Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Wątek: Cena 40D

  1. #1
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    572

    Domyślnie Cena 40D

    Witam!

    Przymierzam się do zakupu 40D, ale zastanawia mnie, czy warto jeszcze czekać na spadek ceny, czy będzie on rzędu 100-200 złotych w ciągu kilku najbliższych miesięcy, czy może 500 zł. O ile w pierwszym przypadku wolę się sprężyć i kupić już teraz ciesząc się nowymi możliwościami, o tyle w drugim wolałbym już poczekać...

    W związku z tym, chciałem się dowiedzieć jakie są Wasze przypuszczenia odnośnie spadku ceny 40D. O ile stanieje w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.
    Być może ktoś z Was śledzi spadki cen Canonów na przykładzie 400D, 30D (czy ma to w ogóle jakieś odniesienie ? ) lub jest tak oblatany jak eksperci wyceniający auta na TVNTurbo, że jest w stanie mniej więcej określić. :wink:


    Pozdrawiam! :-)

  2. #2
    Uzależniony Awatar Peri Noid
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    604

    Domyślnie

    Pomyśl sobie, ilu fajnych fotek nie zrobisz czekając, aż cena aparatu jeszcze spadnie. Chyba, że masz inny aparat i jednak wystarcza Ci to co ci umożliwia. Wtedy się zastanów, czy na pewno chcesz zmieni puszkę ;-) To tylko taki mały komentarz.
    Praktica MTL 5B, RevueFlex 5005, PSix, EOS 30D+opcjonalna matówka z klinem, worek szkiełek, jakaś lampa i statyw :-)

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    Czekaj za rok dwa na pewno będzie sporo tańsze
    tyle ze wtedy będziesz się zastanawiał nad zakupem następcy 40D
    i tak dalej i tak dalej, w koncu będeziesz się całe życie zastanawiał
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    aż do realnych decyzji o wypuszczeniu następcy cena aparatu pozostanie prawie bez zmian ... może stanieć o 5-10 % max w ciągu roku, na więcej bym nie liczył. 40D to młody model i ma przed sobą ok 1 roku trzymania ceny

    chyba że konkurencja w znaczący sposób wpłynie na ten stan rzeczy ale imo nie ma obaw.

  5. #5
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    572

    Domyślnie

    Bebesky... Z tym, że ja nie mam zamiaru czekać i odwlekać.
    Widać nie doczytałeś, że pytam o kilka najbliższych miesięcy (maj, czerwiec) i dlatego zastanawiam się, czy jest to osczędność 100-200 złotych, które można przeboleć, czy 500 złotych, nad którymi już warto się zastanawiać i jeszcze pomęczyć z trabantem lub czy jest to w ogóle oszczędność, bo aparat będzie trzymał cenę.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Wszystko to wróżenie z fusów, ale wydaje mi się, ze 40D ma teraz dobrą cenę i nie widzę żadnych rynkowych powodów, dla których miałaby ona zauważalnie się obniżyć w niedługim czasie.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chris_11 Zobacz posta
    Bebesky... Z tym, że ja nie mam zamiaru czekać i odwlekać.
    Widać nie doczytałeś, że pytam o kilka najbliższych miesięcy (maj, czerwiec) i dlatego zastanawiam się, czy jest to osczędność 100-200 złotych, które można przeboleć, czy 500 złotych, nad którymi już warto się zastanawiać i jeszcze pomęczyć z trabantem lub czy jest to w ogóle oszczędność, bo aparat będzie trzymał cenę.
    poczekaj to zobaczysz
    nikt tego nie wie.
    a jeżeli złotówka się osłabi to 40D nie stanieje tylko podrożeje
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  8. #8
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    572

    Domyślnie

    Dlatego, korzystając z okazji, że złotówka jest silna a funt słabiutki, skuszę się na ściągnięcie z Lądku Zdroju. ;-)

    Cena tam jest o przynajmniej 500 złociszy mniejsza niż u nas.

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    45
    Posty
    290

    Domyślnie

    40D od samego początku jest dość tani, więc również nie liczyłbym na spadek ponad 400,- do lutego 2009 - kiedy (tradycyjnie po 18 miesiącach) jest szansa na następcę.
    [fotolog] faj3r.blogspot.com
    [galeria] www.tgf.art.pl
    ----
    EOS 40D | EF 17-40 f/4L | EF 50 f/1.4 | EF 70-200 f/4L | 430ex II | Manfrotto 055ProB + 141RC

  10. #10
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    572

    Domyślnie

    Nie no... Roku nie będę czekał. Czerwiec to najdalszy termin, kiedy chciałbym już macać własne 40D.
    Dlatego chyba pofatyguję Znajomych z wysp, żeby mi zakupili i przywieźli przy okazji Świąt Wielkanocnych, bo cena funta naprawdę kusi.

    Co sądzicie o tym?

    http://cgi.ebay.co.uk/Canon-EOS-40D-...QQcmdZViewItem

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •