Tez mam pytanie odnosnie zarzadzania barwa.
Monitor LaCie 319 (LCD), skalibrowany sprzetowo (Eye-One Display 2, soft EyeOne Match 3).
Wywoluje zdjecie w RSP. Wybieram jako docelowa przestrzen Labu (bo nie chce juz nic kombinowac ze zdjeciem w PS-e itp). Zdjecie obcinam do ksztaltu w RSP, potem wylacznie wyostrzam w PS-e).
I teraz:
1. Zdjecie podgladniete na komputerze przy pomocy FSViewer wyglada dobrze tak jak w RSP czy PS-e.
2. Zdjecie podgladniete przy pomocy np IrfanVIew (brak CM), ma troche rozjechane kolory. (rozumiem za tak ma byc, zdjecie jest przekonwertowane do przestrzeni LABu??)

3. Zanosze do LABu prosze o bez korekcji oczywiscie. Kaczogrodzki ProfiLab wiec zgaduje, ze wiedza co to znaczy "bez korekcji" :-)
4. No i zdjecie wyglada DOKLADNIE tak jak na podgladzie z takiego IrfanView ktory nie ma CM, czyli ma troszke rozjechane kolory.

I najbradziej mnie zastanawia to ze odbitka z LABu wyglada dokladnie jak to z podgladu programem bez CM. Gdyby bylo troszke rozne od obu podgladow na ekranie, to pewnie bym to zrzucil na niedoskonalosc LAB-u, a tak to mnie meczy ze cos zrobilem zle.

Oczywiscie zadnego Adobe Gamma nie mam.
PS pokazuje ze profil LABu jest osadzony w pliku.
Zgaduje, ze jesli wolalem w RSP z przestrzenia docelowa LABu, to warosci sa juz przkonwerotwane pod LAB.
Nie mam wiecej pomyslow. Albo cos zle zrozumialem z wykladu :-)
Help.

Marcin