Strona 11 z 39 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 389

Wątek: [Tomasz Golinski] Iran, Persepolis

  1. #101
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    SoCal
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zwoli
    Chyba zle slyszales. Fotografowalem w tych dwoch miejscach i nikt nie przeganial.
    Geeze, post wyzej muflon napisal, ze go przegonili, wiec "czasem"
    przeganiaja. Mojego dobrego kolege straznik gonil przed Luwrem w nocy
    i choc za chiny nie mogl powiedziec dlaczego, stwierdzil, ze "ze statywem
    nie wolno!". A dlaczego w muzeach nie wolno? Przeciez nie blyskasz
    lampa i nic nie niszczysz. Moim zdaniem jak nie wiadomo o co chodzi,
    to zawsze chodzi o to samo. Nawet glupie pocztowki, ktore sprzedaja
    muzealne sklepiki musza cos tam im przynosic, a jak kazdy bedzie sobie robil
    wlasne kopie Mony Lisy, to pocztowki nie kupi...

  2. #102
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez snowboarder
    Geeze, post wyzej muflon napisal, ze go przegonili, wiec "czasem" przeganiaja.
    Moze nie do konca przegonili.. ale security pod Arc de Triomphe stwierdzilo kategorycznie, ze jedyne, co moge robic ze statywem to trzymac go w rekach. Bo marmury sie niszcza Juz o tym kiedys pisalem, ale cos nie moge nic znalezc pod haslem "gumowe butki"

    Cytat Zamieszczone przez snowboarder
    A dlaczego w muzeach nie wolno? Przeciez nie blyskasz lampa i nic nie niszczysz. Moim zdaniem jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o to samo. Nawet glupie pocztowki, ktore sprzedaja muzealne sklepiki musza cos tam im przynosic, a jak kazdy bedzie sobie robil wlasne kopie Mony Lisy, to pocztowki nie kupi...
    Hmm z lampa to chyba chodzi o systemy alarmowe. No i z punktu widzenia obslugi czesto jestesmy po prostu "kolejnym japonskim turysta", tyle ze z nieco wiekszym aparatem. Ja akurat w Szwajcarii spotkalem sie praktycznie tylko z uwagami "mais sans flash! sans flash!" - i wszystko bylo OK.

    Zreszta ja i tak w muzeach robic zdjec nie lubie :-D

  3. #103
    zwoli
    Guest

    Domyślnie

    Z Mona Lisa to chyba tak nie jest bo tlum turystow strzela fleszami jak opetany.
    Ale niektorzy twierdza ze to kopia...

  4. #104
    Pełne uzależnienie Awatar borkomar
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Płock
    Wiek
    44
    Posty
    1 083

    Domyślnie

    Kurde foty ********e ale chyba wszystko wyostrzane - albo ja mam cos z aparataem albo jeszcze kitowe szklo to taki szmelc.
    Robilem troche fote fakt ucze sie ale jakiej juz pojecie mam.
    Nie moge jesdnak powiedziec abym z ostrosci fotek byl zadowolony.Chradczany robilem pozno w nocy i czasy mialem po 8s prz f8 nawet dluzsze a i tak nie sa tak ostre jak powinny - moze to wina tego i mialem af na automat a nie na centralny ustawiony??
    5D + L

  5. #105
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    af mam zawsze centralnie. wyostrzane sa lekko automatycznie przy skalowaniu do galerii, ale nie jest to bardzo zauwazalne.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  6. #106
    Pełne uzależnienie Awatar borkomar
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Płock
    Wiek
    44
    Posty
    1 083

    Domyślnie

    Czyli normalnie nie wyostrzasz??A kolorki rasujesz troche w PSie czy to wszycho co wyszlo z aparatu??
    I czy robiles je w RAW i pozniej konwersja do JPG czy JPG z aparatu??Jkaies filtry stosowales??
    Jeszcze jedno czy bedzie roznica w fotce jest beda te same nastawy w programie AV i P.
    Czy uzywales w/w programow czy tylko M??
    Ja robilem w P na poczatku ale przeslone na f8-f11 trzymalem ale foty i tak nie byly jakie chcialbym by byly - jeszcze doszedl do tego af na automacie czy to mozglo zawazyc na ostrosci ??Czy mam zrobic test FF/BF??
    Ostatnio edytowane przez borkomar ; 04-08-2005 o 00:08
    5D + L

  7. #107
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Jestem leniwy, wiec wyostrzanie jest robione automatycznie przy tworzeniu galerii i ma na celu nie tyle poprawe zdjecia, co kompensacje tego, co psuje algorytm zmniejszajacy.

    Kolorki: levels (czesto nawet auto-levels) i czasem drobne ruszanie na curvach. Ale tez nie wszystkie zdjecia (hint: nazwa ma dopisane lv, jak krecilem levelami).

    Zdjecia tylko w JPG bo leniwy jestem. Filtr polaryzacyjny, czasem polowka szara.

    Av i P da ten sam efekt, jesli beda te same nastawy. Ja robie glownie na Av. Czasem zdarza sie P i Tv.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  8. #108
    Pełne uzależnienie Awatar borkomar
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Płock
    Wiek
    44
    Posty
    1 083

    Domyślnie

    Czyli niemal zawsze robisz z polarem??Czy tylko widoki i na zewnatrz??U
    5D + L

  9. #109
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Z polarem robie, gdy jest on potrzebny czyli odbicia, niebo, nasycenie barw, itd.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  10. #110
    Początki nałogu Awatar Fan nr 1
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Bielsko Biała
    Wiek
    52
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cześć

    Bardzo interesująca galeria

    Po tajemniczej żółtej rurze z zasuwą ( zdjęcie 2482) poznaję, że kolega Tomasz focił w Łebie. Muszę się, przyznać, że ww. rura i mnie korciła , ale co się zaczynałem się przymierzać to ludzie zaczynali się jakoś dziwnie na mnie patrzeć :-D .

    Miło pooglądać dobre zdjęcia, a szczgólnie miło oglądać fajne zdjęcia z miejsc, które znamy ;-)

    Pozdrawiam

Strona 11 z 39 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •