Strona 188 z 189 PierwszyPierwszy ... 88138178186187188189 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 871 do 1 880 z 1888

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1871
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 050

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez 52UM Zobacz posta
    Jest, sprawdź, nie idzie tego wyłączyć. Dziwny ten pomiar , niby matrycowy a jakby punktowy.
    Mylisz centralnie ważony z wielosegmentowym.

  2. #1872
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 032

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Oczywiście należy jeszcze dodać, że matrycowy ma sens tylko w połączeniu z punktem AF. Dlatego podałem tą funkcję z EOS-1D co opisuje powiązanie punktowego z AF bądź nie.
    Jeszcze jedno - o ile pamiętam z dokumentacji Canona, to przełączenie w obiektywie z AF na MF de facto zamiast algorytmu matrycowego zastosuje centralnie ważony.
    1DX + 50L

  3. #1873
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Ja tu nie o DXie. Co to za pomiar matrycowy skoro jest powiązany z punktem AF? Matrycowy powinien mierzyć z całego kadru. Po prostu chciałbym to rozdzielić bo tak jest mi wygodniej.

  4. #1874
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 032

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    W Canonie pomiar matrycowy nazywa się Pomiar wielosegmentowy (kiedyś też ewaluacyjny). Właśnie cała idea pomiaru wielosegmentowego polega na tym, że aparat próbuje ustalić gdzie jest główny temat w kadrze aby jak najlepiej go naświetlić częściowo ignorując inne elementy które mogą być za jasne lub za ciemne poprzez użycie największej wagi pomiaru dla segmentów w obszarze tematu a ustawiając mniejsze wagi dla pozostałych segmentów. Do ustalenia miejsca głównego tematu niezbędne jest wskazania gdzie jest on w kadrze, a to aparat może ustalić właśnie w powiązaniu z obszarem ustawiania ostrości.
    Wyłączenie powiazania pomiaru matrycowego z punktem AF w praktyce zdegradowałoby jego działanie do centralnie ważonego, który z racji konstrukcji sensora jest niczym innym jak też matrycowym tylko że z większymi wagami dla centralnych segmentów a z mniejszymi dla pozostałych. Dlatego w Canonie "odłączenie" punktu pomiaru od punktu AF dokonuje się poprzez zmianę na centralnie ważony, skupiony, lub punktowy w zależności od preferencji fotografującego. Aby bardziej rozdzielić, można ustawić używanie osobnego przycisku dla blokady pomiaru i osobnego przycisku dla AF.
    1DX + 50L

  5. #1875
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    W sumie ma to sens. Do większości zastosowań zapewne się sprawdza. Tylko szkoda że nazwa wprowadza w błąd, Przy foceniu ze statywu jest to kłopotliwe.

    --- Kolejny post ---

    Kolejny kamyczek do ogródka Canona. Migawka elektroniczna ograniczona do 0,5s. W canonie R do 30 sekund.

  6. #1876
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    466

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez 52UM Zobacz posta
    W sumie ma to sens. Do większości zastosowań zapewne się sprawdza. Tylko szkoda że nazwa wprowadza w błąd, Przy foceniu ze statywu jest to kłopotliwe.

    --- Kolejny post ---

    Kolejny kamyczek do ogródka Canona. Migawka elektroniczna ograniczona do 0,5s. W canonie R do 30 sekund.
    Skąd bierzesz te durne teorie? Z forum Onetu?

  7. #1877
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    To są fakty. Dzielę się tym co mi przeszkadza. Nie jestem zaślepiony marką sprzętu.

  8. #1878
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    466

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez 52UM Zobacz posta
    To są fakty. Dzielę się tym co mi przeszkadza. Nie jestem zaślepiony marką sprzętu.
    Raczej trolujesz. Do ilu w menu ograniczysz to tyle masz. Najpierw poczytaj instrukcję.

  9. #1879
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Nie sądzę. Na elektronicznej? Jeśli się mylę, podpowiedz. Od tego jest forum
    https://cam.start.canon/pl/C003/manu...ng-1_0240.html
    Czytaj przestroga

  10. #1880
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    rzuciłem okiem na tą instrukcję

    "Korzystając z migawki elektronicznej należy zachowywać się odpowiedzialnie i szanować prywatność obiektu oraz jego prawo do wizerunku."

    czyli jak focę z mechaniczną migawką to nie muszę się zachowywać odpowiedzialnie i szanować prywatności obiektu i jego prawa do wizerunku? a co jak obiekt jest głuchy? podoba mi się ta instrukcja - ostanio czytałem instrukcję obsługi do elektrycznej piły łancuchowej - niestety w instrukcji nie było ani słowa jak ją używać np. jaki jest właściwy naciąg łańcucha i jak to sprawdzić, ile wlać oleju czy jedno zdanie o technice cięcia - zawierała tylko i wyłącznie przestrogi jak sobie nią czegoś nie obciąć przestrogi są ważne ale chyba nie o to chodzi w instrukcji obsługi urządzenia

    "Zastosowanie mają pewne ograniczenia czasu naświetlania. Czas naświetlania krótszy niż 0,5 sek. nie jest dostępny"

    to krótszy czy dłuższy? bo się zgubiłem w temacie - proponuję rozstrzygnąć problem doświadczalnie - ustawić na korpusie i sprawdzić - choć pewnie i tak sporo użytkowników nie uwierzy w to co wyjdzie
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 12-04-2024 o 19:45
    EOS 3, 5D, R5

Strona 188 z 189 PierwszyPierwszy ... 88138178186187188189 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •