PDA

Zobacz pełną wersję : EF 35 f2 delikatne szkiełko ?



antonjo
07-10-2006, 18:14
Czołem !

Juz drugi raz uszkodziłem obiektyw EF 35 f2 przy stosunkowo lekkim uderzeniu tegoż obiektywu, zamocowanego na body (5d) dyndającym na szyi ... Rozbujany aparat uderza w nogę i nagle przestaje działać pierścień ostrości - nie działa ani AF ani MF ... poprostu coś sie blokuje

Jako że to mój ulubiony obiektyw, nie mogę zrealizować części pomysłów urlopową porą, i generalnie można się trochę zfrustrować ...

Zastanawiam się czy wszystkie 35tki f2 są tak delikatne, czy ja mam wyjątkowo "sensitive" egzemplarz ??

Oczwiście serwis załatwia sprawę z 1 dzień, ale sam fakt jest denerwujący .
A na 35L nie wydam 6 k bo uważam że to strata kasy

Przydał by sie jakiś patent zabezpieczający tą wysuwaną część przed mechanicznymi bodźcami ... zna ktoś coś takiego ??

pzdr
Antek

adamek
07-10-2006, 18:31
Mój kolega... wyjął ten przycisk (nmie chcę wiedzieć jak ;) ) i ma obiektyw TYLKO af. ;)

Jarek Jaworski
07-10-2006, 23:53
Mój kolega... wyjął ten przycisk (nmie chcę wiedzieć jak ;) ) i ma obiektyw TYLKO af. ;)

u mnie ten przycisk "wyjal sie" juz drugi raz w ciagu miesiaca.
Co do samego obiektywu to uwazam ze jest naprawde mocny, bo uderzalem nim nie raz, nie dwa.

antonjo
08-10-2006, 15:50
moja awaria nie ma chyba nic wspólnego z przełącznkiem AF/MF ale raczej z samym "impactem", uderzeniem w część ruchomą samego obiektywu...

Co do samego obiektywu to uwazam ze jest naprawde mocny, bo uderzalem nim nie raz, nie dwa.
no właśnie kwestia w którą "część" czy w tą wysuwaną odpowiadającą defacto za ustawienie ostrości, czy w obudowę, co do której nie mam zastrzeżeń .

...

szwayko
09-10-2006, 09:06
moja awaria nie ma chyba nic wspólnego z przełącznkiem AF/MF ale raczej z samym "impactem", uderzeniem w część ruchomą samego obiektywu...
...


No wlasnie dlatego ja zawsze mam zalozone oslony przeciwsloneczne.
W tego typu stalkach sa one niewielkie. Tak samo boje sie o 50/1.4 dlatego zawsze mam zalozona na nim oslone. Dobrze jeszcze wymienic wtedy dekielek Canona na taki typu Tamron/Hama latwo sciagalny gdy jest oslona.