Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Podpowiedzcie-pytanie jak tysiące innych.

  1. #1
    P I N I O
    Guest

    Domyślnie Podpowiedzcie-pytanie jak tysiące innych.

    Tradycyjnie i tendencyjnie.
    Jestem amatorem, do 6 lat analogowy zenit , od 4 cyfrowy kompakt nikona.
    Od 11 miesięcy ojciec cudownego Mikołajka.
    Właśnie dlatego razem z żoną postanowiliśmy kupić aparat pozwalający na robienie zdjęć szybko przemieszczającym sie obiektom (mój syn w chodziku) , często w słabym świetle, tak by miały zadowalającą jakość, znaczy nie szumiały i były jaśniutkie.
    Kolego ma Canona EOS400D z fajnym obiektywem EF 24-105 mm f/4L IS USM, kilkanaście fotek nim zrobionych utwierdziło mnie w przekonaniu że fotografowanie mojego dziecka nie musi być kwestią cudu, udane zdjęcie jedno na 20ścia.

    I teraz moje pytanie(nia):
    1.Chcę kupić aparat w stanach przez sklepy wysyłkowe, czy to bezpieczne
    2.Mam do wydania 2500$ co jest Waszym zdaniem lepszym wyborem, jeśli przez następne kilka(6 np lub 8) lat niebędę rozbudowyawł warsztatu Nikon D80 + dwa lustra 17-70 +70-200 VR, czy canon 40D+ EF 24-105 mm f/4L IS USM.


    Zdjęcia raczej portretowe , ale czasem też przyroda dzika. Zależy mi na niezawodności, małych szumach i pewnej głębi ostrości.
    Wiem że zadając takie pytanie na forum Canona mogę wsadzić kij w mrowisko, ale liczę na wasz obiektywizm i fachową wiedzę.


    PS: wiem jak "mniejwięcej" szumią oba aparaty, widziałem sample, bardziej przypada mi do gustu plastyka fotek Canona, ale nie mam naleciałości systemowych i jestem otwarty

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez P I N I O Zobacz posta
    I teraz moje pytanie(nia):
    1.Chcę kupić aparat w stanach przez sklepy wysyłkowe, czy to bezpieczne
    2.Mam do wydania 2500$ co jest Waszym zdaniem lepszym wyborem, jeśli przez następne kilka(6 np lub 8) lat niebędę rozbudowyawł warsztatu Nikon D80 + dwa lustra 17-70 +70-200 VR, czy canon 40D+ EF 24-105 mm f/4L IS USM.


    Zdjęcia raczej portretowe , ale czasem też przyroda dzika. Zależy mi na niezawodności, małych szumach i pewnej głębi ostrości.
    Wiem że zadając takie pytanie na forum Canona mogę wsadzić kij w mrowisko, ale liczę na wasz obiektywizm i fachową wiedzę.


    PS: wiem jak "mniejwięcej" szumią oba aparaty, widziałem sample, bardziej przypada mi do gustu plastyka fotek Canona, ale nie mam naleciałości systemowych i jestem otwarty

    Z tych dwóch, to mniej szumi C, solidniejsze szklo: też L-ka. Za to N w proponowanym zestawie da Ci większy zakres ogniskowych, w C prędzej czy później poczujesz brak dolu, trudno będzie zrobić zdjęcia z imprezy urodzinowej malego. Z tym, że ten problem latwo i tanio rozwiążesz przy pomocy kita. To wszystko, decyzja należy do Ciebie.
    Terminu "pewna glębia ostrości" nie rozumiem, zawsze jest jakaś glębia ostrości
    Ostatnio edytowane przez fret ; 17-12-2007 o 12:01

  3. #3
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    Jak na focenie dziecka w pomieszczeniu to za ciemne szkło (moim zdaniem). Dodaj tanią 50kę 1,8 i ćwicz gimnastykę w zoomowaniu tym szkłem. ;-)
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  4. #4
    P I N I O
    Guest

    Domyślnie

    fret
    może niejasno się wyraziłem,chodzi i o głębię portretową, dobrze zblurowane tło zdjęcia, myślisz że ta Lka tego nie da? I z tymi urodzinowymi też mi ćwieka zabiłeś, myślałem że 24mm wystarczy, 40d ma korpa 1,6 tak ;-(
    to daje 38mm
    , za wąsko?
    Jeśli tak to za ile dokupię kit, no i co z moim pytaniem nr 1

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Pinio, i tak sie skończy na tym, że kupisz 50tkę (niezależnie od systemu). Reszta to już Twoja sprawność w przebieraniu nogami i bujaniu się w biodrach. Lepszej jakości nie dostaniesz z zooma. Ładnej głębi z tej eLki na pewno nie wygrzebiesz.

    Pamiętaj, żeby sie za długo nie zastanawiać, bo masz najfajniejszy fotograficznie okres z w życiu dziecka i szkoda go zmarnotrawić.
    Tych wielkich oczu, ciekawskich min i pierwszych koślawych pozycji w pionie nie zobaczysz już później nigdy więcej.
    Jarek

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kaczogród
    Wiek
    49
    Posty
    450

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez P I N I O Zobacz posta
    1.Chcę kupić aparat w stanach przez sklepy wysyłkowe, czy to bezpieczne
    Zdajesz sobie sprawe ze w takim przypadku musisz doliczyc do ceny 22%VATu i jakies tam pare % cla??
    Oraz ze dostajesz sprzet, ktorego gwarancja obowiazuje tylko w USA.

    Marcin
    Chciałbym mieć więcej czasu na fotografowanie.

  7. #7
    P I N I O
    Guest

    Domyślnie

    mjastrzebski
    nawet jak kupuje na e-bay???
    przecież to jak allegro?
    Czyli co tylko prywatny import?

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kaczogród
    Wiek
    49
    Posty
    450

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez P I N I O Zobacz posta
    mjastrzebski
    nawet jak kupuje na e-bay???
    przecież to jak allegro?
    Czyli co tylko prywatny import?
    Nie ma czegos takiego jak prywatny import. VAT/Clo sie nalezy i juz ;-)
    Jezeli sprzedajacy wsadzi do srodka fakture i zadeklaruje wartosc paczki zgodna z rzeczywistoscia to nie liczylby na unikniecie rzeczonych oplat.

    Mozna zadeklarowac wartosc 50$ i wpisac ze to gift, co daje pewne szanse na unikniecie oplat. Jakkolwiek, godne polecenia sklapy internetowe czegos takiego nie zrobia. Co wiecej, jesli celnik to otworzy i zobaczy funkiel-nowke dSLR'a to niestety zaplacisz Clo/VAT od zdecydowanie wyzszej wartosci niz zadeklarowane 50$.

    Zreszta. Jest tu mnostwo watkow o kupowaniu w USA. Polecam przesledzic je przed zakupem.

    Marcin
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez P I N I O Zobacz posta
    przecież to jak allegro?
    Po za tym sprzedajac na allegro, tez powinno sie placic podatki. To ze mnostwo osob handlujacych w ten sposob tego nie robi, to nie znaczy ze jest to legalne.

    Marcin
    Ostatnio edytowane przez mjastrzebski ; 17-12-2007 o 15:04 Powód: Automerged Doublepost
    Chciałbym mieć więcej czasu na fotografowanie.

  9. #9
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy Zobacz posta
    Pinio, i tak sie skończy na tym, że kupisz 50tkę (niezależnie od systemu). Reszta to już Twoja sprawność w przebieraniu nogami i bujaniu się w biodrach. Lepszej jakości nie dostaniesz z zooma. Ładnej głębi z tej eLki na pewno nie wygrzebiesz.

    Pamiętaj, żeby sie za długo nie zastanawiać, bo masz najfajniejszy fotograficznie okres z w życiu dziecka i szkoda go zmarnotrawić.
    Tych wielkich oczu, ciekawskich min i pierwszych koślawych pozycji w pionie nie zobaczysz już później nigdy więcej.
    Święte słowa. Podpisuje się pod tym oburącz - tata 11-miesięcznej laseczki.
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wars i Sawa
    Wiek
    51
    Posty
    364

    Domyślnie

    Jeśli nie zamierzasz niczego zmieniać przez te 6 lat i posiadać sprzęt muzealny jednocześnie chcesz sprzętu do wszystkiego - to w tej konfiguracji - bierz zestaw Nikona. Jeśli chcesz przede wszystkim jakości zdjęć i wystarczy ci zakres - standard - portret - lekki tele, bierz Canona z tym szkłem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •