do drzwi?

MARANTZ
04-02-2008, 14:28
Proponuję kupić na wyposażenie tego forum jakąś wypasioną czarodziejską szklaną kulę i w ten sposób będziemy mogli pozamykać takie bezsensowne wątki :twisted:

BlackMan23
04-02-2008, 14:36
Proponuję kupić na wyposażenie tego forum jakąś wypasioną czarodziejską szklaną kulę i w ten sposób będziemy mogli pozamykać takie bezsensowne wątki :twisted:

Dlaczego bezsensowne? Chce sobie chlopak kupic sprzet za dobra kase i chce sie dowiedziec co,jak i gdzie? Od tego chyba sa forum? Zeby sie zapytac o cos? Jesli nie to prosze mnie poprawic...

Chris_11
04-02-2008, 14:37
Proponuję kupić na wyposażenie tego forum jakąś wypasioną czarodziejską szklaną kulę i w ten sposób będziemy mogli pozamykać takie bezsensowne wątki :twisted:

Cieszę się Kolego, że wykazujesz się taką wyrozumiałością, niemniej jednak nie sądze by był to bezsensowny wątek.
Według mnie, ceny obecne i przyszłe są uwarunkowane czysto ekonomicznie i marketingowo i być może ktoś lubi to śledzić bardziej niż ja, a że jest to forum to postanowiłem poszukać takich osób.

Fajer
04-02-2008, 14:48
Cieszę się Kolego, że wykazujesz się taką wyrozumiałością, niemniej jednak nie sądze by był to bezsensowny wątek.
Według mnie, ceny obecne i przyszłe są uwarunkowane czysto ekonomicznie i marketingowo i być może ktoś lubi to śledzić bardziej niż ja, a że jest to forum to postanowiłem poszukać takich osób.
takich wątków na forach na świecie jest niestety tysiące...
- a jaka będzie cena za pół roku?
- a jaki aparat wyjdzie za 2 miesiące?
- a kiedy w końcu wypuszczą obiektyw 14-800 f/1.4 ważący 50g?
- czy za 2 lata nikon będzie droższy, czy canon?

...z części forów na szczęście takie watki znikają w ciągu kilku godzin...

jest jedna odpowiedź na takie pytania udzielana np. na forum www.photo.net:

- ten kto Ci odpowie, tak naprawdę nic nie wie, ten kto wie na pewno nic Ci nie odpowie.

JiNN
04-02-2008, 14:57
Myślę, że napisanie "nowe średnio za 3,5k" jest nieco na wyrost... Jeśli kupujesz z pewnego źródła to te 3700 minimum trzeba liczyć.

Po 1:

nowe średnio za 3,5k - to znaczy 3600, 3700 jak i 3400


Bo 700 złotych piechotą już nie chodzi.


Skoro wolisz przepłacać to idz do komputronika tam maja za 4000 tysiące.

Pozatym jeżeli uważasz,że osobe które są również na tym forum i to dłużej niż ty czy ja sa osobami niepewnymi to tylko twoja opinia ( ja widziałem inne).Więc kupuj najlepiej w Avansie czy innym hiper-markecie "nie dla idiotów" tam na pewno jest pewność :D ( bez urazy)

Ja osobiście wolę poczekać troszke widząc jak cena się zmienia.Sam pracuję w handlu i czasami można co nie co przewidzieć.

Chris_11
04-02-2008, 14:58
Trochę mieszasz, bo tak jak na dwa pierwsze można odpowiedzieć z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem trafności (bo już można powiedzieć, że za dwa miesiące wyjdzie 450d, a w związku z tym cena 400d spadnie na pewno), tak dwa kolejne są w sferze domniemywań i marzeń.
Swoje pytanie jednak zaliczam do pierwszej kategorii, gdyż nie pytam, czy wypuszczą wersję 40d za 17,5 miesiąca, z matrycą CCD w cenie o 1/3 mniejszej, a o najbliższą przyszłość.

bebesky
04-02-2008, 14:58
tego jak sie będzie kształtowała cena za kilka miesiecy nie wie nikt, chyba że ktoś ma maszynkę do podróży w czasie, skoczy sprawdzi i da znać.
Wszystko inne to gdybanie i pobożne życzenia. Ostatni spadek ceny był moim zdaniem zwiazany bezpośrednio z odszkodowaniem canona czyli cash backiem. Zabrakło odszkodowania cena poszybowała w dół o około 300 zł - czyli o wielkość odszkodowania (270 zł).

