Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 147

Wątek: Zdjęcia komunijne

  1. #121
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Stolica
    Posty
    29

    Domyślnie

    ja widzialem ze fotograf umowil sie z rodzicami i pokazywal zdjecia na planszach. Przy kazdym zdjeciu byl numerek i sie zamawialo. Szlyszalem tez o prezentowaniu zdjec na laptopie ( dla mnie to glupota przy 200-300 zdjeciach i 50 dziaciach czyli okolo 100 rodzicach). Albo o sprzedawaniu płyt ze zdjeicami danego dziecka - do jest dosc trudne jak te dzieci niewiele sie róznią. Łatwo sie pomylić i coś źle nagrać.

    Moze ktos ma jeszcze jakies inne doświadczenia ?

  2. #122
    Dopiero zaczyna Awatar piotraspace
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    40

    Thumbs up

    Cytat Zamieszczone przez Hexen Zobacz posta
    ja widzialem ze fotograf umowil sie z rodzicami i pokazywal zdjecia na planszach. Przy kazdym zdjeciu byl numerek i sie zamawialo. Szlyszalem tez o prezentowaniu zdjec na laptopie ( dla mnie to glupota przy 200-300 zdjeciach i 50 dziaciach czyli okolo 100 rodzicach). Albo o sprzedawaniu płyt ze zdjeicami danego dziecka - do jest dosc trudne jak te dzieci niewiele sie róznią. Łatwo sie pomylić i coś źle nagrać.

    Moze ktos ma jeszcze jakies inne doświadczenia ?
    Grupowe zlecenia są pogmatwane, podobnie jak studniówki. Na tej komunii o której wspomniałem wyżej obserwowałem ile się taki fotograf musi nalatać. Konkretnie było dwóch, jeden obstawiał jedna stronę drugi drugą po czym się zmieniali (bo mieli różne szkła). Ku mojemu zdziwieniu żaden z nich ani słowem się do mnie nie odezwał w sensie uwag, bo jakby nie patrzeć zabrałem im jedną z klientek. Współpracowaliśmy zgodnie.
    Kiedyś fotografowie pracowali w ciemni a dzisiaj ciemni zajmują się fotografią.

    EOS40D, EOS40D, EOS50D+grip, Canon 24-70mm f/2,8L USM, Canon 50mm f/1,8, Sigma 10-20mm f/3,5 EX HSM, Sigma 70-200mm f/2,8 EX APO HSM, Canon Speedlite 580EX II/430EX II, bag Hama Defender 220

  3. #123
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Stolica
    Posty
    29

    Domyślnie

    Ja też znam takich, choć nie chciałbym uogólniać i wrzucać wszystkich do jednego worka. Wiem, że są tacy, którzy robią zdjęcia w kościołach lub szkołach czy przedszkolach i jak zobaczą kogoś z dobrym sprzętem, to już lecą do proboszcza czy dyrektora "na skargę". Znam takich co są pewni swoich umiejętności i nie muszą się obawiać "konkurencji". Poza tym z tego co widzę niewielu ma umiejętność znalezienia się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. A to jest klucz do sukcesu. Nie dziwię się też takim co mają problemy z własnymi zdjęciami a nie chcą stracić dobrego źródła dochodu. Jednak powinni oni poświęcić troszkę czasu na poprawienie swojego warsztatu a wtedy nie bedą musieli się obawiać konkurencji.

    Jak widzę niewiele osób robi, lub było ostatnio na komuniach i ma jakąkolwiek wiedzę o tym w jakiej formie obecnie są prezentowane i sprzedawane zdjęcia na komuniach.

  4. #124
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    W tym roku mój znajomy stwierdził, że ma tego dosyć i sprzedaje po 1 płycie na łebka, ze wszystkimi (wybranymi) zdjęciami, a rodzice odbitki sobie będą robić sami.

  5. #125
    Dopiero zaczyna Awatar piotraspace
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    40

    Domyślnie

    chciałem wrzucić moją ostatnią komunię, więc próba

    Śmiało napiszcie co Wam na sercu leży, lubię krytykę.
    Ostatnio edytowane przez piotraspace ; 24-05-2010 o 18:07 Powód: Automerged Doublepost
    Kiedyś fotografowie pracowali w ciemni a dzisiaj ciemni zajmują się fotografią.

    EOS40D, EOS40D, EOS50D+grip, Canon 24-70mm f/2,8L USM, Canon 50mm f/1,8, Sigma 10-20mm f/3,5 EX HSM, Sigma 70-200mm f/2,8 EX APO HSM, Canon Speedlite 580EX II/430EX II, bag Hama Defender 220

  6. #126
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotraspace Zobacz posta
    chciałem wrzucić moją ostatnią komunię, więc próba(...)
    Śmiało napiszcie co Wam na sercu leży, lubię krytykę.
    Wrzuć to do działu Galerii a nie do ogólnego wątku techniczno-dyskusyjnego .

  7. #127
    Dopiero zaczyna Awatar piotraspace
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Wrzuć to do działu Galerii a nie do ogólnego wątku techniczno-dyskusyjnego .
    ehhh tyle roboty na marne to miało być nawiązanie do tematu, ale cóż -dzięki.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    zapraszam w takim razie do obejrzenia zdjęć do galerii.
    Ostatnio edytowane przez piotraspace ; 24-05-2010 o 18:55 Powód: Automerged Doublepost
    Kiedyś fotografowie pracowali w ciemni a dzisiaj ciemni zajmują się fotografią.

    EOS40D, EOS40D, EOS50D+grip, Canon 24-70mm f/2,8L USM, Canon 50mm f/1,8, Sigma 10-20mm f/3,5 EX HSM, Sigma 70-200mm f/2,8 EX APO HSM, Canon Speedlite 580EX II/430EX II, bag Hama Defender 220

  8. #128
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hexen Zobacz posta
    ja widzialem ze fotograf umowil sie z rodzicami i pokazywal zdjecia na planszach. Przy kazdym zdjeciu byl numerek i sie zamawialo. Szlyszalem tez o prezentowaniu zdjec na laptopie ( dla mnie to glupota przy 200-300 zdjeciach i 50 dziaciach czyli okolo 100 rodzicach). Albo o sprzedawaniu płyt ze zdjeicami danego dziecka - do jest dosc trudne jak te dzieci niewiele sie róznią. Łatwo sie pomylić i coś źle nagrać.

    Moze ktos ma jeszcze jakies inne doświadczenia ?
    Jest taka wyszukiwarka Sony, która po twarzy wybiera wszystkie zdjęcia danej osoby z kilkuset czy więcej. Pomocny program do takich zleceń.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  9. #129
    Pełne uzależnienie Awatar gavin
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Czeladź
    Wiek
    43
    Posty
    1 339

    Domyślnie

    picasa też to robi

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    W tym roku mój znajomy stwierdził, że ma tego dosyć i sprzedaje po 1 płycie na łebka, ze wszystkimi (wybranymi) zdjęciami, a rodzice odbitki sobie będą robić sami.
    Ja tak w tym i tamtym roku robiłem
    5D, 40D, CP-E4, 16/2,8 Zenitar. 50/1,4. 24-70/2,8 L 70-200/4L 550ex + 580exII, CP-E3, DigiMate III + blendy, świecidełka
    ---------------------------------------

Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •