PDA

Zobacz pełną wersję : 30D problem z buforem



rOOmak
07-09-2007, 12:43
Witam!
Chodzi o zapis na karte, ale z gory mówie że nie chodzi mi o milisekundy zapisu na karte itd. Problem jest naprawde uciazliwy.
Przy dlugich czasach naswietlania zapis trwa mniej wiecej tyle ile wlasnie ten czas. W tym czasie aparat jest bussy i nie umozliwia zrobienia kolejnej klatki dopuki zapis sie nie skonczy.
Nie wazne przecierz jest jak dlugo naswietla sie matryce, pliki powinny byc podobnych rozmiarow, a tu po 30sekundach naswietlania trzeba czekac kolejne tyle zeby zrobic nastepne zdjecie. Jeszcze nie dawno robilem serje po 2sekundy i migawka otwierala sie zaraz po zamknieciu. teraz jest to nie mozliwe.
Spotkał się ktoś z was z takim problemem?

akustyk
07-09-2007, 12:44
Witam!
Chodzi o zapis na karte, ale z gory mówie że nie chodzi mi o milisekundy zapisu na karte itd. Problem jest naprawde uciazliwy.
(...)
Spotkał się ktoś z was z takim problemem?
tak. przy pierwszym foceniu porannym nowym 30D. potem wylaczylem w C.fn.-ach redukcje szumow i bylo po problemie :)

tak ogolnie, to kwalifikuje sie to pod niesmiertelny RTFM :)

rOOmak
07-09-2007, 12:50
fakt.Wylaczylem redukcje szumow.Nie pamietalem ze ja wlaczylem. Dzieki za odpowiedz:)
Pozdrawiam

Marcin Bajor
07-09-2007, 14:47
Wyjaśnię tylko, że to nie jest problem z buforem. Chodzi zapewne o redukcję szumu z użyciem klatki referencyjnej (black frame).

Makudonarudo
07-09-2007, 15:58
tak właśnie działa redukcja szumów .
najpierw naświetla normalnie te powiedzmy 30 sekund , a potem ponownie to naświetla przy zamkniętej migawce. (lub odwrotnie) , i to co na zamkniętej migawce nie wyjdzie 0,0,0 na RGB na każdym pikselu , toto jakoś odejmuje od piksela na właściwym zdjęciu.

Ja w moim a610 niestety nie mogę wyłączyć tejże opcji:(

Marcin Bajor
07-09-2007, 16:53
Ja w moim a610 niestety nie mogę wyłączyć tejże opcji:(
Zainteresuj się CHDK http://marcinbajor.net/index.php/2007/06/24/raw-w-canon-s3is/
Używałem tego z S3 IS, ale kupiłem 30D i nie śledzę już zmian. Wydaje mi się jednak, że w nowym CHDK można wyłączyć redukcję szumów. Pytanie tylko po co ?