PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 18-125 czy Tamron 28-75 w podróż po Indiach



masar
04-10-2006, 20:41
Witam
Za półtorej miesiąca wybieram się w podróż życia do Indii :-) na około 4 miesiące w związku z tym mam zamiar również pobawić sie troche w fotografie. Moje body to eos 33 do tego mam kitowy obiektyw z eosa 300 (ten canon 28-90) z tym że coś sie zacina przy pewnych parametrach i nie mam zamiaru ryzykować jego branie a naprawa jest raczej bezsensowna, poza tym posiadam jeszcze obiektyw canon 50mm 1,8. W związku z powyższym musze jakoś zastąpić tego kita bo latanie z samym 50mm raczej odpada. Jeżeli chodzi o interesujące mnie tematy to: krajobraz i ludzie, architektura również ale raczej jako takie uzupełnienie a nie główny punkt mego zaineresowania. Po gruntownej analizie forum :D (żeby nie było) stanęło między Sigmą 18-125 a Tamronem 28-75. Cena jaką jestem w stanie wydać to max 1200zł (i tak już troszeczkę mało na tego Tamrona). Tak więc proszę o jakieś wskazówki szczególnie od braci podróżniczej :-) ale nie tylko i ewentualnie wskazanie jakiegoś innego rozwiązania, choć raczej już jestem zdecydowany na jeden z wymienionych obiektywów. Dodam tylko że strasznie mnie kusi ta rozpiętość sigmy co niestety ponoć nie idzie z jakością w stosunku do Tamrona. Czy ten Tamron wystarczy na fotografowanie ludzi na ulicy bo tego najbardziej się obawiam? Poza tym czy ma jakiś sens po zakupie jednego z tch zoomów brać ze sobą te 50mm? I jeszcze jedno ale teraz już strikte do podróżników a mianowicie czy są jakieś ograniczenia z wwożeniem filmów w moim przypadku do Indii i czy ewentualnie ktoś zaopatrywał się w Indiach w Fuji Reale bo właśnie na tym filmie robie zdjęcia.

Dziękuje bardzo za każdą wskazówkę
pozdrawiam

gwozdzt
04-10-2006, 20:55
Rozwiązanie jest bardzo proste :-) Sigma odpada, bo jest tylko do cyfrówek z mniejszą matrycą.
Zostaje Ci Tamron 28-75, ewentualnie warto zwrócić uwagę na Canony 28-105/3,5-4,5 USM lub 24-85/3,5-4,5 USM

tomaj_2
04-10-2006, 21:02
...Cena jaką jestem w stanie wydać to max 1200zł (i tak już troszeczkę mało na tego Tamrona...
Wcale nie - skontaktuj się z forumowiczem Cichy-m. On oscyluje w tej cenie :D A towar ma pewny i sprawdzony :)

slawi_3000
04-10-2006, 21:02
To prawda. Jest jeszcze EF 28-135 ze stabilizacją obrazu, używany można dostać od ca 1200, ale raczej więcej. Jak najbardziej Tamron 28-75 - jakość przy filmie nie do pobicia i niezła plastyczność. Zakres super do podanych przez ciebie celów.

p_lar
04-10-2006, 21:12
Witam
[...] I jeszcze jedno ale teraz już strikte do podróżników a mianowicie czy są jakieś ograniczenia z wwożeniem filmów w moim przypadku do Indii i czy ewentualnie ktoś zaopatrywał się w Indiach w Fuji Reale bo właśnie na tym filmie robie zdjęcia.

Dziękuje bardzo za każdą wskazówkę
pozdrawiam

Z wwozem filmów nie powinieneś mieć problemów, chyba że bierzesz całą walizkę :mrgreen: Poza tym mozesz zaopatrzyć się na miejscu. Ale uwaga, ja miałem śmieszną sytuację w Delhi. Luftwaffe zgubiło mój bagaż i miałem tylko podręczny. Celnicy na lotnisku kazali mi napisać na odwrocie jakiegoś dokumentu że aparat jest mój i że go wwożę i wywiozę ;-D Do tej pory nie wiem "o co kaman". W dużych miastach nie ma żadnego problemu z filmami ale trzeba tylko uważać na podróbki i datę produkcji bo niestety Hindusi to troche niechluje i pewnie przechowują je w kiepskich warunkach. (gorąco i wilgoć) Np. kumpela w zeszłym roku kupiła baterie duracell i zdechły jej po 10 zdjęciach...

Vitez
04-10-2006, 21:46
Moje body to eos 33 (...)Po gruntownej analizie forum :D (żeby nie było) stanęło między Sigmą 18-125 a Tamronem 28-75. Cena jaką jestem w stanie wydać to max 1200zł (i tak już troszeczkę mało na tego Tamrona).

Sigma 18-125 w analogu zrobi ci piekne koleczko winiety na kazdym zdjeciu albo rozwali lustro (cofnieta tylna soczewka) przy pierwszym strzale - tak wiec odpada.
Tamrona w rozsadnej cenie mozesz latwo znalezc: http://canon-board.info/showthread.php?t=7038

masar
05-10-2006, 10:14
no panowie wielkie dzięki uratowaliście mi dupsko :) a już na pewno zasobność mego portfela bo byłem już na 95% procent zdecydowany na ta sigme a tu takie niedoinformowanie z mojej strony że aż wstyd. No i chyba stanie na tym Tamronie tyle że cały czas obawiam się o ten zasięg bo 75 mm może być dla mnie za mało tak więc jeszcze prośba o porównanie tego Tamrona z zasugerownymi w tym wątku Canonem 28-105/3,5-4,5 USM i 24-85/3,5-4,5 USM. No i druga sprawa do której jeszcze nikt się nie odniusł tzn. czy decydując się na tego Tamrona obiektyw canona 50mm 1,8 który posiadam zostawić w domu czy jednak może się przydać. Aha i jeszcze jedno istnieje może redukcja dla filtrów z średnicy 67mm (taka jest srednica na tamronie) na 52 mm (srednica obiektywu 50mm) co pozwoliłoby mi się pozbyć filtra polaryzacyjnego który jest używany w tym canonie, a jeżeli takiej przejściówki nie ma to czy dobrym rozwiązaniem byłoby do redukcji 52/58 dokręcić redukcję 58/67 która wiem że jest, ale czy taka kombinacja ma wogóle prawo funkcjonować
dziękuje i pozdrawiam

tdfoto
05-10-2006, 10:29
Witam
Za półtorej miesiąca wybieram się w podróż życia do Indii :-) na około 4 miesiące w związku z tym mam zamiar również pobawić sie troche w fotografie.
pozdrawiam


Witaj,

A gdzie dokladnie sie wybierasz,,,,?
Bo ja planuje w przyszlym roku //// 07-08/2007 odwiedzic Indie...

Masz jakies sugestie, namiary... stronki..itp

gwozdzt
05-10-2006, 10:50
..chyba stanie na tym Tamronie tyle że cały czas obawiam się o ten zasięg bo 75 mm może być dla mnie za mało tak więc jeszcze prośba o porównanie tego Tamrona z zasugerownymi w tym wątku Canonem 28-105/3,5-4,5 USM i 24-85/3,5-4,5 USM.
Na kliszach oba te Canony uchodzą za conajmniej przyzwoite. Choć średnio działkę ciemniejsze od Tamrona, to ich ogromną przewagą jest cichy, szybki i dokładny AF. Sam mam 24-85 i złego słowa na niego nie powiem.
Natomiast na matrycy oba te Canony nie rysują już tak dobrze, stąd taka popularność Tamrona.


.. No i druga sprawa do której jeszcze nikt się nie odniusł tzn. czy decydując się na tego Tamrona obiektyw canona 50mm 1,8 który posiadam zostawić w domu czy jednak może się przydać..
Co tu gadać... f/1,8 zawsze się może przydać, a chyba 20 dkg nie stanowi problemu? więc brać i nawet się nie zastanawiać!


.. Aha i jeszcze jedno istnieje może redukcja dla filtrów z średnicy 67mm (taka jest srednica na tamronie) na 52 mm (srednica obiektywu 50mm) co pozwoliłoby mi się pozbyć filtra polaryzacyjnego który jest używany w tym canonie, a jeżeli takiej przejściówki nie ma to czy dobrym rozwiązaniem byłoby do redukcji 52/58 dokręcić redukcję 58/67 która wiem że jest, ale czy taka kombinacja ma wogóle prawo funkcjonować
dziękuje i pozdrawiam
Też mam 50/1,8 i do niego polar 52mm. Absolutnie bym się nie pozbywał tego małego polara na rzecz kombinacji alpejskich typu 52/58 + 58/67 choćby nawet nie winietowało, ale ile z tym mozołu. Będziesz przekręcał te przejściówki, coś upadnie, wpadnie do kałuzy.... daj spokój.

M@riusz
05-10-2006, 14:33
Ewidentnie Tamron 28-75 :lol:

obiektyw canona 50mm 1,8 który posiadam zostawić w domu czy jednak może się przydać.
Brać. Na pewno się przyda.

M@riusz

RobertG
05-10-2006, 14:50
W Indiach co prawda nie byłem, ale w Meksyku 80 % zdjeć zrobiłem tamronem - około 5% ( dla fanu :) - planarem T* 50/1,7, reszta sigmą. Praktycznie Sigmy uzywałem do zdjeć przyrodniczych. Nie wiem jak będzie ze słońcem - tam gdzie jedziesz - ale pomyśl o lampie do doświetlania cieni (twarze !!!)

Vitez
05-10-2006, 19:12
No i chyba stanie na tym Tamronie tyle że cały czas obawiam się o ten zasięg bo 75 mm może być dla mnie za mało tak więc jeszcze prośba o porównanie tego Tamrona z zasugerownymi w tym wątku Canonem 28-105/3,5-4,5 USM i 24-85/3,5-4,5 USM.

Na klisze mozesz smialo brac Canona 28-105 lub nawet 28-135 IS jesli znajdziesz je w odpowiadajacej ci cenie. Tamron bylby lepszy tylko do warunkow gdzie swiatlo bardziej potrzebne niz zakres... ale w turystyce to nie jest priorytet.


No i druga sprawa do której jeszcze nikt się nie odniusł tzn. czy decydując się na tego Tamrona obiektyw canona 50mm 1,8 który posiadam zostawić w domu czy jednak może się przydać.

Bierz to szklo - male, lekkie a zawsze moze sie przydac wlasnie do takich wyjatkowych warunkow, gdy swiatlo bedzie bardziej potrzebne niz zakres/zoom... np z filmem 100tka wleziesz do jakiejs ciemnej swiatyni :roll: .


Aha i jeszcze jedno istnieje może redukcja dla filtrów z średnicy 67mm (taka jest srednica na tamronie) na 52 mm (srednica obiektywu 50mm) co pozwoliłoby mi się pozbyć filtra polaryzacyjnego który jest używany w tym canonie, a jeżeli takiej przejściówki nie ma to czy dobrym rozwiązaniem byłoby do redukcji 52/58 dokręcić redukcję 58/67 która wiem że jest, ale czy taka kombinacja ma wogóle prawo funkcjonować


Istnieja praktycznie wszelkie przejsciowki. www.raysfoto.pl i popros o oferte np przejsciowek Marumi.

masar
05-10-2006, 20:21
do tdf
wale tzw. południową drogą lądową i środków mam na około 5 miesięcy ale wszystko będzie zależeć od kondycji i samopoczucia bo jade sam. Generalnie chce objechać indie wybrzeżem od Amritsar do Kalkuty a może i cos więcej ale to nie forum na którym się takie rzeczy dyskutuje więc przepraszam niezainteresowanych, aha podstawowe źródło mej wiedzy to : travelbit.pl + oczywiście przewodniki

masar
05-10-2006, 20:44
Przyznam szczerze że na cyfrówka to nie znam się kompletnie dlatego tym bardziej zdziwił mnie tekst że pewne obiektywy w lustrzance są ok ale już w cyfrach nie, jestem na tyle zdziwiony że aż ciekawy :) jak to się dzieje w związku z tym proszę o wyjaśnienie tego fenomenu badź też podanie jakigoś linka gdzie było już to wałkowane

jeszcze raz dzieki

snow
05-10-2006, 20:46
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=2758