PDA

Zobacz pełną wersję : Film, który zrobił na mnie duże wrażenie



mystek
02-07-2023, 23:11
Kurde. Nie jestem kinomanem generalnie, ale na czas KSW Colloseum 2 kupiłem sobie Viaplay no i oprócz obejrzenia KSW korzystam z tej platformy. Kilka lat nie oglądałem filmów, ostatnio obejrzałem sporo na Viaplay (dokładnie w takiej kolejności): Ciche miejsce, Sicario, Sicario 2, Zwierzęta nocy, Czarne bractwo, Modlitwa przed świtem, Zaślepieni, Najlepsze lata, Kapitan Phillips, Moneyball, John Wick wszystkie części, Uprowadzona wszystkie części i dzisiaj włączyłem sobie Odmieńcy (Freaks) i kurde - nareszcie jakiś film, w którym muszę się skupić i główkować o co chodzi. Mega dobre kino S-F i robi wrażenie. Film rozwija się w fajnym tempie, opisy nie wskazują na nic wyjątkowego. Ogólnie wydaje się, że oglądamy jakiś dramat przeplatany thrillerem, a tu wychodzi kino science fiction. Warto obejrzeć!

cauchy
03-07-2023, 00:39
Chcesz pogłówkować o co chodzi, kto z kim itd to obejrzyj I sezon Dark (i na nim mozna skonczyc) [emoji6]

Kolekcjoner
03-07-2023, 01:11
Nie wiem czy to się tu łapie ale duże negatywne wrażenie zrobił na mnie film "Wiedźmin" - serial okazał się dużo lepszy. Natomiast chwalony serial "Wiedźmin" na Netfliksie mimo kilku przymiarek zupełnie do mnie nie przemawia.

Z filmów które oglądnąłem jednym tchem to serial "Czarnobyl". Niesamowicie klimatyczny.

tomfoot
03-07-2023, 09:14
Z filmów które oglądnąłem jednym tchem to serial "Czarnobyl". Niesamowicie klimatyczny.

To prawda. Też tak postrzegam ten serial. Aczkolwiek został on tak odebrany przez grupę wiekową 50+, czyli naszą, jak mniemam. Młodsze grupy wiekowe odbierały tę klimatyczność, tak jak ja odbierałem własną babcię płaczącą na filmach z Apolonią Chałupiec. Ciekawe kiedy pojawi się "Czarnobyl 2", w którym Avengersi uratują świat przed katastrofą.

Leon007
03-07-2023, 09:21
Mnie się z wyżej wymienionych podobał "Sicario". Ale "Sicario 2" już nie.

A "John Wick" classic tylko dlatego, że grał w nim Keanu i wkurzył się za potraktowanie pieska. https://www.youtube.com/watch?v=rOqUiXhECos

zdebik
03-07-2023, 17:16
"The Departed" - dobra obsada i akcja.
"The Shawshank Redemption" - j/w
"Pulp Fiction" - klasyka
"Terminator 2" - kalsyka
"Gran Torino" - polski akcent ;)

Reszta jeśli reżyserem jest: Scorsese, Nolan, Tarantino, Ford Coppola, Stone lub Ridley Scott.

mystek
03-07-2023, 18:16
W Sicario zrobił efekt wow (takie małe "wow"), jak wjechali do Meksyku z tą nieświadomą agentką pierwszy raz i ciała wisiały na moście. To było niezłe, tj sama scena jak widać te ciała. Natomiast generalnie, jako film - dobry i w sumie nic więcej :). I generalnie tworząc ten wątek miałem na myśli właśnie filmy "WOW", a nie takie "podobał mi się, jest to dobry film". Te wszystkie filmy co wymieniłem były właśnie dobre i obejrzałem oczywiście z miłą chęcią wyżynarkę Johna Wicka itp, natomiast film, jak film. Rambo też robił sieczkę z ludzi :) to już było.

Ten film "Odmieńcy" był właśnie takim filmem mega zakręconym, rozwój fabuły przedziwny, niespodziewany. To był efekt dużego WOW. Co do filmów "rzeźników" to moim ulubionym jest "Człowiek w ogniu". To jedyny film, który obejrzałem kilka razy z własnego wyboru. Kevina Samego w domu też obejrzałem kilka razy, ale narzucił mi to Polsat :P. No i Denzel Washington ogólnie jest świetnym aktorem, chyba moim ulubionym. Zawsze gra jakiegoś takiego gościa, co się mści za coś, albo ratuje kogoś sam się poświęcając.

Leon007
03-07-2023, 19:23
Nawiążę do wspomnianego Ridleya Scotta, ale przez wymienienie dwóch filmów jego brata, Tony'ego Scotta: Prawdziwy romans (True Romance) i Człowiek w ogniu (Man on Fire) *). To jest mój przykład filmów wow. Znam oba te filmy prawie na pamięć. I nie chodzi o rzeźnię **).

*) Jak przetłumaczylibyście ten tytuł na polski? "Człowiek w ogniu" brzmi nieco jak "wirujący seks".
**) Warto obejrzeć film Polańskiego o tym tytule.

--- Kolejny post ---

Zaś filmem wszechczasów jest dla mnie "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" (C'era una volta il West, Once Upon a Time in the West).

cauchy
03-07-2023, 22:26
Ach Claudia Cardinale, Angie Dickinson, Lauren Bacall, Loren, Bardotka, inne divy złotej ery hollywood… gdzie są teraz takie aktorki? [emoji849]

Shadow
04-07-2023, 17:03
Dla fanów horrorów polecam serial Stamtąd (From). Bardzo mnie wciągnął w przeciwieństwie do wspomnianego wcześniej Dark.

candar
04-07-2023, 18:37
Dla fanów horrorów polecam serial Stamtąd (From). Bardzo mnie wciągnął w przeciwieństwie do wspomnianego wcześniej Dark.

Genialny! Właśnie się skończył sezon i podobnie jak w serialu "Silos" zżera mnie ciekawość co będzie w następnych sezonach :) Tobie specjalnie dedykuję mało znany Piąty wymiar (https://www.filmweb.pl/film/Pi%C4%85ty+wymiar-2009-476220)
Ze swojej strony uwielbiam Mangę i Anime, ale jeśli ktoś preferuje filmy live-action na podstawie mangi i anime to polecam" Arcane (https://www.filmweb.pl/serial/Arcane-2021-873628) (serial oparty na uniwersum gry League of Legends) , klasyka gatunku - Death Note (2006) - choć Anime bije na głowę wersję fabularną, Alita: Battle Angel, Fullmetal Alchemist: The Final Alchemy (https://www.filmweb.pl/film/Fullmetal+Alchemist%3A+The+Final+Alchemy-2022-10018259), najlepszy od kilku dekad serial SF - czyli: THE EXPANSE (https://www.filmweb.pl/serial/The+Expanse-2015-721026), znakomity choć stary serial SF: DARK MATTER, no i klasyka klasyki - czyli seriale SAO (https://www.filmweb.pl/serial/Sword+Art+Online-2012-641521) oraz Shingeki no Kyojin (https://www.filmweb.pl/serial/Shingeki+no+Kyojin-2013-636227). Dodam tylko, że filmowe uniwersum Marvela od dawna mnie mocno nuży. Do kompletu SF warto nadrobić: Star Trek: Discovery, Star Trek: Picard i najnowszy Star Trek: Strange New Worlds. Z kryminałów polecam: Darkness: Those Who Kill, Mindhunter, Most nad Sundem, Manhunt: Śmiertelna rozgrywka, The Night Agent.

capo-di_tutti-capi
04-07-2023, 21:14
Stanley Kubrick jakiego może nie znacie.
"Paths of Glory" "Ścieżki chwały" 1957

https://www.cda.pl/video/445746218

Leon007
04-07-2023, 21:28
Dzisiaj na tefałenie leci Krwawy diament. Leonardo DiCaprio, Jennifer Connelly, Djimon Hounsou. Szczerze polecam.

Tu recenzja jednego z widzów z IMDB. Przepraszam, że nie po polsku.

Because I lived in Sierra Leone, in fact in Kono, the diamond-mining area of the country, for three years, I had to see Blood Diamond as soon as it came out. It is an excellent movie. Although it was not filmed in Sierra Leone, it captures the reality of the country to a remarkable degree. There is a great deal of violence in this movie, but that violence is organic, realistic, fitting to what happened there. They even manage to convey the fact that the people are as astonished by this violence as we are; Sierra Leone used to be one of the safest countries in the world. The movie tells the facts about conflict diamonds quickly and accurately. DiCaprio's performance is impressive, certainly the best by him I've ever seen: he is totally believable as a white African. Jennifer Connelly's role is much smaller but she makes the most of it. Djiman Housou has enormous physical presence as the brave Mende fisherman. This movie just gets so many things right that the few places it departs from reality are entirely forgivable. I would heartily recommend this movie to everyone; it is the best Hollywood movie I've seen in years.

https://www.imdb.com/review/rw1537079/?ref_=tt_urv

Karlbuk
04-07-2023, 22:02
niestety nie da się oglądać z taką ilością reklam.
już dawno nie daję się nabierać na filmy zwłaszcza na polsacie i tvn.

Leon007
04-07-2023, 22:05
To fakt, lepsze jest na przykład DVD. Ale czasem trzeba lubić to, co się ma. TVN jest jeszcze do przełknięcia, Polsat już dawno odpuściłem.

cauchy
04-07-2023, 22:06
Co nie zmienia faktu ze to swietny film, i o ile pamietam to oscarowy.

Leon007
04-07-2023, 22:11
No właśnie nie! Dostał 5 nominacji, w tym dla DiCaprio i Hounsou. I żadnej nagrody.
I to jest jedna z przyczyn, dla których oskary traktuję z małej litery. Pomijają rewelacyjnego Leonardo w tym filmie i w Wilku z Wall Street, a potem chyba się ogarnęli i dali mu nagrodę za przeciętną Zjawę. Mam przekonanie graniczące z pewnością, że tam musi działać jakieś TWA, które od czasu do czasu się otrząsa. :D

Shadow
04-07-2023, 22:28
Tobie specjalnie dedykuję mało znany Piąty wymiar (https://www.filmweb.pl/film/Pi%C4%85ty+wymiar-2009-476220)

Widziałem. Też mi się podobał :)

candar
04-07-2023, 23:39
Widziałem. Też mi się podobał :)

A jestem ciekaw, czy widziałeś Predestination (https://www.filmweb.pl/film/Przeznaczenie-2014-656595) w którym gra ETHAN HAWKE. Bardzo mało znany film a opad szczęki gwarantowany :)

Karlbuk
04-07-2023, 23:52
Twin Peaks seria 3.

cauchy
05-07-2023, 01:59
Wilk z WS był do bani. Pamietam tylko przeróbki klipów z podkładem Meshugah [emoji28]
Z ostatnich rzeczy co na mnie zrobily wrażenie to serial Chwała, koreański, za recenzją Raczka.

mystek
05-07-2023, 10:44
niestety nie da się oglądać z taką ilością reklam.
już dawno nie daję się nabierać na filmy zwłaszcza na polsacie i tvn.

Pójdę dalej - "już dawno nie daję się nabierać na telewizję" jako całokształt :). Lepiej kupić jakiś abonament na platformie i sobie oglądać w spokoju.

v.1958
05-07-2023, 14:43
dla mnie natomiast "Sól Ziemi" (bodaj z 2014r) - to jak cios pałką w łeb...

Karlbuk
05-07-2023, 15:46
Pójdę dalej - "już dawno nie daję się nabierać na telewizję" jako całokształt :). Lepiej kupić jakiś abonament na platformie i sobie oglądać w spokoju.
nie mam telewizora od 10 lat. tylko jak bywam u mamy i myślę że coś by obejrzeć można w tv, to się okazuje że nie da się :)

janpur
05-07-2023, 19:48
Inspektor Mors

mystek
05-07-2023, 21:49
Obejrzany przed chwilą "Baby Driver". Film akcji, jak każdy inny z grubsza. Miłość, krew, pieniądze, trochę Szybkich i wściekłych, ale to co zrobili dźwiękowcy i muzycy, to hit. Cały film, to generalnie jeden wielki teledysk, non stop muzyka, świetne zgranie z akcją. Super to zrobili.

zdebik
05-07-2023, 21:55
nie mam telewizora od 10 lat. tylko jak bywam u mamy i myślę że coś by obejrzeć można w tv, to się okazuje że nie da się :)

Ja nie oglądam TV od 2003 czy coś, TV kupiłem 8 lat temu żeby dzieciaki miały gdzie bajki oglądac padło na netflixa ;(


Obejrzany przed chwilą "Baby Driver". Film akcji, jak każdy inny z grubsza. Miłość, krew, pieniądze, trochę Szybkich i wściekłych, ale to co zrobili dźwiękowcy i muzycy, to hit. Cały film, to generalnie jeden wielki teledysk, non stop muzyka, świetne zgranie z akcją. Super to zrobili.Zobacz "Drive" świetne intro reszta taka sobie.

Shadow
08-07-2023, 11:53
A jestem ciekaw, czy widziałeś Predestination (https://www.filmweb.pl/film/Przeznaczenie-2014-656595) w którym gra ETHAN HAWKE. Bardzo mało znany film a opad szczęki gwarantowany :)

Nie widziałem. Dzięki za tytuł. Poszukam.

mystek
08-07-2023, 23:11
dla mnie natomiast "Sól Ziemi" (bodaj z 2014r) - to jak cios pałką w łeb...

Obejrzałem właśnie. Film niesamowity, zdjęcia z Afrtyki ujmujące. Warto obejrzeć, świetny dokument.

Leon007
20-01-2024, 19:07
Ostatnio (parę tygodni temu) obejrzałem Kształt wody (The Shape of Water). Przepiękny.

mystek
20-01-2024, 22:25
Zapomniałem o tym wątku, a obejrzałem trochę filmów ostatnio, tam gdzie zrobił film spore wrażenie, to napiszę wyraźnie, ale jest też kilka ciekawych pozycji. Ja to ogólnie zawsze jak oglądam jakiś film, to łezka leci:

1. Boże Narodzenie (Joyeux Noël) - ciekawie pokazane Boże Narodzenie na froncie pierwszej wojny światowej. Łezka się zakręciła kilka razy.

2. Amerykański Zapaśnik - spoko film o chłopaku, który zostaje mistrzem w zapasach amerykańskich na poziomie szkolnym. Schemat typowy, czyli szkolny odrzutek, do tego imigrant zostaje bohaterem szkoły, ale ogląda się przyjemnie,

3. The Northman (Wiking) - jak ktoś lubiał serial "Wikingowie" i ogólnie lubi trochę krwi w stylu zemsta za kogoś tam, to spoko film do obejrzenia.

4. Chce się Żyć - i to jest film, który zrobił duże wrażenie. Uwielbiam generalnie filmy o jakiś osobach poszkodowanych przez los. Ten jest naprawdę świetny. Łzy lecą strumieniami.

cauchy
12-02-2024, 16:37
obejrzałem trailery Superbowl :twisted:
nigdy nie byłem wielkim kinomanem, wielu dobrych znanych filmów nie widziałem, nie znam się na tym po prostu
ale te trailery.. matko bosko, jakie to jest dno. One wszystkie wyglądają jak trailery gier a nie filmów, wszystko wygenerowane na GS albo przez AI, ja już na tą papkę CGI nie mogę patrzeć

oglądam tego Twistersa, i co, mam wierzyć, że bohaterowie sobie biegną normalnie, a parotonowe auto za nimi zmiata wiatr?
Madmax też wygląda jak CGI papka, ten poprzedni Madmax z Hardym działał bo był kręcony w terenie, teraz wszystko jest sztuczne
wszyscy czekali na Dedpoola, gdzie jest Wolvie, i się kurna nie doczekali, bo go w trailerze nie ma

jedyne co wygląda bardzo dobrze to Shogun i Diuna, cała reszta meh :roll:

WzW
17-02-2024, 21:15
Jak macie dwie godziny wolnego czasu i lubicie filmy naukowe (z pogranicza medycyny, duchowości i nauk technicznych), to polecam:


Can Spirit be Measured?... THE 1 FIELD - A Film by Tsipi Raz - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=ocD8fU3GoGk