Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 147

Wątek: Zdjęcia komunijne

Mieszany widok

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Domyślnie Zdjęcia komunijne

    Witam.
    Chciałbym was prosic (osoby ktore sie tym zajmowały) o pokazanie mi jakis galerii, swoich bądz tez i nie, gdzie mogł bym zobaczyc zdjęcia komunijne. Jak to wykonywały. Tzn mowie teraz o albumach. Gdzie mozna kupic albumy w ktore potem 'powsadza sie' zdjęcia z tej uroczystosci. I ile za to bierzecie. Dostałem propozycje robienia zdjęc "po znajomosci" i chciał bym sie do tego solidnie przygotowac.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Zielony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    przystanek Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 928

    Domyślnie

    Najtrudniejszym elementem tej całej 'imprezy' jest to, żebyś się 'wstrzelił' jak dziecko otrzymuje komunię tj. HOSTIĘ.
    Także to musisz poćwiczyć lub ew jak są dobre warunki to SERIAMI, SERIAMI
    Nie wiem natomiast też czy ksiundz w tej sytuacji się nie przestraszy
    Jaki kościółek? Jasny? Chodzi o to, czy dasz rade walić w zastanym. Pewnie będziesz jechał z 50tki. Dej se synek pozór też na to, że wyjdzie Ci 80mm i nie wiadomo czy się fajnie zmieścisz (czyt. czy będzie fajnie dużo miejsca w około) Bo z tego wynika druga sprawa, czytaj poniżej :grin:
    Druga sprawa to taka, że zawsze trza się dogadać z kamermanem żebyście se w kadr wtedy nie wchodzili co też należy do trudności

    Zorientuj się też w swoim czasie jak samo przyjmowanie Komunii będzie wyglądać. Czy ksiądz będzie stał w miejscu i do niego podchodziły po kolei pary (rodzice + dzieciak tj. komunista) czy może będą dwie pary naraz przy każdej barierce i ksiądz będzie latał w te i z powrotem. Najlepiej jest jak ON stoi w miejscu. Bo wtedy jest dużo latania a pamiętaj że jest jeszcze kamerman i może dojść do dymu. Mnie się jeszcze nie zdarzyło, ale nieraz było blisko :grin:
    Reszta fotek to już standardowo. Ważne żebyś miał fajnie każdego komuniste z osobna. Z rodzicami of kors. Pozniej jest jeszcze grupowe itd.
    Jak będzie ostre słońce to może być problem. Także to musisz kombinować na bieżąco. Jesli chodzi o zdjęcia rodziców z dzieciakiem to proponuje w środku w kościele jeśli oczywiście warunki na to pozwalają...
    Zawsze jest jakaś fajna dekoracja którą można wykorzystać.
    Powodzenia chopie!!! Jeśli chodzi o cene to już nie wiem. Ale za mało im tam nie bierz Pochwa!!

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    60
    Posty
    614

    Domyślnie

    ja trochę u nich kupuję:
    http://foton.kalisz.pl/?strona=sklep...upa2=3&grupa3=
    kilka komunii robiłem ale co kościół to inny obyczaj..
    pogadaj przed komunią z rodzicami jak to ma wyglądać bo po mszy zaraz dzieciaki biorą za rękę i zostajesz sam z proboszczem
    ceny są zdjecie, więc im więcej zrobisz tym więcej zarobisz..
    pozdr.
    Heniek

  4. #4
    Uzależniony Awatar FOTOGRAF
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Holandia, Polska
    Wiek
    33
    Posty
    762

    Domyślnie

    opisze tak jak ja robilem i co mnie napotkalo :
    a) mozliwe ze dzieci i ich rodzice pierw ustawia sie przed kosciolem i beda wchodzic razem do kosciola

    b) potem odbedzie sie cala msza, pod koniec zostanie udzielona komunia, najlepej byloby gdybys ustawil sie, naprzeciw przychodzacych dzieci, tak jakby troche z profilu i zza plecow ksiedza
    c) na ( chyba ) kazden komuni jest popoludniowe spotkanie gdzie sie odbiera taki jakby dyplom ( zapomnialem jak to sie nazywa dokladnie ) no i wlasnie wtedy sa robione zdjecia grupowe, nie musisz sie martwic o tlok bo wtedy nie ma gosci sa tylko rodzice, niestety oni tez potrafia zajsc za skure.


    d!) i pamietaj na tego glupiego kamermana bo go nawet nic nie obchodzi czy wejdzie Ci w kadr czy nie, mi wiekszosc lepszych zdjec zemsul bo sie wpiepszyl!

    pozdrawiam :-)
    mam nadzieje ze te uwagi sie na cos zdadza
    Nikon Lowepro Zeiss Tamron Sigma Sony VAIO Manfrotto i duzo innych dupereli
    Canon? moze niedlugo!

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    dziękuje wam bardzo za rady. Bedzie to komunia dziecka mojej dyrektorki mojej szkoły i jeszcze 16 innych dzieciaków. Zastanawiam sie czy dam rade to wszystko objąć... Rodzice liczą tak na minimum 5 zdjęc w formacie 10x15 ( !! ) i by wsadzic je w jakis prosty i tani albumik taki do wkładania zdjęc. Ja zaproponowałem by były te zdjęcia większe np. 13x18 i wsadzic je w jakis ładny album utwardzany. Coś podobnego jak podał Heniek ale tam niepodoba mi sie w tych albumach ze mają ramki różnych kształtów. Mówiła mi tez ze rozmawiała z jakims fotografem ktory chciał by zdjęcia komunijne oddac im w formacie A4. Nie chciał sie zgodzic na inny format (swoją droga ciekawe dlaczego) i kazde zdjęcie 8 złotych. Jest to dla nich za duza kwota. Więc mysle ze ja bym mogl za jeden album (6 zdjęc) wziąść spokojnie 20zł (same zdjęcia).

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar Lolomil
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    39

    Domyślnie

    Ciekawe śa fotoksiążki ale to bedzie za droga zabawa dla rodziców
    - Zestawik który mi się podoba -

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Poland...dziki zachód ;-)
    Posty
    66

    Domyślnie

    "(6 zdjęc) wziąść spokojnie 20zł " to jakies 3,3 zeta za szt. tyle to chyba z odbitka w labie kosztuje a Twoja 0.... za prace tak własnie psuje sie "rynek"
    jak im za drogo 8zł... to niech sobie sami cykaja... a na piwo i "tace" to im nie żal
    CZARNA SKRZYNKA.. SZKIEŁKA... 100 vódki ( już nie pije mam IS ... LATARECZKA :wink: STAŁKI... 50,85,135 m42 MIECH ŻYJE towarzysz CANON
    w planach coś...;-)

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cabretti
    "(6 zdjęc) wziąść spokojnie 20zł " to jakies 3,3 zeta za szt. tyle to chyba z odbitka w labie kosztuje a Twoja 0.... za prace tak własnie psuje sie "rynek"
    jak im za drogo 8zł... to niech sobie sami cykaja... a na piwo i "tace" to im nie żal
    mały update: 3złote za odbitke 10x15 bo takie tez chcą rodzice. Uwazam ze jest to ok tymbardziej ze jest to moja "pierwsza komunia" i nie jestem PRO.
    A wyjdzie z tego jakies 10 zdjęc pewnie bo dowiadywałem sie ze bedzie troche więcej okazji do tego.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    1
    2
    3
    4
    5

    no i oto wlasnie pare zdjęc z mojej pierwszej komuni jaką fociłem. I odrazu negatywne doswiadczenia z księdzem i siostrą prowadzącą. MASAKRA!! Mowił mi na dzien przed ze mam nie robic zdjęc podczas modlitw itp. Myśle ok... to nie trudne. Chcąc zrobic portrety dzieciaków przy ławkach poszedłem wlasnie focic dwoje dzieci podczas gdy ksiądz mowił o tym ze to wazny dzien itp... poprostu PIERDOŁY... [pstryk] jeden dzieciak... [pstryk] drugi dzieciak i juz mam sie zbierac na miejsce gdy nagle przez mikrofon słysze - "Pana fotografa prosze o dyskretne schowanie sie"
    Myslałem ze sie ze wstydu spale...
    Najwazniejszy moment - komunia...
    Myśle ze ustawie sie z drugiej strony niz kamerzysta... to podchodzi dziewczynka i czeka az ksiądz wyjmie hostie. Zrobiłęm jedno zdjęcie (jeszcze nie widac hostii) i nagle mi sie wpier.... ministrant przed obiektyw... no to talnie złgupiałem obiegłem szybko wokoł i z drugiej strony sie ustawiłem za księdzem... nastepna dziewczyna podeszła... czeka az ksiadz jej poda. I nagle mi kamerzysta sie porzed obiektyw wjeb... tak sie wkur. ze go ręką probowałem wpchnąć ale nie szło... to sie ustawiłem bardziej z boku... z jednym zdjęciu mam nawet jego ręke w kadrze.
    Potem sie idiota usmiechnął z zadowolenia. Myślałem ze go tam zabije.
    Potem na koniec dzieciaki z rodzicami odbierały jakies chleby czy cuś... nie chciałem tego focic bo po co. Myśle ze został mi jeden portret dziewczynki do zrobienia... podchodze na srodek i widze ze jeszcze dwie rodzinki zostały przed tą dziewczynką by podejsc do księdza... (siostra prowadząca stała przedemną i pokazywała kto ma wyjsc z ławki...) wiec podchodze do dziewczynki i czekam az sie odwroci... rodzice nakierowali ją na mnie jakos i juz miałem pstryknąć gdy nagle czuje jak mnie siostra DOSŁOWANIE WYPYCHA na bok i mowi "Weź mi sie z tąd". Myslałem ze jej ten obiektyw w dupe wsadze... ale sie powstrzymałem bo to Tamron od Thorina był hehe
    Dzisiaj rozmawiałem z moją dyrektorką (jedna z matek i osoba kltora mi to załatwiła) i mowiła ze ona w ogole sie cieszy ze ja z tamtąd nie wyszedłem w połowie... bo ona tez mała ochote ich tam wszystkich pozabijac.
    Ze zdjęc jestem zadowolony. Mam nadzieje ze rodzice tez będą
    Ostatnio edytowane przez Venio ; 09-05-2006 o 22:34

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2005
    Wiek
    40
    Posty
    108

    Domyślnie

    Ładne zdjęcia, uwiecznione i pokazane jest przejęcie dzieciaków tym dniem, co jest chyba najważniejsze
    Co to batali z księdzem i siostrą to współczucia po zdjęciach widać, że wyszłeś obronną ręką, zawsze trzeba szukać luki na dobre ujęcie

    Spytam jeszcze skoro pierwsza komunia, która fotografowałeś, jak trema i skrępowanie w kościele ??
    40D,12-24, 18-55, 50 f/1,8; 24-105 f/4 IS, 70-200 f/4, 430EX

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •