PDA

Zobacz pełną wersję : TCx2 i obiektywy m42



bopp
21-10-2006, 17:38
Witam po raz pierwszy

mam takie pytanie, gdy podpinam obiektyw m42 do 350D wszystko jest dobrze, ale gdy dopne jeszcze extender x2 pojawia sie blad err 01, wiem, ze chodzi o styki ale moim zdaniem ten blad powinien sie pojawiac w obu przypadkach lub w zadnym, czy sie myle?

Jarek

Peri Noid
21-10-2006, 18:01
Błąd się nie pojawi jeśli podepniesz obiektyw przez przejściówkę z dandelionem. W tej chwili aparat dostaje niepoprawną informację od TC odnośnie obiektywu, bo TC nie podaje tych danych w przypadku braku obiektywu, a aparat od niego tych informacji wymaga (TC wciska styki w aparacie, ale ma niezwarte swoje obwody). Rozwiązaniem jest albo przejściówka z dandelionem, albo TC na M42.

szwayko
23-10-2006, 09:03
Rozwiązaniem jest albo przejściówka z dandelionem, albo TC na M42.


Jeszcze jeszcze 3-cie duzo prostsze rozwiazanie ktore ja stosuje.
Wystarczy ze nieco wypniesz TC z aparatu i bedzie OK - wtedy ostatni styk w aparacie nie jest wcisniety i aparat sie nie blokuje.
Aby zabezpieczyc przed wypieciem sie zestawu trzeba zrobic drugi otworek w TC zaraz przed tym oryginalnym (wiertlo 2,2 mm) w ktorym bedzie sie blokowac bolec z aparatu. Ja tak zrobilem i jest po klopocie. Ot oszukac elektronike mozna zwykla dziura.