PDA

Zobacz pełną wersję : 580EX - pika i wspomaganie AF



Hallgerd
10-09-2006, 09:28
Od kilku dni posiadam nową lampę, wczesniej miałam tylko wbudowaną, no i mam pewien problem. Kiedy jest włączona to pika (tyka - cicho ja zegarek, ale słyszalnie) - czy to normalne, czy cos źle włączyłam - nigdzie w instrukcji nie ma

Mam jeszcze pytanie - czy można używać wspomagania AF w bardzo kiepskim oświetleniu, a później zrobić zdjęcie w świetle zastanym, żeby lampa nie błyskała. Przeszukałam instrukcję, ale znalazłam tylko tryb flash off , ale w tym przypadku aparat decyduje o niektórych nastawach (pomiar światła, tryb wyzwalania migawki) - no i nie wiem , czy wspomaganie zadziała.

piast9
10-09-2006, 12:10
1) normalne

2) zależy w jakim aparacie.

Hallgerd
10-09-2006, 13:15
ops, zapomniałam dodać 350d

Ramirez
10-09-2006, 14:49
Mam jeszcze pytanie - czy można używać wspomagania AF w bardzo kiepskim oświetleniu, a później zrobić zdjęcie w świetle zastanym, żeby lampa nie błyskała. Przeszukałam instrukcję, ale znalazłam tylko tryb flash off , ale w tym przypadku aparat decyduje o niektórych nastawach (pomiar światła, tryb wyzwalania migawki) - no i nie wiem , czy wspomaganie zadziała.

Dołączam się do pytania.
OT: Czy istnieje jakieś urządzenie do wspomagania AF, ale bez lampy błyskowej?

piast9
10-09-2006, 15:16
ops, zapomniałam dodać 350d
To się nie da. Dwu (i pewnie jedno) cyfrowe body mają taką opcję do ustawienia w CF.


Dołączam się do pytania.
OT: Czy istnieje jakieś urządzenie do wspomagania AF, ale bez lampy błyskowej?
AFAIK ST-E2 ma lampkę do wspomagania AF.

Ramirez
10-09-2006, 16:14
AFAIK ST-E2 ma lampkę do wspomagania AF.

Dzięki. Kosztuje ok. 800 zł. Jest może coś tańszego?
W Adoramie znalazłem coś takiego, ale po pierwsze aktualnie jest nieosiągalne, a po drugie nie wiadomo, czy będzie to działać samoddzielnie, bez flesza.
http://www.adorama.com/SUMCAAF.html#Sunpak-CA-1AF-TTL-Interface-Module-with-Auto-Focus-Assist-for-Canon-EOS-Auto-Focus-Cameras.

Hallgerd
10-09-2006, 16:23
Dzięki, ST-E2 jest na liście zakupów, chciałam lampę stawiać sobie w dowolnym miejscu, zastanawiałam się tylko czy nie lepiej 430 no i mam kolejny argument za pierwszym rozwiązaniem. Druga lampa przesunęła się na koniec listy zakupów (po paru obiektywach)

piast9
10-09-2006, 16:56
Dzięki. Kosztuje ok. 800 zł. Jest może coś tańszego?
Wiesz, pełni on też inne funkcje., choć cena, owszem, wysoka.

KuchateK
11-09-2006, 00:13
To się nie da. Dwu (i pewnie jedno) cyfrowe body mają taką opcję do ustawienia w CF.
Czemu ma sie nie dac? ;)

Lampe nalezy przestawic w ttl. Custom function numer 3 przestawic na 1. Nie bedzie blyskac, bedzie wspomaganie.

Mozna tez lampe odizolowac "sprzetowo" za pomoca kawalka tasmy klejacej. Bedzie dzialac z reszta ex'ow Canona, ktore nie maja custom function numer 3 :D


1724

borkomar
17-09-2006, 20:25
Khm niby jak - chyba za ciemny jestem - probuje ustawic emits only ex flash i lampa blyska niestety.Mam 350D i sam ostatnio zaczalem sie wkurzac ze nie mozna tego zrobic - czytaj nie potrafie tego ustawic:oops:

Custo F nr 3 tyczy sie Flash sync in AV mode - wiec chyba o zupelnie inna rzecz chodzi8)

OKi chodzilo o CF w Lampie - ktorego nigdy nie uzywalem tym razem juz jest oki - wielkie dzieki.Napewno sie przyda.