Strona 47 z 49 PierwszyPierwszy ... 374546474849 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 483

Wątek: Canon EF 50mm f/1.8 STM

  1. #461
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EF 50mm f/1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez IreuN Zobacz posta
    U mnie jest dokładnie taka sama sytuacja jak w tym filmiku:
    Kolego, to nie jest głośno. Chcesz ciszej to sobie kup obiektyw z USM. 18-135 może działa ciszej ale nie róbmy afery z głośności 50/1.8STM. Podepnij sobie wersję MKII i porównaj.

  2. #462

    Domyślnie Odp: Canon EF 50mm f/1.8 STM

    Dobrze, no to mnie uspokoiłeś, po prostu martwiłem się różnicą miedzy 18-135 STM a tą 50mm STM, w końcu niby to ten sam silniczek, a działa zgoła odmiennie. Anyway.. Dziękuję wam koledzy!

  3. #463
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EF 50mm f/1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez IreuN Zobacz posta
    Forumowicze, czy wasza 50mm STM tez jest tak głośne, w obu trybach, AF i MF wyraźnie słychać silnik, i to głośny silnik. Dla porównania mój kitowiec 18-135 STM jest bezszelestny..
    Tak to niestety wygląda w praktyce. Canon reklamuje STM jako CICHY, ale bez zastrzeżeń można to powiedzieć o 18-135 czy 55-250. O 40/2.8 czy 50/1.8 już niekoniecznie.

  4. #464
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EF 50mm f/1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez IreuN Zobacz posta
    Dobrze, no to mnie uspokoiłeś, po prostu martwiłem się różnicą miedzy 18-135 STM a tą 50mm STM, w końcu niby to ten sam silniczek, a działa zgoła odmiennie. Anyway.. Dziękuję wam koledzy!
    Aby jeszcze bardzie ciebie uspokoić wklejam link:
    https://www.youtube.com/watch?v=IHf6Whei2fM

  5. #465
    IwoR
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EF 50mm f/1.8 STM

    Nabyłem dzisiaj i zamieszczam kilka odczuć:
    Jako że miałem wcześniej 50 1,4 i stosuję 50 jako uniwersalny obiektyw spacerowy to mogę się odnieść do poprzedniego:
    50 STM ostrzy bliżej co jest bardzo często dla mnie przydatne,
    50 STM ustawia ostrość może trochę wolniej ale w moim odczuciu bardziej precyzyjniej niż 50 1,4,
    Przejście całej skali 50 STM zajmuje dłużej niż 50 USM, ale myślę że to wynika z minimalnej odległości ostrzenia.
    50 1,4 USM jest jaśniejszy bo 1,4 a nie 1,8 STM - ale 1,4 i 1,6 prawie wcale nie używałem bo w ciemnych pomieszczeniach przy dużym ISO np.: 1250 i odszumieniu w lightroomie nie można było uzyskać satysfakcjonującej ostrości a przy zdjęciach pod światło lub w ostrym świetle przeszkadzała mi aberracja...
    Rozstanie pół roku temu z 50 mm 1,4 USM przeżyłem bardzo, ale dzisiaj po zakupie 50 1,8 STM w moim odczuciu zyskałem więcej bo: oszczędność ok 1000zł w kieszeni i minimalna odległość ostrzenia. Niby straciłem dwie działki jasności ale jak pisałem wcześniej nie używałem.
    Ogólnie obydwa szkła bardzo dobrze współpracują z 6D a STM przy filmowaniu ciszej ustawia ostrość niż w trybie fotograficznym, ale w moim odczuciu wolniej.
    Mam nadzieje że te uwagi pomogą kolegom i koleżankom przy zakupie standardu Canona.

  6. #466
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Canon EF 50mm f/1.8 STM

    Witam.
    Też potwierdzam wysoką użyteczność tej stałki. Używam ze staruszkiem 5D i jest naprawdę super. Trafia w punkt za każdym razem.
    Po prostu...fotografia

  7. #467
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EF 50mm f/1.8 STM

    dodam od siebie trzy fotki...


    szklo przyleglo do mnie. kupilem troche jako tania zatyczke do 100D, taka ze raz na jakis czas da mi jasne krotkie telefoto... ale uzywam coraz czesciej w plenerze i podoba mi sie to co robi...

    fufrejm...


    i crop...
    www albo tez flickr

  8. #468
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Canon EF 50mm f/1.8 STM

    piękne zdjęcia zdradzisz jak obrabiałeś?

  9. #469
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EF 50mm f/1.8 STM

    zwyczajowo. import LR, korekta WB, wybor profilu kolorow i kontrast/nasycenie.
    www albo tez flickr

  10. #470
    Coś już napisał Awatar mystical
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    60

    Domyślnie Odp: Canon EF 50mm f/1.8 STM

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale uzywam coraz czesciej w plenerze i podoba mi sie to co robi...
    Popieram w 100 procentach Na cropie jest trochę ciasno, ale dla tej jakości mogę odejść kilka kroków. Byłem sceptyczny co do zachwytów nad tym szkłem, ale się przekonałem

Strona 47 z 49 PierwszyPierwszy ... 374546474849 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •