Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62

Wątek: Mini studio- fotografia produktowa

  1. #21

    Domyślnie

    Opcja w 100% pewna migawka centralna.
    regulamin pkt. 8

  2. #22

    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    KRK/B-B
    Wiek
    33
    Posty
    3

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie do Panów, mianowicie muszę zrobić katalog do oferty lamp do domu. Co bym dokładnie potrzebował do oświetlenia tych lamp, mianowicie chodzi mi o zwykłe, proste zdjęcia.
    Jak na razie mam już tło i zastanawiam się nad lampami do oświetlenia tego by to w miarę przyzwoicie wyszło.
    Nadawały by się do tego te dwa quantuumy py-200 czy potrzebowałbym coś więcej?

  3. #23

    Domyślnie

    Muszę zrobić katalog do oferty lamp do domu

    Jakie lampy wiszące, stojące, kinkiety. Gdzie maja być robione zdjęcia jaka aranżacja. CZy będą robione szparówki, czy lampy maja być zapalone, czy zgaszone.
    Piszcie ludzie konkrety. pliska
    regulamin pkt. 8

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie

    (off-topic) Przecież to nieważne, lampa to lampa, no nie? Nieważne, czy to matowy, szklany garnek wiszący na matowym drewnianym klocku, czy kilka 1.5m fantazyjnie powyginanych, chromowanych rurek, z chromowanymi kielichami na końcu (i jakimiś mini-kloszami z przezroczystego-szlifowanego szkła), wychodzących z dużej, półkulistej chromowanej podstawy. Lampa to lampa, pewnie wystarczy kupić dwie PT200 z parasolkami, rozstawić to w pokoju (o jednej ścianie czerwonej, drugiej fioletowej) i powinno jakoś wyjść, a resztę się dorobi w PeeSie (i klientowi się powie, że "tak to musi być, bo przecież inaczej się nie da, jak coś wygląda jak lustro to musi odbijać pokój").

    Dobrze, a teraz poważniej. Niektóre przedmioty zrobisz zestawem o jakim pisałeś, innych nie zrobisz, a jeszcze innych raczej nie zrobisz na akceptowalnym poziomie mając do dyspozycji w pełni wyposażone studio (i obecny brak doświadczenia). Jak wyżej, brakuje szczegółowych informacji o przedmiotach i tym, jakie to mają być zdjęcia, bo "do katalogu" to trochę mało.

  5. #25

    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    KRK/B-B
    Wiek
    33
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przepraszam bardzo za brak szczegółów, ale sam ich do końca nie usłyszałem, tylko rzucono mi taki pomysł.
    Dokładnie chodzi o kinkiety i lampy wiszące, które mają max. 60 cm wysokości. Lampy mają być zgaszone, po prostu znajomy chce by był tylko pokazany wzór i to jak one wyglądają, a myślę, że chodzi mniej więcej o zdjęcie w takim stylu
    http://img63.imageshack.us/img63/503/lampystylowe4.jpg

  6. #26

    Domyślnie

    Pod taki zdjęcia możesz użyć bardzo dużego softbox (od dołu) np. i filtra polaryzacyjnego który zgasi odbicia, zdjęcia na statywie i łączyć dwa identyczne zdjęcia z różnym nastawieniem polara. Jako lekką kontrę dac coś lekko z boku z tyłu. na poziomie lampy. Każda zmiana swiatła spowoduje inny wygląd lamp.
    regulamin pkt. 8

  7. #27

    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    KRK/B-B
    Wiek
    33
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo. A teraz mam takie pytanie, czy te lampy quantuuma pt-200 wystarczą? Czy na softbox jednak kupić coś mocniejszego? Chodzi mi głównie o to żeby to było użyte przy w miarę niskim budżecie.

  8. #28

    Domyślnie

    Nie umiem powiedzieć, i zapewne nikt czy założysz oktę np 90, czy 120, 150 a możę 180, Ile światła pochłoną dyfuzory ? Czy od octy do lampy będzie odległość 2,5 m czy 30 cm.
    Jedna lampa będzie miała głębokość 20 cm druga 90, żeby zrobić całą ostrą trzeba będzie przymknąć przysłonę dość mocno i światła nie starczy.
    Czy lampa PT ma na pewno moc 200 Ws a może ma faktycznie 180 ?
    Ktoś kto ma C5Dm3 podniesie czułość z 100 na 800 i będzie to prawie niezauważalne.
    na na 400D pewnie będą już duże szumy.
    Kiedyś znajomy chciał zdjęcia do katalogu mebli. Usłyszał cenę sporą. stwierdził, że za 2 zdjęcia ma już cyfrówkę. Kupił cyfrówkę wydał 1000 pln, po 3 tygodniach robiłem zdjęcia na swoich warunkach.

    Dobry polar około 600 pln. Duuuuuży softbox około 600 pln. A jeszcze parę gadżetów się przyda, chociażby dobry stabilny statyw z porządna głowicą a nie chińczyk za 50 pln.

    Nie ma opcji nigdy tanio i dobrze.
    regulamin pkt. 8

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    43

    Domyślnie

    Zanim cokolwiek pupisz to najpierw poczytaj, zaloguj sie to na 1 miesiac potem łatwiej ci bedzie dobrac sprzet.

    http://kelbytraining.com/online/courses/commercial

  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    16

    Domyślnie Fotografia produktowa - lampy błyskowe?

    Cześć,

    Chciałem się poradzić w kwestii oświetlenia. Potrzebuję wstępnie 2-3 lamp do małego studia - głównie zdjęcia produktów.

    W jednym studiu pracuję na BOWENS Gemini GM500R ale są za drogie.

    Szukam jakiegoś zamiennika ww lamp.

    Zastanawiałem się nad Elfo Quant 500 ale też cena nie powala i już chyba lepiej byłoby dołożyć do BOWENSa?

    Docelowo zacząłem szukać czegoś z Quantuum - słyszałem dobre opinie?

    Przykładowo - Quantuum Fomex HD 400Ws

    Ogólnie na razie nie chciałbym wydać więcej niż 1500 PLN na 1 lampę z softboxem.

    Prosiłbym bardzo o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez cst ; 13-07-2012 o 11:51

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •