PDA

Zobacz pełną wersję : Podpowiedzcie-pytanie jak tysiące innych.



P I N I O
17-12-2007, 11:39
Tradycyjnie i tendencyjnie.
Jestem amatorem, do 6 lat analogowy zenit , od 4 cyfrowy kompakt nikona.
Od 11 miesięcy ojciec cudownego Mikołajka.
Właśnie dlatego razem z żoną postanowiliśmy kupić aparat pozwalający na robienie zdjęć szybko przemieszczającym sie obiektom (mój syn w chodziku) , często w słabym świetle, tak by miały zadowalającą jakość, znaczy nie szumiały i były jaśniutkie.
Kolego ma Canona EOS400D z fajnym obiektywem EF 24-105 mm f/4L IS USM, kilkanaście fotek nim zrobionych utwierdziło mnie w przekonaniu że fotografowanie mojego dziecka nie musi być kwestią cudu, udane zdjęcie jedno na 20ścia.

I teraz moje pytanie(nia):
1.Chcę kupić aparat w stanach przez sklepy wysyłkowe, czy to bezpieczne
2.Mam do wydania 2500$ co jest Waszym zdaniem lepszym wyborem, jeśli przez następne kilka(6 np lub 8) lat niebędę rozbudowyawł warsztatu Nikon D80 + dwa lustra 17-70 +70-200 VR, czy canon 40D+ EF 24-105 mm f/4L IS USM.


Zdjęcia raczej portretowe , ale czasem też przyroda dzika. Zależy mi na niezawodności, małych szumach i pewnej głębi ostrości.
Wiem że zadając takie pytanie na forum Canona mogę wsadzić kij w mrowisko, ale liczę na wasz obiektywizm i fachową wiedzę.


PS: wiem jak "mniejwięcej" szumią oba aparaty, widziałem sample, bardziej przypada mi do gustu plastyka fotek Canona, ale nie mam naleciałości systemowych i jestem otwarty

fret
17-12-2007, 11:58
I teraz moje pytanie(nia):
1.Chcę kupić aparat w stanach przez sklepy wysyłkowe, czy to bezpieczne
2.Mam do wydania 2500$ co jest Waszym zdaniem lepszym wyborem, jeśli przez następne kilka(6 np lub 8) lat niebędę rozbudowyawł warsztatu Nikon D80 + dwa lustra 17-70 +70-200 VR, czy canon 40D+ EF 24-105 mm f/4L IS USM.


Zdjęcia raczej portretowe , ale czasem też przyroda dzika. Zależy mi na niezawodności, małych szumach i pewnej głębi ostrości.
Wiem że zadając takie pytanie na forum Canona mogę wsadzić kij w mrowisko, ale liczę na wasz obiektywizm i fachową wiedzę.


PS: wiem jak "mniejwięcej" szumią oba aparaty, widziałem sample, bardziej przypada mi do gustu plastyka fotek Canona, ale nie mam naleciałości systemowych i jestem otwarty


Z tych dwóch, to mniej szumi C, solidniejsze szklo: też L-ka. Za to N w proponowanym zestawie da Ci większy zakres ogniskowych, w C prędzej czy później poczujesz brak dolu, trudno będzie zrobić zdjęcia z imprezy urodzinowej malego. Z tym, że ten problem latwo i tanio rozwiążesz przy pomocy kita. To wszystko, decyzja należy do Ciebie.
Terminu "pewna glębia ostrości" nie rozumiem, zawsze jest jakaś glębia ostrości :)

iREM
17-12-2007, 12:11
Jak na focenie dziecka w pomieszczeniu to za ciemne szkło (moim zdaniem). Dodaj tanią 50kę 1,8 i ćwicz gimnastykę w zoomowaniu tym szkłem. ;-)

P I N I O
17-12-2007, 12:33
fret
może niejasno się wyraziłem,chodzi i o głębię portretową, dobrze zblurowane tło zdjęcia, myślisz że ta Lka tego nie da? I z tymi urodzinowymi też mi ćwieka zabiłeś, myślałem że 24mm wystarczy, 40d ma korpa 1,6 tak ;-(
to daje 38mm
, za wąsko?
Jeśli tak to za ile dokupię kit, no i co z moim pytaniem nr 1

oskarkowy
17-12-2007, 13:47
Pinio, i tak sie skończy na tym, że kupisz 50tkę (niezależnie od systemu). Reszta to już Twoja sprawność w przebieraniu nogami i bujaniu się w biodrach. Lepszej jakości nie dostaniesz z zooma. Ładnej głębi z tej eLki na pewno nie wygrzebiesz.

Pamiętaj, żeby sie za długo nie zastanawiać, bo masz najfajniejszy fotograficznie okres z w życiu dziecka i szkoda go zmarnotrawić.
Tych wielkich oczu, ciekawskich min i pierwszych koślawych pozycji w pionie nie zobaczysz już później nigdy więcej.

mjastrzebski
17-12-2007, 14:08
1.Chcę kupić aparat w stanach przez sklepy wysyłkowe, czy to bezpieczne

Zdajesz sobie sprawe ze w takim przypadku musisz doliczyc do ceny 22%VATu i jakies tam pare % cla??
Oraz ze dostajesz sprzet, ktorego gwarancja obowiazuje tylko w USA.

Marcin

P I N I O
17-12-2007, 14:33
mjastrzebski
nawet jak kupuje na e-bay???
przecież to jak allegro?
Czyli co tylko prywatny import?

mjastrzebski
17-12-2007, 15:02
mjastrzebski
nawet jak kupuje na e-bay???
przecież to jak allegro?
Czyli co tylko prywatny import?

Nie ma czegos takiego jak prywatny import. VAT/Clo sie nalezy i juz ;-)
Jezeli sprzedajacy wsadzi do srodka fakture i zadeklaruje wartosc paczki zgodna z rzeczywistoscia to nie liczylby na unikniecie rzeczonych oplat.

Mozna zadeklarowac wartosc 50$ i wpisac ze to gift, co daje pewne szanse na unikniecie oplat. Jakkolwiek, godne polecenia sklapy internetowe czegos takiego nie zrobia. Co wiecej, jesli celnik to otworzy i zobaczy funkiel-nowke dSLR'a to niestety zaplacisz Clo/VAT od zdecydowanie wyzszej wartosci niz zadeklarowane 50$.

Zreszta. Jest tu mnostwo watkow o kupowaniu w USA. Polecam przesledzic je przed zakupem.

Marcin
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


przecież to jak allegro?


Po za tym sprzedajac na allegro, tez powinno sie placic podatki. To ze mnostwo osob handlujacych w ten sposob tego nie robi, to nie znaczy ze jest to legalne.

Marcin

iREM
17-12-2007, 16:32
Pinio, i tak sie skończy na tym, że kupisz 50tkę (niezależnie od systemu). Reszta to już Twoja sprawność w przebieraniu nogami i bujaniu się w biodrach. Lepszej jakości nie dostaniesz z zooma. Ładnej głębi z tej eLki na pewno nie wygrzebiesz.

Pamiętaj, żeby sie za długo nie zastanawiać, bo masz najfajniejszy fotograficznie okres z w życiu dziecka i szkoda go zmarnotrawić.
Tych wielkich oczu, ciekawskich min i pierwszych koślawych pozycji w pionie nie zobaczysz już później nigdy więcej.

Święte słowa. Podpisuje się pod tym oburącz - tata 11-miesięcznej laseczki.

Quadrifoglio
17-12-2007, 16:43
Jeśli nie zamierzasz niczego zmieniać przez te 6 lat i posiadać sprzęt muzealny jednocześnie chcesz sprzętu do wszystkiego - to w tej konfiguracji - bierz zestaw Nikona. Jeśli chcesz przede wszystkim jakości zdjęć i wystarczy ci zakres - standard - portret - lekki tele, bierz Canona z tym szkłem

photographus
17-12-2007, 16:46
Witaj!
Kup 40d + 24-105 +50/1.8. I poproś kogoś w Stanach, aby kupił przez internet np. na BHphoto (odpadnie task), a następnie dobrze jakbyś miał kogoś kto ci przywiezie w torbie jako swój sprzęt turystyczny :) Papiery zaś najlepiej wysłać pocztą.
Wiem, że to nieładnie tak kombinować, ale za to najtaniej ;)
Pozdrawiam

paweleverest
17-12-2007, 18:44
Jak na focenie dziecka w pomieszczeniu to za ciemne szkło (moim zdaniem). Dodaj tanią 50kę 1,8 i ćwicz gimnastykę w zoomowaniu tym szkłem. ;-)


Jeżeli zalezy ci na szybkość to owszem szkło jest szybkie ale af niestety nie. Bedziesz miał problemy z złapaniem ostrości w odpowiednim punkcie dlatego kupuj albo 50 1,4 albo 85 1,8 -to inna klasa cenowa ale nie bedziesz żalował dodanych zł

P I N I O
18-12-2007, 09:38
straszne motanie z Tym prywatnym importem, nielegalny, lub pół legalnym jak koledzy zauważyli...i brak gwarancji trochę się boje, to dla mnie sporo forsy.
A za 5 tysięcy w Polsce jaki sprzęt kupię dla tego typu fotek jeśli chodzi o Canona, 40d raczej nie da rady, 30d też, więc pozostaje 400d, jest sęs czy lepiej wybrać tego nikona

mjastrzebski
18-12-2007, 10:07
straszne motanie z Tym prywatnym importem, nielegalny, lub pół legalnym jak koledzy zauważyli...i brak gwarancji trochę się boje, to dla mnie sporo forsy.

Nie ma czegos takiego jak import prywatny. Wwozac cos na teren kraju z poza UE, formalnie trzeba zaplacic clo/VAT. Koniec kropka takie prawo mamy. Bez wzgledu na to czy to jedzie kontener aparatow, czy jeden we wlasnej torbie.
Samo kupienie on-line apratu w USA jest w pelni legalne. Tyle ze zgodnie z prawem trzeba uiscic podatki. A kupujac i przysylajac kurierem do PL, masz paraktycznie 100% szanse, ze urzad celny wystawi Ci "drugi rachunek".
Co innego, gdy jakas osoba prywatna przylatuje sobie do PL, z aparatem w plecaku. Bez pudelka i papierow. Moze twierdzic ze to jej osobisty sprzet. Jesli nie masz ze soba papierow zakupowych tego apratu, celnik nie ma podstawy twierdzic ze Ty to wwozisz, ergo, wymagac zaplaty cla/VATu. Pewnie jakies przepisy by na to zezwalaly, ale w praktyce sie to nie zdarza. Wtedy kazdy turysta wracajacy do kraju powinien placic VAT o swojego aparatu.




A za 5 tysięcy w Polsce jaki sprzęt kupię dla tego typu fotek jeśli chodzi o Canona, 40d raczej nie da rady, 30d też, więc pozostaje 400d, jest sęs czy lepiej wybrać tego nikona

5000 starczy na zakup 40D z kitem i 50 F1.8
ALe kit to cudo nie jest, nie m sie co czarowac.
Mysle, ze jak poszukasz, to kupisz jakis obiektyw typu 17,18 mm do 50,55 o stalym swietle 2.8. Tamrona czy inszej sigmy. Tego jest jakos sporo ostatnio, wiec nie chce doradzac nic konkretnego.

Marcin

fret
18-12-2007, 10:38
Jeśli chodzi o małą GO i ładne rozmycia, to trudniej jest je uzyskać na cropie niż zenitem. 24-105/4 będzie dawał na cropie takie obrazy jak 24x1,6-105x1,6/4x1,6 podpięty do zenita. Nie wiem jaki masz salon, ale w typowym, ok 20 m2, to będzie za wąsko na imprezach rodzinnych. Dla uzyskania ładnej GO będziesz musiał niestety wejść w stałki. 50/1,8 to absolutne minimum. W plenerze nie spisuje się najlepiej, bo nie lubi dużych kontrastów, daje wtedy brzydkie rozmycia, ale w pomieszczeniach jest ok. Zajrzyj na photozone.de. Jest tam ciekawy test nowego kita z IS. Nie jest tak pancerny jak L-ka, ale ostry, że szok :).

michalab
18-12-2007, 12:11
A za 5 tysięcy w Polsce jaki sprzęt kupię dla tego typu fotek jeśli chodzi o Canona, 40d raczej nie da rady, 30d też, więc pozostaje 400d, jest sęs czy lepiej wybrać tego nikona
Bardzo dużo zdjęć mojej córce zrobiłem 400D + 50f1.8, dość dużo też 28f2.8 i
100f2.8.

Ja za 500OPLN poleciłbym:
400D w FJ za 2000, po zwrocie wyszłoby jakieś 1750
50 f1.8 koło 350zł
28 f1.8 koło 1600zł

Zostaje jeszcze ponad 1000. Trochę za mało na, któryś z poniższych, ale
niewiele brakuje:

85 f1.8
100 f2

Lub jeśli chcesz macro to:

100 f2.8 Macro

ale tu już brakuje trochę więcej.

No i trzeba też kupić kartę - jakieś 4GB.

Kolekcjoner
18-12-2007, 14:37
Pinio a Ty nie możesz się przejść do jakiegoś realnego sklepu i wziąć do reki taki zestaw np. 40D + 24-105 albo ten nikon. Względnie 400D z L i z kitem, bo jednak ta L-ka to nieco inny świat od kita czy 50/1.8 pod względem pracy Af-a. Do tego nie uważam, że jest zbyt ciemny (mnie to akurat nigdy w nim nie przeszkadzało - mimo że mam jaśniejszą aternatywę). Natomiast przeszkadzało mi nie raz i nie dwa, że był na cropie zwyczajnie zbyt wąski. Stąd dużo częściej zapinam 17-40.
Dobrze też zdać sobie sprawę, że zestaw 40D + ta L-ka to na prawdę duży i ciężki zestaw - nie wiem czy masz ochotę na codzień czegoś takiego używać.

P I N I O
19-12-2007, 09:53
Panowie dzięki serdeczne, sporo mi pojaśniliście sprawę. Jak w kraju to wezmę tego nikona i dwa obiektywy, dostanę zestaw ogniskowych od17-300. Dla amatora nie robiącego odbitek na papierze większych niż 22-30 powinno być ok.
Ale pojawił się wujcio z ameryki więc może to cudowne 40d będzie do załatwienia?? Na razie tyle moich pytań w tym temacie, czekam nowego roku i wyjaśnienia sprawy.
Wszystkich forumowiczów pozdrawiam, i życzę radosnych świąt i udanej zabawy na sylwestrze.
Jeszcze raz dzięki za pomoc, jak coś będę miał w ręce niezależnie od marki to się odezw

paweleverest
19-12-2007, 22:47
Na razie tyle moich pytań w tym temacie, czekam nowego roku i wyjaśnienia sprawy.



Po nowym roku kończy się zwrot w canonie więc nie wiem czy warto jest czekać :)