Strona 114 z 120 PierwszyPierwszy ... 1464104112113114115116 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 131 do 1 140 z 1196

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #1131
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 699

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Oj, popyt by był i to olbrzymi. Między słabym optycznie 50/1.8 (z ceną poniżej tysiąc zł) a 50/1.2 za 10 tysięcy jest przepaść. Cenowa i jakościowa. Solidne szkło 1.4 w cenie około 4 - 5 tys. by miało branie.
    Cyfrowe.pl podało, że w 2023 w pierwszej 10-tce sprzedawanych obiektywów siedem było marki Canon. Sigma widzi popyt, tylko nie ma zgody by w to wejść.
    W pełni się zgadzam, ja bym chętnie przytulił RF 50/1.4.

  2. #1132
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 734

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    A może nie jest błędnym założenie że jednak u Canona wiedzą na co jest najlepszy popyt ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #1133
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    477

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Wiadomo, że kreują rynek, a nie wsłuchują się w potrzeby użytkowników.

    Po pierwsze -jeśli masz wymagania co do dostępnej optyki
    to masz przejść na pełną klatkę.
    Dlatego nie ma choćby RF-S 22/2 i 32/1.4
    o odpowiedniku EF-S 17-55/2.8 nawet nie wspominając.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 13-01-2024 o 00:04

  4. #1134
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 452

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Wiadomo, że kreują rynek, a nie wsłuchują się w potrzeby użytkowników.
    Bardzo słusznie. Potrzeby, które artykułują użytkownicy nie przekładają się na zakup. Przykład: ludziska biadolili aż do obrzygania, że Canon powinien wypuścić 85/1.4, a gdy to zrobił w postaci znakomitego EF85/1.4L IS to olali to szkło. Podobnie jest z RF85/2 lub RF 24/1.8. Podobnie wpuścili w maliny Sigmę z 24-35/2.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #1135
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 605

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A może nie jest błędnym założenie że jednak u Canona wiedzą na co jest najlepszy popyt ...
    Oni wiedzą, na co jest popyt, ale pomimo tego realizować swoje długofalowe założenia. To można wywnioskować z ich wypowiedzi o tym dlaczego niechętnie widzą innych producentów optyki. Że nie będą oferowali takiej super jakości jak oni. Tak jakby RF 50/1.8 taką jakość oferował ... Oni nie chcą środka, który by zapewniła np Sigma, bo ta kasa by trafiła nie do nich. Środek sami zrobią, kiedyś ... Pierw wycisną co się da z profesjonalistów. Ta działka jest najbardziej perspektywiczna. W sensie, że najdłużej przetrwa. Pamiętasz kiedy mówiłem, że Canon wygasi Canona M? Nie zgadzałeś sie z tym. Odcieli to co najmniej perspektywiczne, a zabiera im miejsce na liniach produkcyjnych,
    W tych nowych systemach C i N sporo brakuje do "kompletu" optyki. Trzeba mieć priorytety. Co sie stawia na pierwszym miejscu. Canon stawia na najbardziej perspektywiczne produkty, czyli te z linii profesjonalnej.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-01-2024 o 17:05
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  6. #1136
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 452

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Canon stawia na najbardziej perspektywiczne produkty, czyli te z linii profesjonalnej.
    Rynek robiących byle czym byle jakie fotki został zagarnięty przez smartfony i wydaje się nie do odzyskania.
    Amatorzy zaskakująco chętnie sięgają po profesjonalne szkła i korpusy. Z różnym efektem fotograficznym ale fakt taki widzę.
    Ocaleje najwyższy segment po smartfonowym tsunami.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #1137
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 480

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    No dobra, tanio już było. Ale kiedy w końcu będzie dobrze?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #1138
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 341

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Rynek robiących byle czym byle jakie fotki został zagarnięty przez smartfony i wydaje się nie do odzyskania.
    Amatorzy zaskakująco chętnie sięgają po profesjonalne szkła i korpusy. Z różnym efektem fotograficznym ale fakt taki widzę.
    Ocaleje najwyższy segment po smartfonowym tsunami.
    wydaje się że "średnia półka" u canona nie istnieje od dawna, niektórzy amatorzy na ten przykład nie robią fotek przy okazji urlopu, a wyjeżdżają na urlop aby robic fotki - potem patrzą na te fotki i zastanawiają się co poszło nie tak - odpowiedź jest prosta, obiektyw był budżetowy i miał soczewki z wysokiej jakości plastiku, lustrzanka była ze średniej półki ale jej autofocus trafiał w co chciał tylko nie w to w co celował użytkownik, a matryca w owej lustrzance to była wielokrotnie oświeżana i technologicznie była trzy rewolucje do tyłu - to wymusza inne niespodziewane zachowania konsumenta amatora bo jakoś nikt mu nie chce zwrocić kasy za safari w afryce.
    EOS 3, 5D, R5

  9. #1139
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 605

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    No dobra, tanio już było. Ale kiedy w końcu będzie dobrze?
    A nie jest dobrze? Jest rewelacyjnie. Dobrze jest od kilkunastu lat.
    Ty nie chcesz dobrze, ty chcesz tak, jak jest na górnej półce. My wszyscy tu będziemy gonili króliczka.
    Tanio? Kiedy górna półka była tania? Myślę, ze teraz jest najtaniej w dziejach.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #1140
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 480

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A nie jest dobrze? Jest rewelacyjnie. Dobrze jest od kilkunastu lat.
    Ty nie chcesz dobrze, ty chcesz tak, jak jest na górnej półce. My wszyscy tu będziemy gonili króliczka.
    Tanio? Kiedy górna półka była tania? Myślę, ze teraz jest najtaniej w dziejach.
    A weź mi niczego nie wmawiaj, proszę. Dobrze wg mnie by było, gdyby można było sobie rozwijać system w każdym segmencie cenowym. Obecnie Canon olewa średnią półkę RF i nie dopuszcza producentów niezależnych sam nie oferując żadnej sensownej optyki do APS-C, a jedynie jakieś śmiechu warte wypizdki w chorych cenach. Gdybym np. zrezygnował z R7 jako konia roboczego w fotografii przyrodniczej, to co ja nim więcej mogę robić, i jakimi obiektywami, żeby to się kupy trzymało? Na wieki wieków EF-y przez gazrurkę, a i tych do APS-C nigdy do koloru, do wyboru, nie było?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 114 z 120 PierwszyPierwszy ... 1464104112113114115116 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •