PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Canon 350D i softem



Egahen
02-07-2006, 23:01
Witam

Zakupilem sobie powyzszy aparat(sprowadzany ze stanow a wiec w sumie Rebel Xt)dostalem caly soft, ale niestety nie wzialem go do akademika z ktorego pisze. Sciagnalem rozne drivery i po kilku probach zainstalowalem stery. Niby jest ok, ale wszystkie softy sciagajace: Canon Creator, PS i zwykly explorer nie widza plikow raw, oraz niektorych Jpegow(zupelnie przypadkowowo). Z explorera nie moge tez skasowac zadnych plikow. W aparacie wszystko jest git, zdjecia sa, moge je usuwac, ale co z tego jesli nie moge ich zgrac na kompa. Pomocy:)

Pozdrawiam
Egahen

PS. Ktos moze wie gdzie moglbym sciagnac odpowiedni oprogramowanie do tego aparatu(tzn. ZoomBrowser, Eos Capture)?

Vitez
02-07-2006, 23:37
Polaz po ludziach w akademiku i sie spytaj kto ma czytnik kart CF pozyczyc :roll: .
Ewentualnie przestaw w aparacie Communication na P2P ( http://www.dpreview.com/reviews/canoneos350d/page11.asp ) bo zapewne masz WinXP.

Egahen
03-07-2006, 00:27
Wielkie dzieki, zmiana ustawienia komunikacji pomoglo, chociaz strasznie wolne, ale grunt ze dziala:/

A i tak nie moge zrozumiec dlaczego Canon sie nie zdecydowal na wprowadzenie rozwiazania firmy Nikon, jeszcze do niedawna podlaczalem swojego Nikona(8700) do byle jakiego kompa, robil sie dysk wymienny i bylo git. Przekombinowane to to.

Pozdrawiam serdecznie
Egahen

Encor
03-07-2006, 08:24
Zgadza się, też mam takie spostrzeżenia. Jak miałem D70 to był on widziany przez kompa jako Mass Storage (aczkolwiek obsługiwał także PTP). Canon wymaga zainstalowania drivera WIA (lub TWAIN - w zależności od systemu). Dlatego o ile nie potrzebujesz sterowania aparatem z kompa, najlepszym wyjściem jest czytnik kart.
Z ZB i innym softem dedykowanym jest problem, bo Canon udostępnia również (nie wiedzieć czemu:() tylko update'y. Sam musisz dysponować orginalną instalką.

Vitez
03-07-2006, 08:50
A i tak nie moge zrozumiec dlaczego Canon sie nie zdecydowal na wprowadzenie rozwiazania firmy Nikon, jeszcze do niedawna podlaczalem swojego Nikona(8700) do byle jakiego kompa, robil sie dysk wymienny i bylo git. Przekombinowane to to.

Nie tylko Nikon tak ma. A Canon zrobil wlasnie tak a nie inaczej by aparaty Canona NIE byly wykorzystywane jako dyski przenosne.
Jesli sie to komus nie podoba to musi spojrzec w kierunku innych firm a ja i tak zawsze bede polecal czytnik jako szybszy, pewniejszy i bardziej uniwersalny sposob odczytywania kart.

Encor
03-07-2006, 12:41
Nie tylko Nikon tak ma. A Canon zrobil wlasnie tak a nie inaczej by aparaty Canona NIE byly wykorzystywane jako dyski przenosne.

Typowy objaw megalomanii dużych firm - w trosce o użytkownika utrudniamy mu życie maksymalnie:twisted:


Jesli sie to komus nie podoba to musi spojrzec w kierunku innych firm

Nie da rady - inne za bardzo szumią, a wraz z wprowadzeniem E-TTL II zniknął również argument dodupnego systemu lamp:mrgreen:


a ja i tak zawsze bede polecal czytnik jako szybszy, pewniejszy i bardziej uniwersalny sposob odczytywania kart.

Zgadza się, ale problemy występują nie tylko przy zgrywaniu zdjęc, ale ogólnie przy połączeniu, więc jabyś chciał posterować aparatem z kompa, to może się nie udać:)
Niemniej do zgrywania zdjęć najlepszy czytnik. Bo jakby, dajmy na to, było jakieś przepięcie w sieci, a my nie mamy UPS?

Vitez
03-07-2006, 20:08
Zgadza się, ale problemy występują nie tylko przy zgrywaniu zdjęc, ale ogólnie przy połączeniu, więc jabyś chciał posterować aparatem z kompa, to może się nie udać:)

Bo zes nie przeczytal instrukcji do software i kiepsko (nie po kolei albo w ogole) poinstalowales sterowniki :roll: .
A tak poza tym masz naprawde potrzebe sterowania aparatem z kompa?
To wtedy nie pomoze ci narzekanie "a bo aparaty innych firm sa widoczne jako mass storage" bo to juz przeciez inny temat zupelnie :p , wiec sie zdecyduj czy rozmawiamy o sterowaniu z kompa i skopanej przez Ciebie instalacji sterownikow czy o potrzebie zgrywania zdjec gdzie da sie Twoj blad naprawic czytnikiem a nie reinstalka systemu/grzebaniem po rejestrach :p

Bo ogolna zasada jest taka :
1. Instalujesz software z plytki Canona (opcja Easy install) PRZED pierwszym podlaczeniem aparatu
2. Ustawiasz communication mode na Normal w aparacie
3. Podlaczasz aparat, powinien sobie sam znalezc sterowniki, gdy spyta o to jaka akcje przypisac do aparatu to daj cancel

Ale niestety ogromna wiekszosc ludzi bierze zabawke w lapki, wyrzuca instrukcje do kosza, pstryka fotki, podlacza aparat by obejrzec i pupa blada - nie dziala.
A dlaczego?
No oczywiscie ze z winy Canona a nie uzytkownika :roll: !

Egahen
03-07-2006, 22:28
No wlasnie o to chodzi, ze trzeba instalowac jakis soft zeby moc sciagac zdjecia. Jak dla mnie to juz tylko to jest jakims absurdem. Przeciez nie moge wozic/nosic ze soba plytek ze sterami. A od kafejek czy od kolego nie moge wymagac zeby mieli czytniki.

Co innego z softem do sterowania aparatu, ale to juz inna bajka.

Pozdrawiam serdecznie
Egahen

Encor
03-07-2006, 22:59
Jak mówił jeden taki... "I find your lack of faith disturbing"


Bo zes nie przeczytal instrukcji do software i kiepsko (nie po kolei albo w ogole) poinstalowales sterowniki :roll: .

Zakładam, że mnie podpuszczasz:) Z całej siły się staram...:)
No bo przeciez cię wtedy pod biurkiem nie widziałem...


A tak poza tym masz naprawde potrzebe sterowania aparatem z kompa?

Ja nie, ale może ktoś. No, raz miałem, jak ustawiałem, żeby Camera Window wgrał dane właściciela... czyli moje:D


To wtedy nie pomoze ci narzekanie "a bo aparaty innych firm sa widoczne jako mass storage" bo to juz przeciez inny temat zupelnie :p , wiec sie zdecyduj czy rozmawiamy o sterowaniu z kompa i skopanej przez Ciebie instalacji sterownikow czy o potrzebie zgrywania zdjec

Rozmawiamy ogólnie, a ja w szczególności zapragnąłem się przyłączyć do głosu krytyki wobec kilku posunięć Canona, które uważam za idiotyczne, bo zupełnie niepotrzebnie utrudniają życie. Nie jestem związany emocjonalnie z Canonem (ani z żadną inną firmą) więc nie widzę powodu, dla którego nie miałbym dać upust swoim frustracjom przy każdej nadarzającej się okazji:twisted:


gdzie da sie Twoj blad naprawic czytnikiem a nie reinstalka systemu/grzebaniem po rejestrach :p

Bla bla bla:mrgreen:


Bo ogolna zasada jest taka :
1. Instalujesz software z plytki Canona (opcja Easy install) PRZED pierwszym podlaczeniem aparatu
2. Ustawiasz communication mode na Normal w aparacie
3. Podlaczasz aparat, powinien sobie sam znalezc sterowniki, gdy spyta o to jaka akcje przypisac do aparatu to daj cancel

FYI - kolejność została zachowana co do joty, instrukcje zostały ZAWCZASU przeczytane i to nie raz:)
Mój problem nie polegał na tym, że aparat nie był widoczny w ogóle, tylko że był widoczny RAZ - do najbliższego wyłączenia. Potem była ****, chyba że przeinstalowałem sterownik WIA. Wtedy widział znowu... raz...


Ale niestety ogromna wiekszosc ludzi bierze zabawke w lapki, wyrzuca instrukcje do kosza, pstryka fotki, podlacza aparat by obejrzec i pupa blada - nie dziala.
A dlaczego?
No oczywiscie ze z winy Canona a nie uzytkownika :roll: !

Nie należę do takich użytkowników. Powiem więcej. Należę do tych, co instrukcję obsługi mają zawsze w torbie ze sprzętem.
Noszę ze sobą nawet instrukcje do gripa i wężyka:twisted:

Vitez
04-07-2006, 08:39
Mój problem nie polegał na tym, że aparat nie był widoczny w ogóle, tylko że był widoczny RAZ - do najbliższego wyłączenia. Potem była ****, chyba że przeinstalowałem sterownik WIA. Wtedy widział znowu... raz...


Zapomnialem dopisac:

Jesli powyzsza procedura nie dziala to masz problem z PC/OS a nie Canonem :p (czyli np. gniazda USB, konflikty w systemie np z powodu niemarkowych podzespolow, zasmiecony system z brudnym rejestrem itp itd).

Encor
04-07-2006, 08:43
Nie jest to dla mnie taki problem, jaki być moze sądzisz, że jest:) Problemem jest utrudnianie życia użytkownikom tam, gdzie je akurat można ułatwić.
IMHO oczywiście

Vitez
04-07-2006, 09:59
Problemem jest utrudnianie życia użytkownikom tam, gdzie je akurat można ułatwić.
IMHO oczywiście


Na to tez juz masz odpowiedz: albo zmien system albo cierp w milczeniu bo narzekanie nic ci nie da a na pewno nie rozwiaze "problemow" :roll: .

Encor
04-07-2006, 10:20
Tiaaaa
OK. I dzięki za poświęcony czas...