Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 139

Wątek: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

  1. #81
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 452

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    Cytat Zamieszczone przez maven Zobacz posta
    Niestety w tym roku adapterów nie będzie. Pewnie w przyszłym roku ale kiedy nie wiadomo. Dostałem kolejną wiadomość od Canona że stany magazynowe świecą pustkami. Z tego co czytałem problem dotyczy całej Europy.
    Raczej całego świata.
    Myślę, że gościu z Canona odpowiedzialny za zamówienie adapterów już dawno popełnił seppuku i nikt nie przejął tej niewdzięcznej działki .
    Inna sprawa, że w wielu dziedzinach jest poważna luka w dostawach z Tajwanu (rowerów jak na lekarstwo).
    Producenci niezależni adapterów też przez chwilę zgłupieli - produkować czy nie, bo jak rzucą darmowe oryginały to po biznesie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #82
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    To jednak pokazuje, że sprzedaż R5 i R6 jest ogromna i duża większa niż zakładał Canon.

  3. #83
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 452

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    To jednak pokazuje, że sprzedaż R5 i R6 jest ogromna i duża większa niż zakładał Canon.
    Ryzyko naprodukowania adapterów dodawanych do body darmo jest żadne. Kiedyś i tak się sprzedadzą. To wpadka logistyczna i tyle.
    Siłą napędową sprzedaży systemu R są szkła EF w rękach użytkowników. Nie można tego nie wiedzieć.
    Nie uwierzę, że ktoś kupujący R5/R6 nie planuje dopiąć żadnego szkła EF do tego body.
    Odwrotnie owszem - sam znam jednego, który kupił R5 i nie planuje zakupu szkła RF ale dokupuje najlepsze kąski EF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #84
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    Cytat Zamieszczone przez maven Zobacz posta
    Wydaje mi się że to celowy zabieg. Jak by nie patrzeć kilku moich znajomych mając arsenał szkieł EF po dwóch miesiącach od zakupienia body z braku adaptera zakupiło szkło RF wiec biznes się kreci
    Coś w tym jest Nawet sam fakt, że tego adaptera nie ma od razu w zestawie z R5 i R6. Trzeba się rejestrować w systemie CPS więc zbierają dokładne dane o swoich użytkownikach. A na sam adapter czekać na tyle długo, że w końcu coś tam z nowych RF-ów się kupuje

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Promocja na gratisową redukcję ef/rf byla do 30.11 a mamy grudzień. Jest dalej czy się skończyła?
    Własnie ma ktoś dokładne informacje?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Producenci niezależni adapterów też przez chwilę zgłupieli - produkować czy nie, bo jak rzucą darmowe oryginały to po biznesie.
    Nie będzie po biznesie, bo jeśli masz równocześnie szkła EF i RF to żonglerka jest nie tylko szklarnią, ale też adapterem. Dlatego dla wygody lepiej mieć kilka przejściówek. Myślę, że jeszcze długo ludzie będą te adaptery kupować. Szokująca jest tylko cena oryginału, bo to w zasadzie prosta przejściówka z przeniesieniem pinów.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #85
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 734

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Szokująca jest tylko cena oryginału, bo to w zasadzie prosta przejściówka z przeniesieniem pinów.
    No tylko że przy obecnym zapotrzebowaniu to niestety ceny mogą śpiewać jakie chcą.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #86
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 452

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Szokująca jest tylko cena oryginału, bo to w zasadzie prosta przejściówka z przeniesieniem pinów.
    99 USD za prosty i 199 USD za ten z pierścieniem. Te ceny są sztywne i nie rosną od debiutu R.
    Dla porównania adapter EF-M kosztuje 189 USD a właśnie to jest prosta przejściówka - tyle samo pinów!
    Powodów do szoku z powodu ceny nie ma. Ale znikoma podaż! To jest dopiero szok.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #87
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    Wydaje mi się, że brak adapterów jest chwilowy, bowiem rynek nie znosi próżni. Skoro Chińczycy skopiowali Audi, BMW, Toyotę i Mercedesa to taki adapter to dla nich pestka, tym bardziej, że oryginał z całą pewnoscią też jest z Chin.

    --- Kolejny post ---

    Sprawdzilem, na oryginalnym adapterze firmowanym przez Canona jest napis: Made in TAIWAN

  8. #88
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    99 USD za prosty i 199 USD za ten z pierścieniem. Te ceny są sztywne i nie rosną od debiutu R.
    Dla porównania adapter EF-M kosztuje 189 USD a właśnie to jest prosta przejściówka - tyle samo pinów!
    Powodów do szoku z powodu ceny nie ma. Ale znikoma podaż! To jest dopiero szok.
    W sumie to masz rację, że ta cena oscyluje gdzieś w okolicach 100$. Ostatnio widywałem ceny ok. 1000 zł, ale to przecież była sprzedaż prywatna spowodowana brakiem tego ustrojstwa na rynku.
    Miłego dnia
    moja www

  9. #89
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    Marfot napisał: Dostałem kolejną wiadomość od Canona że stany magazynowe świecą pustkami. Z tego co czytałem problem dotyczy całej Europy."
    To może i body R6/5 też już w tym roku nie będzie, skoro w calej Europie magazyny puste? A byly i są glosy, że te erki za drogie.

  10. #90
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 452

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    To może i body R6/5 też już w tym roku nie będzie, skoro w calej Europie magazyny puste? A byly i są glosy, że te erki za drogie.
    R6 zawsze gdzieś można dostać od ręki. U nas, u Niemców... Gdzie indziej nie sprawdzałem.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •