Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: TOSKANIA fotowyprawa 09-17.06

  1. #1
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 605

    Arrow TOSKANIA fotowyprawa 09-17.06

    Podobno zawsze piszę za długie posty. Ale jak tu się streszczać?

    1. Termin 9-17 czerwca, później ceny rosną, zaczynają się wakacje

    2. Miejsce - Toskania. To taki region we Włoszech czyli Italii Ja nie wiem czy trzeba go reklamować, bo osoby zainteresowane wyprawą powinny wiedzieć co to za miejsce. Mnie zauroczyły zdjęcia jarka i stąd się wziął pomysł. No a że zawsze interesowałem się malarstwem to koniecznie trzeba zobaczyć (ja muszę) tamtejsze zabytki i (ci co chcą) słynną Galerią Uffizi we Florencji, gdzie sobie mozna pooglądac arcydzieła Michała Anioła, Boticellego (narodziny Venus) Rubensa, Caravaggio czy Leonardo da Vinci.

    3. Przewodnik. Tu mamy największy plus tej imprezy. Mamy wszystko podane na tacy. W sercu Toskanii, w miasteczku Pienza mieszka sobie od 6 lat nasz forumowicz - Jarek. Robi fantastyczne zdjęcia, wie co gdzie warto zobaczyć, co jest przereklamowane i szkoda czasu, gdzie pojechać, gdzie nie. Plan imprezy on opracował. Z detalami. Będzie z nami cały tydzień 24 h/dobę służąc także za tłumacza.
    Galeria zdjęć Jarka: http://jaroslawpawlakphotography.500.../portfolio/#/0

    4. Plan. Potem możemy sobie powiedzieć co gdzie chcemy zobaczyć, co robić.
    W poszczególnych miejscach jest tyle do zobaczenia, że ten post miałby kilka stron! W Toskanii jest więcej zabytków niż w innych jakichkolwiek całych państwach! O tym co mozna zobaczyć w Toskanii jest wiele stron www - np: www.toskania.info
    W Pienzie jest enoteka - można pokosztowac win, zobaczyć produkcje. Siena - przeurocze miasto. O Florencji nie ma co mówić. Trzeba zobaczyć. Np posąg Davida Michała Anioła. Most Złotników. Jeden z najsłynniejszych kościołów na świecie - katedra Santa Maria del Fiore, katedra Santa Croce z grobami Michała Anioła, Dantego, Machiavellego i Galileusza itd itd

    Wracając do fotografii. Plan jest taki by krajobrazy robić o świcie i zmierzchu, a w międzyczasie jechać do miast i oglądać je. Zwiedzać, robić streetphoto albo architekturę - co kto lubi.

    To nie będzie wyprawa pt jedynie krajobrazy + muzea, o nie! (do muzeów jak kto nie chce to nie wejdzie, zresztą w planie muzea dwa) Zacytuję Jarka:

    Podczas pleneru zaplanowane jest objazd po najpiękniejszych miejscach i miastach Toskanii, ale również będziemy mogli (według tego co zaplanujemy) zwiedzić pracownie kowalstwa artystycznego ze 100 letnią tradycją, zobaczyć jaki jest przebieg produkcji tutejszego sera prcorino, jeżeli znajdziemy czas zaplanujemy zwiedzanie winnicy "Barbi", gdzie produkowane jest najsławniejsze wino na świecie Brunello. Będę nie odstępował grupy i wprowadzał w życie Toskanii.


    Poniżej jedno ze zdjęć Jarka:

    Mamy już bardzo szczegółowy plan wyprawy, z rozpiską na poszczególne dni, ale ten plan możemy modyfikować. (plan przedstawię w kolejnych postach, o ile będzie w ogóle zainteresowanie tematem i ktoś o to zapyta )
    Myślę, że będą osoby dla których ten plan będzie aż za intensywny i znajdzie się kilka osób, które będą chciały sobie spokojnie jakiś dzień "posiedzieć" w miasteczku X. Przewiduję, że będa tam 4 samochody, więc spokojnie jest opcja by jedno auto (tzn kilka osób) zrobiło sobie jakiś dzień odmienny od reszty ekipy. Być może tam będziemy się przemieszczać juz tylko 3 samochodami po 4 osoby - wyjdzie efektywniej.

    5. Zakwaterowanie.
    3 km od Pienzy, agroturystyka www.agriturismobagnolo.it/sistemazione.html
    sam budynek nic takiego, ale praktycznie to my tam będziemy tylko spali. Jest tam kuchnia, możemy dodatkowo przygotowywać sobie posiłki.

    6. Ilość osób. max 12, minimum 9 (lista) (3 albo 4 samochody)

    7. Podróż.
    Ze względu na swobodę przemieszczania się trzeba tam jechać samochodami. Policzyłem z Warszawy w te i z powrotem jest 2x1600 km plus 1 tys km na miejscu daje około 4200 km. Są pewne opłaty na drogi itd. W sumie koszt paliwa i opłat to 3 tysiące złotych. Różnie to może wyjść w zalezności od spalania samochodu i od miejsca startu (Kraków czy Olsztyn)
    Nie ma sensu by każdy jechał osobno. Optimum to 3 osoby w samochodzie. Dwie - drogo, cztery - ciasno. 3 tysiące na 3 osoby daje 1 tysiąc zł na głowę. Okrągła liczba. Robiąc listę będę pisał kto jest skąd, zobaczymy jak się zapakujemy. Mam sporo informacji "drogowych", ale na to przyjdzie jeszcze czas, spokojnie powiem co gdzie i jak, z cenami paliw, płatnymi odcinkami i wysokościami opłat itd.

    8. Cena. 2400 zł plus transport czyli plus 1 tys.
    Nie wliczane są opłaty do muzeum (ale nie trzeba do nich zaglądać - to opcja), lody itp
    Wliczone są wszystkie noclegi, wyżywienie (śniadanie, drugie śniadanie na drogę - kanapki oraz obiadokolacja) no i nasz nieoceniony przewodnik i zarazem tłumacz.

    Do 7 - 10 maja musimy zebrac grupę, dokonać wpłaty (2400). Zaczątki listy już są. Ba, juz połowa miejsc jest zajęta. Info o plenerze w Toskanii jest (za chwilę będzie) na kilku forach i portalach foto.

    Osoby poważnie zainteresowane proszę koniecznie o PW z namiarami na siebie - imię, nazwisko, miejscowość, nr tel kom. Bez tych danych nie będe traktował w 100% poważnie kandydatury jako prawdopodobnej.

    Proszę o pytania, odpowiem ja lub nasz przewodnik - Jarek.
    Osobą koordynującą wyprawę jestem ja.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27-04-2012 o 00:58
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  2. #2
    Coś już napisał Awatar goran
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    96

    Domyślnie

    polecam jednak wybrać się samolotem
    lot do Pizy i z powrotem (9-16 czerwiec) to na ta chwilę 2x65pln (+ewentualny bagaż) !
    Na miejscu pożyczacie autko i macie sporo więcej czasu i pewnie sporo taniej
    temat niedawno sprawdzony przez kolegę
    7D, 5D2, 16-35, 35, 50, 85, 135, 70-200

  3. #3
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 605

    Domyślnie

    Nas będzie dajmy na to 12, więc byśmy musieli wypożyczyć kilka autek albo busa.
    Temat nawet i do przemyślenia, ale sądzę, że różnica w cenie będzie mała i nie wiem czy jest sens tak kombinować.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27-04-2012 o 09:03
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #4
    Coś już napisał Awatar RUTRA007
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    52

    Domyślnie

    Kurcze, zapowiada się świetna wyprawa. W Pienzy byłem w ub. roku i mogę powiedzieć, że to świetna, by nie rzec rewelacyjna lokalizacja bazy wypadowej. Ach żal. Gdyby to było w ub. roku. Życzę świetnych fotek.
    Rutra007

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    Jeśli kasa pozwoli - w tym lub przyszłym roku jadę na zdjęcia właśnie do Toskanii - dzięki za kontakt do Jarka - na pewno się do niego odezwę
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    58
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    Jeżeli można to prosiłbym o doprecyzowanie planu podróży.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

  7. #7
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 605

    Domyślnie

    To co poniżej podaje proszę traktowć jako taką "ramę". Wiem, że zamienimy dzień II z innym, ale kolejność chyba nie jest istotna. Będziemy tam w kilka samochodów, więc jest opcja, że się zgrają 3 osoby i jakiegoś dnia zrobią sobie inny plan. Na razie mamy 3 samochody - Jeepa Cherookie, Toyotę Avensis Kombi i trzeci trochę mały - Renault Fluence, ale może ktoś kto jeszcze dojdzie zaoferuje swoje auto.

    I Dzień
    Wschód słońca w Val d'Orcii
    Pierwsze śniadanie w Pienzy
    Wędrówka piesza do Montichiello i po Val d'Orcii
    Drugie śniadanie (na drodze gdzie kręcona była scena z "Gladiatora")
    Przejazd do Montepulciano
    Powrót na obiado-kolację
    Po kolacji czas na lepsze poznanie się ewentualnie spacer wieczorny po Pienzy lub fotografowanie zachodu.
    Mapa


    II Dzień
    Późne pierwsze śniadanie
    Wyjazd do Florencji
    Posiłek(przed ,po lub w trakcie zwiedzania)
    Droga powrotna przez Crete Senesi i opactwo Abbazia di Monte Oliveto Maggiore
    Powrót na kolację.
    Mapa


    III.Dzień
    Wczesne pierwsze śniadanie
    Wschód słońca w okolicach Asciano
    Drugie śniadanie w Sienie lub przed gdzieś na polach.
    Przejazd do Monteriggioni - Link
    Przejazd do Abbazia di San Galgano - Link
    Powrót na kolację
    Mapa


    IV Dzień
    Późne pierwsze śniadanie
    Wyjazd do Asyżu Link
    Drugie śniadanie pod miastem lub w mieście.
    Przejazd do Perugii (zwiedzanie) Link
    Powrót na kolację
    Mapa


    V Dzień
    Pierwsze śniadanie (wczesne)
    Wschód słońca w Radi
    Przejazd do San Gimignano Link
    Drugie śniadanie
    Przejazd do Volterra Link
    Powrót na kolację
    Mapa


    VI Dzień
    Późne pierwsze śniadanie
    Wyjazd do Castiglione d'Orcia Link
    Przejazd do Montalcino Link pl Link
    Drugie śniadanie
    Przejazd do Abbazia di Sant'Antimo Link
    Przejazd do Bagni San Filippo Link pl
    Przejazd do Radicofani Link
    Powrót na kolację
    Mapa

    W planach mamy odwiedzenie starego warsztatu kowalskiego, wytwórni serów, wina, chętni mogą pójść do muzeum we Florencji itd itp.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27-04-2012 o 10:45
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    54
    Posty
    551

    Domyślnie

    goran czy można prosić o namiarn na te bilety. Być może grupa warszawska zdecydowalaby sie na wariant lotniczy z wypożyczeniem auta na miejscu jesłi bedzie problem z autem z Warszawy.
    Ostatnio edytowane przez Canion ; 27-04-2012 o 12:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •