Odejdę kawałek od tematu wątku

Na przekór technokratom i piewcom wszelkiego postępu technicznego mi się akurat przydarza doświadczyć znacznego regresu w technice i stwierdzam, że 20 lat temu było pod pewnym względem lepiej, przynajmniej dla mnie, a sprawa jest luźno związana z fotografią, a właściwie z postprocesem.

Otóż 21 lat temu nabyłem mysz komputerową przewodową A4Tech z pięcioma programowalnymi przyciskami i z dwoma kółkami. Jedną z funkcji, które mogłem przypisać do bocznych klawiszy, było przełączanie pomiędzy dokumentami otwartymi w aplikacji, czyli np. otwierając kilka zdjęć w Photoshopie mogłem się pomiędzy nimi szybko i bezproblemowo przełączać. Sielanka trwała dopóty, dopóki miałem Win 98.

Po przejściu na nowy komputer i Windows XP okazało się, że firma nie wypuściła do niego sterowników dla tej myszy, więc to udogodnienie (i inne też) szlag trafił, ale mimo tego dalej eksploatowałem myszkę, nawet po kolejnej zmianie komputera i systemu na Windows 8.1, aż do przedwczoraj, kiedy postanowiłem sobie sprawić bezprzewodową myszkę M510 firmy Logitech, też z programowalnymi przyciskami, i się okazało, że takiej funkcji przypisać nie można Nie wiem, czy jest na rynku jakakolwiek mysz jakiejkolwiek firmy, która może obsłużyć tę funkcję, ale przez ponad 20 lat nawet mi nie przyszło do głowy, że może jej nie być.

Znalezienie w sieci informacji, jakie funkcje są obsługiwane przez klawisze jakiejś myszy, chyba w ogóle jest niemożliwe. Może ktoś coś wie na ten temat?