Na pewno od marca będzie nowe odszkodowanie (cash back) i wtedy dopiero warto kupować :) ;)

Chris_11
04-02-2008, 15:00
Po 1:

nowe średnio za 3,5k - to znaczy 3600, 3700 jak i 3400



Skoro wolisz przepłacać to idz do komputronika tam maja za 4000 tysiące.

Pozatym jeżeli uważasz,że osobe które są również na tym forum i to dłużej niż ty czy ja sa osobami niepewnymi to tylko twoja opinia ( ja widziałem inne).Więc kupuj najlepiej w Avansie czy innym hiper-markecie "nie dla idiotów" tam na pewno jest pewność :D ( bez urazy)

Ja osobiście wolę poczekać troszke widząc jak cena się zmienia.Sam pracuję w handlu i czasami można co nie co przewidzieć.

No to chyba mnie nie zrozumiałeś... Ja chcę ściągnąc 40d z wysp 700 złotych taniej niż kupię tutaj i nie mówię, że ktokolwiek z forum jest osobą niepewną, tylko posiłkuję się aukcjami z Allegro (i zapewne Ty też).

JiNN
04-02-2008, 15:08
Napisałeś,że


Jeśli kupujesz z pewnego źródła to te 3700 minimum trzeba liczyć.


A ja wyraziłem swoją opinię,że śledząc ceny wcale nie musi być tak jak piszesz. Za dobrą cene również można dostać.
A fakt 700 zł ulicą nie chodzi.Tylko czy oby na pewno
Jest Londyn, jest tanio, są znajomi, trzeba korzystać...

zrobią to co Ty byś zrobił.

Sorki za moje uwagi ale kiedyś się po prostu zawiodłem.bo również sprowadzałem sobie sprzęt z UK przez znajomych to sie później okazało,że miałem duże problemy z gwarancją bo sklep był coś nie za bardzo legal.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
ps. a co do 400D to jego cena i tak juz spadła wystarczająco nisko.

Zigi
04-02-2008, 15:12
A ja bym nie czekał. A głównie dlatego, iż zapowiada się wczesna wiosna :).
Jak do tej pory zanim nie było głośno o następnym modelu z danej linii przeważnie sprzęt trzymał się ustalonych cen. Wahania wynikały najczęściej ze zmiany kursów. Lecieć do Tipa po sprzęt z europejska gwarancją albo ściągać z UK i nie marudzić. Jeśli kogoś stać na 40-tke i szkła do niej to niech sie nie wygłupia dla 200 zł.

JiNN
04-02-2008, 15:16
Jeśli kogoś stać na 40-tke i szkła do niej to niech sie nie wygłupia dla 200 zł.

HeHe to prawda ale zawsze 200 to coś - dobra Whisky:D

Jedno wiem na pewno - zakup planuje na marzec i nie czekam dłużej ale warto było od grudnia, kilka stówek cena spadła:)

Chris_11
04-02-2008, 15:17
No i zawsze 200 złotych bliżej jakiegoś dobrego szkła. :-)

Zigi
04-02-2008, 15:24
... ale z drugiej strony miesiąc dotykania, pieszczenia i pocierania nowej magnezowej obudowy bezcenny ;)

Chris_11
04-02-2008, 15:28
mieć czy pić... wybór należy do Ciebie. ;-)

JiNN
04-02-2008, 15:30
HaHa ale po miesiącu bedzie Mieć i Pić :) wyboru dokonałem:D

Ok ja się już wypowiedziałem nie bedę robił off-topa.Dalej pozostawiam wypowiedzi innym.

Fajer
04-02-2008, 15:55
IMHO jak już coś sprowadzać to ze stanów z naprawdę dużym zyskiem, z UK bym się nie bawił.

Chris_11
04-02-2008, 15:57
Tylko, że doszły mnie słuchy, iż aparaty zza wielkiej kałuży robione są na innych podzespołach niż nasze na Europę i serwis u nas może odmówić ewnetualnej naprawy takiego aparatu.

JiNN
04-02-2008, 16:08
Nie wiem skąd takie słuchy.Ja bynajmniej nic nie wiem na ten temat.Jeżeli mamy gware EU to powinien serwis przyjąć bez jakichkolwiek wytłumaczen.

Chris_11
04-02-2008, 16:11
Być może... Piszę tylko, co słyszałem, ale dobrze się dowiedzieć prawdy. Niemniej jednak, dla mnie ściąganie aparatu z USA to zbyt stresogenne zajęcie. :-)

SdoubleU
04-02-2008, 16:28
Kupuj - takiego kursu dolara i funta jak jest teraz nie pamiętają najstarsi górale - nie wiadomo co będzie za parę tygodni. A co sie nacieszysz i fotek naczaskasz to Twoje

speedo
04-02-2008, 17:02
Jestem w podobnej sytuacji co autor tematu czyli stoje przed kupnem 40D. Wydaje mi sie ze sony a300 i a350 moga namieszac w cenach nie mowiac o pentaxie kwestia tylko kiedy ukaza sie na rynku ale z tego co wyczytalem sony ma wypuscic A350-tke w podobnym terminie co canon 450D czyli max do miesiaca, dwoch; powiem szczerze o ile do niedawna bylem na 99% przekonany do kupna 40d o tyle po relacjach z PMA juz tak pewny swojej decyzji nie jestem a jako ze nie siedze w zadnym systemie i stoje przed tym wlasnie wyborem to mam teraz twardy orzech do zgryzienia

kusi mnie pentax i kusi mnie sony, chyba poczekam jednak na pierwsze testy...

balta
04-02-2008, 17:47
Czytam wątek bo sam jestem ciekaw komentarzy odnośnie amplitudy cen 40D, zamierzam kupic i chetnie poczytałem warzenie i dywagacje innych. wiec mowie zdecydowane nie (parówkowym skrytozercoem) zamykaniu tego typu wątków.

Ale do sedna. Zdziwiła mnie natomiast jedna wypowiedz mianowicie cen na allegro. rozumiem ze piszemy tylko o puszce wiec ceny na allegro zaczynają się od 3,3 k zł tylko padło jedno słowo - "pewni sprzedawcy". wiec mam pytanie czy osoby ktore sprzedają na allegro za ok 3,3 k zł sa nie pewni ? (sa tam bodajże 3 osoby z podobnymi cenami). Czy sa jakies przeciwwskazania aby kupic u nich za ta w/w cene ? po tel rozmowie wiem ze kazdy z nich daje dowod zakupu w postaci paragonu (o fakture raczej ciezko) a aparaty są z dystrybucji europejskiej. wiec nie widze obaw o serwis. A moze sie w czym mysle, ale wyglada mi to na uczciwa sprawę.
Myle sie ?

prosze o odpowiedz (wole zapytac nim kupie)

JiNN
04-02-2008, 17:53
ja też mam zamiar zakupić sprzecik u jednego z tych allegrowiczów co mają atrakcyjne ceny. Którego to sie okaże w przyszłym miesiącu, który bedzie miał cene atrakcyjniejszą :) poczekamy zobaczymy.

Co do uczciwości : myslę,że mozna zaufać. Zawsze można sprzęt oddać w ciagu 10 dni od otrzymania. ( zalety kupna przez net) Aczkolwiek jak już coś kupujemy to raczej nikt nie mysli o oddawaniu.

Goomis
04-02-2008, 19:42
Co do wlasnie allegro. Towers ma po 3370 a czy to przypadkiem aby nie jest kolega z forum kryjacy sie pod nickiem towersivy? Tak mi sie przynajmniej wydaje z tego co mi sie otłukło o oczy z lektury forum? Poza tym ja kupiłem również w Poznaniu i facet od którego kupowałem też chyba jest na allegro a kupowałem po 3350 więc możliwe, że to chyba niejaki Nowart? Pytajcie Cichego on będzie wiedział bo to jego znajomy jest. Z zakupu jestem zadowolony puszkę sam sobie wymacałem osobiście u pana Krzysia(Któremu za cierpliwośc chyba się nawet gratulacje należą ;-) ) Jakby ktoś był zaiteresowany zakupem 40D w Poznaniu mogę na PW przesłac numer tel. do pana Krzysia ;-) Gwarancja Europejska także żaden problem 24miechy z tym, że druga połowa bezpośrednich sąsiadów z zachodu. Co do ceny to wątpie żeby jeszcze spadła teraz euro stoi po takim kursie dlatego takie ceny przy puszkach z gw. EU. Możliwe, że nowości pentaxa i sonego spowoduja jakieś obniżki ale to nie wiadomo kiedy wyjdą i czy znowu tak od razu. A może też byc tak, że jak wyjdą konkurencyjne puchy to akurat euro podsoczy i sie mniej więcej zbilansuje. Sam się nad tym zastanawiałem(znaczy nie brałem pod uwagę puszek konkurencji) i stwierdziłem, że nie ma co czekac bo jak już spadnie to maks pewnie ze 300zł a do tego pewnie za jakieś 2miechy a co już fot narobie to moje ;-) i tyle! zdrówko! :-)

nowart
04-02-2008, 20:46
Co do wlasnie allegro. Towers ma po 3370 a czy to przypadkiem aby nie jest kolega z forum kryjacy sie pod nickiem towersivy? Tak mi sie przynajmniej wydaje z tego co mi sie otłukło o oczy z lektury forum? Poza tym ja kupiłem również w Poznaniu i facet od którego kupowałem też chyba jest na allegro a kupowałem po 3350 więc możliwe, że to chyba niejaki Nowart? Z zakupu jestem zadowolony puszkę sam sobie wymacałem osobiście u pana Krzysia(Któremu za cierpliwośc chyba się nawet gratulacje należą)

Chyba kupowałeś u "niejakiego" Nowarta :) A ten niejaki nowart to Artur a nie Krzysiu (Krzysiu to kristopheros :D).
Mimo wszystko wszystkich w.w. sprzedawców śmiało mogę polecić ;)

Goomis
04-02-2008, 21:01
Chyba kupowałeś u "niejakiego" Nowarta :) A ten niejaki nowart to Artur a nie Krzysiu (Krzysiu to kristopheros :D).
Mimo wszystko wszystkich w.w. sprzedawców śmiało mogę polecić ;)

Hmmm ja byłem wraz z dwoma kolegami wzieliśmy 3 puszki i przymierzaliśmy 3tamrony więc to u pana na pewno? :-) Byłem przekonany, że pan Krzysztof bo po nie dopasowaniu tamronów domniemany przeze mnie pan Krzysztof dał nam numer do digital24 i mówił żeby się powołac na Krzysztofa(chyba, że mnie pamięc myli :-P) W każdym bądź razie jeżeli się pomyliłem to przepraszam ;-)

himi
04-02-2008, 22:41
Ja biorę od Towersa za dobrą cenę i nie pękam. Znam Towersa i jadę osobiście - bo tak szybciej.

joseph87
04-02-2008, 22:43
Mam pytanie czy cashbacki u Canona są w jakiś określonych okresach w roku, również się nad wejściem w ten system zastanawiam i C40D naprawdę fajnie się prezentuje na tle konkurencji zarówno parametrami i ceną...

Goomis
04-02-2008, 23:45
Patrząc po ostatnich cash back'ach to myślę, że następny będzie zapowiedzią 5D MKII (Jak teraz widac ten co sie skończył był zapowiedzią 450D, poprzedni zapowiadał 40D a jeszcze poprzedni 400D - jeżeli dobrze pamietam ;-) ) Jako, że nowa piątka nie pojawiła się teraz to za pewne jej premiera nastąpi na następnej Photokinie czyli jesień tego roku można się zatem następnego cash back'a spodziewac w okolicach lipca? Czyli pół roku. Ale to tylko moje dywagacje :-P

himi
05-02-2008, 18:27
Ciekaw jestem jak 40 d się sprzedaje w Europie.

SdoubleU
05-02-2008, 22:11
Ciekaw jestem jak 40 d się sprzedaje w Europie.

To wogóle jest ciekawe zagadnienie. Będąc na forum w towarzystwie ludzi zainteresowanych fotografią można nabrać przekonania, że faktycznie to co drugi aparat to lustro. W rzeczywistości, jednak, chyba tak nie jest ciekaw jestem jak kształtuje sie sprzedaż tego segmentu zarówno w Polsce jak i w innych miejscach naszego globu.

Chris_11
05-02-2008, 22:20
Niewątpliwie rozwija się w zawrotnym tempie. Jak kupiłem cyfrowe lustro niecałe 3 lata temu to była egzotyka, a teraz muszę przyznać, że coraz częściej spotykam "zwykłych, szarych" ludzi z lustrzankami. Niemniej jednak nawet ostatnio, kiedy wyciągnąłem swoje "profesjonalne" 300D black z gripem :) , usłyszałem za plecami: "a tu Pan profesjonalista".
Sprzedaż rośnie, bo cena konkuruje z aparatami kompktowymi z wyższej półki.

himi
06-02-2008, 10:46
Ogólne rozważania o sprzedaży luster są tyleż ciekawe, co właśnie ogólne.
Szkoda, ze ma nigdzie wyników sprzedaży poszczególnych modeli. Zastanawiam się nad 40d, bo skok jego sprzedaży moim zdaniem może mieć związek z rezygnacją z wprowadzenia nowego FF-a. Sam kupiłem 40d na przeczekanie. Docelowo chcę kupić marka III jeśli stanieje, wcześniej może 5d, ale mkII (ze względu na AF)
Ciekawi mnie, czy takich jak ja jest więcej.

tomek1906
06-02-2008, 11:01
mam ten sam dylemat...
do jakich wniosków doszedłem ?
aktualnie cena w sklepie w krakowie --> 3600
przed świętami wielkanocnymi (w skrócie za jakiś miesiąc) , obstawiam :
cena będzie na poziomie 3500 i tak już pewnie zostanie dłużej...
dodatkowo mogą się pojawić korzystne oferty przedświąteczne (cenowe i ratalne, zwykle wtedy jest ostra walka o klienta), też myślę że canon odpali cashbacka (w zeszłym roku zrobili dwie akcje, efekty pierwszego w 2007 roku cashbacka były napewno korzystne -> odpalili drugiego) pytanie kiedy?
marzec? kwiecień? jest o co walczyć :)
--> koło 100pln jeszcze poleci w miesiąc
--> promocje przedświąteczne (jeśli w kredycie to uważam że warto poczekać) 200-300?
--> no i cash back... 200-300?
z drugiej strony jestem 2tyg bez aparatu i już zaczynam pękać :)

Shadow
06-02-2008, 12:32
Na allegro już masz za 3300 z hakiem. Myślę że teraz po premierze 450D jeszcze spadnie z 2-3 stówki.

Fajer
06-02-2008, 12:46
http://www.calumetphoto.com/item/EC2740/ ;-)

jotes25
06-02-2008, 13:41
Cashback na pewno będzie, pytanie kiedy. Wydaje mi się, że bardzo prawdopodobny jest w pierwszej połowie roku, ze względu na wprowadzanie na rynek 450d, któremu taka akcja bardzo pomoże rozwinąć skrzydła.

Fajer
06-02-2008, 14:04
Cashback na pewno będzie, pytanie kiedy. Wydaje mi się, że bardzo prawdopodobny jest w pierwszej połowie roku, ze względu na wprowadzanie na rynek 450d, któremu taka akcja bardzo pomoże rozwinąć skrzydła.
A niby skąd to przekonanie?
Ja w to akurat nie wierzę. W zeszłym roku był dlatego, że EOS obchodził rocznicę i było to bardzo wyraźnie powiedziane na reklamówkach.

jotes25
06-02-2008, 15:16
A niby skąd to przekonanie?
Ja w to akurat nie wierzę. W zeszłym roku był dlatego, że EOS obchodził rocznicę i było to bardzo wyraźnie powiedziane na reklamówkach.
A stąd, że to bardzo dobra forma promocji. Obydwa były "rocznicowe" (pytam, bo nie pamiętam)?

Fajer
06-02-2008, 15:28
A stąd, że to bardzo dobra forma promocji. Obydwa były "rocznicowe" (pytam, bo nie pamiętam)?

Wiesz, dla kogo dobra dla tego dobra. Ludziom się podoba, ale Canon nie wyrobi targetu finansowego więc na zbytnią częstotliwość bym nie liczył.
target ilościowy na pewno przekroczyli, super, zwrócili uwagę na markę, extra a teraz muszą sobie odbić finansowo. IMHO po PMA widać, że Canon powoli rusza do walki z konkurencją, ale nadal baaardzo powoli.

Oba były rocznicowe - w ciągu jednego - rocznicowego roku.

himi
06-02-2008, 15:55
To są body z różnych półek, nie byłbym pewien cashbacku, sam kupiłem poniżej 3300 i jestem zadowolony.

balta
06-02-2008, 22:25
ciekawe jest to co piszecie, mam pytanie kiedy premiera 450d ?

tomek1906
07-02-2008, 20:30
Mam pomysł na mała inicjatywę :)
na początku marca kupuję 40D, jeśli są inni chętni to pewnie byśmy coś zbili.
lokalizacja kraków, początek marca , stacjonarny sklep

balta
07-02-2008, 20:55
chce kupic do max swiat ... ale do krakowa mi daleko (opolskie)

RobertS
08-02-2008, 11:17
Ogólne rozważania o sprzedaży luster są tyleż ciekawe, co właśnie ogólne.
Szkoda, ze ma nigdzie wyników sprzedaży poszczególnych modeli. Zastanawiam się nad 40d, bo skok jego sprzedaży moim zdaniem może mieć związek z rezygnacją z wprowadzenia nowego FF-a. Sam kupiłem 40d na przeczekanie. Docelowo chcę kupić marka III jeśli stanieje, wcześniej może 5d, ale mkII (ze względu na AF)
Ciekawi mnie, czy takich jak ja jest więcej.

Jest nas więcej

Pozdrawiam RobertS

Eryk
08-02-2008, 11:22
Tak, jest więcej... ;)


Sam kupiłem 40d na przeczekanie. Docelowo chcę kupić marka III jeśli stanieje, wcześniej może 5d, ale mkII (ze względu na AF).

;)

RobertS
08-02-2008, 11:27
chce kupic do max swiat ... ale do krakowa mi daleko (opolskie)

Daleko to masz do Olsztyna... Do Krakowa to jakieś 2h autostradą z przerwą na sikanie :) Już nie przesadzaj z tą odległością, przy okazji Wawel zobaczysz czy jakiegoś smoka...

Pozdrawiam RobertS

Shadow
08-02-2008, 11:53
Na następcę 5D to jeszcze długo trzeba będzie czekać. A jak wyjdzie to i tak cena będzie zaporowa. Canon powinien wypuścić jakiś 50D z matrycą FF z wszystkimi bajerami 40-tki plus dodatkowe usprawnienia w cenie jaką miał 40D na dzień dobry. Wówczas zrobiłby poważny krok naprzód. Ale polityka Canona jest jakaś bardzo sztywna. Wszelkie nowinki wprowadzają powoli i dla wybrańców (czytaj seria "jedynek"). Podejrzewam, że Nikon znowu ich zaskoczy i następny aparat z serii Dxxx będzie miał już matrycę FF.