PDA

Zobacz pełną wersję : Wireless flash Canona / lampy ex w zestawie



electron
23-08-2006, 14:23
Witam
Mam pytanie: czy ktoś może używa bezprzewodowego systemu lamp Canona, ch0odzi mi konkretniej o to jak to sie sprawdza na uroczystościach okolicznościowych, przedewszystkim ślubach? Czy opłaca się zainwrestować w drugą lampe. Prosiłbym także o ew. uwagi jak takiego systemu używacie.Czy druga lampa jest na szynie przy aparacie?czy na wolno stojącym statywie?
z gory dzieki za odpowiedz

KuchateK
23-08-2006, 16:40
Poprawiam temat ;) Wifi to sieci bezprzewodowe. Jesli juz mowa o wifi od Canona to moze byc to tylko WFT-E1A.

Natomiast o lampach bezprzewodowych niech sie wypowiadaja praktycy ;)

electron
23-08-2006, 16:43
dzieki kuchatek:)
Chodzi mi o bezprzewodowy system lamp canona:)

Mutt
25-08-2006, 11:14
to i ja sie "podepnę" do pytania. jak sie taki system sprawdza w terenie, i czy obydwie lampy błyskaja w sekwencji?

Jarek Jaworski
25-08-2006, 12:57
System dziala i generalnie we wnetrzach sie sprawdza, bardzo dobrze, w terenie jest gorzej, bo czujnik lampy slave musi widziec palnik lampy master, co niestety wymusza obracanie lampy. Ogranicza to uzycie parasolki lub softoxu - nie w kazdej sytuacji bedzie to dzialalo. Zasieg w pomieszczeniach jest OK bo sygnal odbija sie o scian i sufitu, o ile nie sa w bardzo ciemnym kolorze. W terenie zasieg max to okolo 12 m.
Zeby taki zestaw dawal optymalne rezultaty polecam parasolke lub softbox do lampy slave i wylaczanie blysku lampy master. I oczywiscie lampa na statywie lub monopodzie z nozkami.
Jesli robimy zdjecia "wolniejsze" - portret, zwlaszcza w plenerze to lepsze bedzie wyzwalanie radiowe i tryb M, jedyny minus to taki, ze trzeba biegac do lampy slave i ustawiac recznie moc.
Przy "klasycznym" uzyciu lamp komfortowe jest to, ze moca lampy/lamp slave i ewentualnym podzialem mocy blysku sterujemy z lampy master i dziala nam wspomaganie AF, co przy pojedynczej lampie uzytej z rozsadnym softboxem, lub na kablu z boku niezbyt dziala.
Kilka przykladowych zdjec:
http://canon-board.info/showthread.php?t=11830&page=2

Mutt
25-08-2006, 19:00
wiem, ze radio slave sie sprawdza, ale mi zależy, aby w sekwencji zdjeciowej lampa błyskała.

electron
25-08-2006, 19:49
System dziala i generalnie we wnetrzach sie sprawdza, bardzo dobrze, w terenie jest gorzej, bo czujnik lampy slave musi widziec palnik lampy master, co niestety wymusza obracanie lampy.
Rozumiem ze chodzi o korpus lampy a nie o palnik.?zgadza sie?
To bardzo ogranicza mobilnosc:|

Jarek Jaworski
25-08-2006, 20:44
Rozumiem ze chodzi o korpus lampy a nie o palnik.?zgadza sie?
To bardzo ogranicza mobilnosc:|

Tak chodz o korpus lampy.
Ogranicza to o tyle, ze przy zmianie strony z ktorej sie oswietla, trzeba obracac element do ktorego jest przymocowana lampa i sam palnik tez. Co by nie mowic jest to upierdliwe

Duty
25-08-2006, 23:35
Witam
Mam pytanie: czy ktoś może używa bezprzewodowego systemu lamp Canona, ch0odzi mi konkretniej o to jak to sie sprawdza na uroczystościach okolicznościowych, przedewszystkim ślubach? Czy opłaca się zainwrestować w drugą lampe. Prosiłbym także o ew. uwagi jak takiego systemu używacie.Czy druga lampa jest na szynie przy aparacie?czy na wolno stojącym statywie?
z gory dzieki za odpowiedz

Na ślubach to jest tempo i jazda z górki bez trzymanki - więc targanie statywów z lampami mija się z celem. Chyba, że sala weselna spora i masz czas - wtedy lampy rzędem pod jedną scianą - w kontrze system nie zadziała za dobrze.
W kosciele radzę nie drażnić księdza - lepiej stofen i jak najjaśniejszy obiektyw, żeby zastane oświetlenie wyłapać - monopod polecany.

Kilka dni temu miałem sesję szybką u kolegi w firmie - potrzebował kontrahentom pokazać produkcję.
Uzyłem Canona 5D, 2 lampy 580 EX na statywach (kanał A i B), wyzwalane przez ST-E2, parasolki. Czasem trzecia 580 stawiana na saneczkach - bo mi już rąk do noszenia trzeciego statywu zabrakło.
W pomieszczeniach system działał do ok. 15m - dalej nie miałem potrzeby.
St-E2 zamocowany był na Custom Brackets, kilka razy musiałem go zdjąć i na kabelku off cord2 ręką poszukać połączenia - test pokazywał, że jest OK, więc robiłem.
Aparat na statywie, wyzwalany wężykiem.
Tu masz linka do jednej fotki magazynu: http://www.swist.eu/galeria/tc4r/rpok - na końcu po lewej stronie jest schowany parasol z lampą - mimo, że go nie widać, to dał się wyzwolić.
Za mną - z prawej stoi drugi - też działał. Kombinacja czas/przysłona/czułość tak dobrana na manualu, żeby wykorzystać oświetlenie sufitowe.
Na aparacie mogę szybko korygować siłę lamp +/- 2EV do światła mierzonego, a na ST-E2 kanał A-B w stosunku 8:1, 1:8 . Z lampy 580 mógłbym sterować dodatkowo kanałem C, ale lampa ma mniejszy zasięg dookólny w stosunku do ST-E2. Jak ST przekręcę na Custom Brackets pionowo do góry (żeby w sufit świecił) - to wyzwoli wszystko w promieniu 15-20 m , 360 stopni dookoła.

Edit: Na 18 metrowym podnośniku spędziłem 2h - zrobiłem sobie autoportret :)
http://www.swist.eu/galeria/oq3c/27mh ,
pomiar nie jest centralnie ważony - galeria adaptowana na szybko przez kolegę - wsio matrycowo było mierzone.

electron
26-08-2006, 11:03
a co myslicie o tym zeby jedna lampe<master> miec przypieta normalnie do aparatu a druga<slave> na bocznej szynie.I lampa master na wprost a slave do oswietlenia sufitu<swiatlo odbite>. Czy ktos kiedys cos tkeigo robil i jak to sie sprawdza?

Army
08-02-2007, 19:32
chyba na odwrót - lampa na szynie prosto, a ta ze stopki w sufit. Światło od frontu wypłaszcza:P

Filla Kris
23-04-2008, 18:14
Witam
pytanie do tych co uzywaja paru lamp canona z serii EX.
Czy robiac zdjecia w studiu czy w plenerze i majac pare lamp speedlite EX (np580ex) uzywacie nastaw automatycznych e-ttl czy manualnych gdzie ustawia sie sile lampy w numerach jesli dobrze pamietam od 1 do 128?
jak to wyglada w paktyce?
kris

ps.
przepraszam ze nie bede mogl od razu odpisac jesli beda jakies pytania, ale korzystam z internetu w kawiarence i nie zawsze moge do niej dotrzec.

Fotogal
25-04-2008, 12:09
Witam
Zastanawiam się czy można dwie takie lampy zastosować do robienia zdjęć przedmiotów w namiocie bezcieniowym. Mam 580EXII dałbym ją na przewodzie (taki żeby przekazywał automatykę - nie pamiętam jak się nazywa) do tego dokupił 480EX sterowaną przez tą 580. Czy te dwie lampy dadzą radę?

łączenie podwójnego wpisu!

Widzę, że nie ma odpowiedzi. Zastanawiam się czy zastosować dwie lampy wyzwalane przez fotocelę błyskiem z mojej 580EXII ustawionej w manualu. Chyba jest to możlwe?

gwozdzt
25-04-2008, 12:59
Zastanawiam się czy można dwie takie lampy zastosować do robienia zdjęć przedmiotów w namiocie bezcieniowym. Mam 580EXII dałbym ją na przewodzie (taki żeby przekazywał automatykę - nie pamiętam jak się nazywa) do tego dokupił 480EX sterowaną przez tą 580. Czy te dwie lampy dadzą radę?

pewnie dadzą, ale to jest IMHO trochę jak strzelanie z armat do muchy ;-)


Zastanawiam się czy zastosować dwie lampy wyzwalane przez fotocelę błyskiem z mojej 580EXII ustawionej w manualu. Chyba jest to możlwe?
jak najbardziej jest możliwe, a nawet jeśli chodzi o namiot bezcieniowy, to moim zdaniem dwie najprostsze zarówki błyskowe (choćby z Allegro 68Ws czy 45Ws) wyzwalane lampą w trybie manualnym będą rozwiazaniem w zupełności wystarczającym (a przede wszystkim tańszym!) niż bezprzewodowy system lamp Canona.

Fotogal
02-05-2008, 10:20
Zastanawiałem się nad tymi żarówkami błyskowymi ale bardziej zależy mi na posiadaniu lamp, które będę również mógł wykorzystać w terenie. Chodzi mi o taki uniwersalny zestaw zarówno do małego studia - fotografowanie przedmiotów w namiocie bezcieniowym, i na białym tle i w teren do fotografowania ludzi np. przy pracy, w firmach na ich stanowiskach pracy.
Myślałem też nad lampami studyjnymi coś jak to: http://allegro.pl/item354776409_zestaw_oswietleniowy_1x180_ws_plynna _regulacja.html
dwa takie zestawy + tło, ale sam nie wiem jak z mobilnością takiego zestawu. Na pewno trzeba mieć dostęp do prądu a z tym jest różnie.

Znalazłem jeszcze coś takiego: http://allegro.pl/item351139432_2_x_100ws_studio_225cm_parasol_pokro wiec_.html
cena dość atrakcyjna. Niższa niż jednej lampy Canona 430EX.

maciekw
05-05-2008, 10:28
Podpinam się pod pytanie "electrona" aby zastosować 2 lampy 580EX jedna na stopce, 2-ga na szynie bocznej.Czy będą działały bez problemu(pomimo że się nie "widzą" )??

maciekw
06-05-2008, 12:14
Chciałbym ponowić pytanie czy ktoś używał takiego zestawu lamp??

Jarek Jaworski
06-05-2008, 12:24
teoretycznie taki zestaw dziala - master palnik w gore, slave na szynie. W praktyce, uzyskany efekt nie jest wart calego zamieszania.
Glowne problemy to: masa calego zestawu - prawie 2 kg dodane do aparatu i pionowe kadry.
Polecam lampa slave na lekkim statywie oswietleniowym i parasolka softbox.
To tak w skrocie.

maciekw
06-05-2008, 23:00
Dzięki za info,pytam dlatego bo własnie biję się z myslami dokupienia 2-giej lampy 580EX. I ciekaw byłem jak sprawdza się pezprzewodowe działanie w praktyce.

Fotogal
07-05-2008, 18:19
Nikt nie kupował zestawów na allegro o których pisałem wyżej? Zastanawiam się jeszcze nad tym: http://www.allegro.pl/item359284261_zestaw_free_2x100_ws_umb_studio_para sol_profi.html
Czy ktoś używa? Kupowaliście u tego sprzedawcy?