Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Używany korpus za 400 zł - jaki?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    40

    Domyślnie Używany korpus za 400 zł - jaki?

    Chciałbym kupić używany korpus z pudełkiem, instrukcjami itd - krótko mówiąc cały zestaw, ale bez kitowego obiektywu. Za 400 zł można kupić różne aparaty: 300D, 10D i te nieco nowsze. Który Waszym zdaniem najlepiej kupić, na który warto polować?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Używany korpus za 400 zł - jaki?

    z tego co kojarze to 10d chyba nie mial mozliwosci podpiecia obiektywów EF-S ? mozliwosc byla podpięcia tylko EF, mogę się mylić ale tak kojarze, sprawdz to sobie, to wazna rzecz bo bedziesz mogl podpiąćznacznie więcej szkieł do korpusu, a co najwazniejsze tychtanszych jezeli budżetowo chcesz fotografować. Dodatkowo niewiem czy do 400 zł nie dostaniesz 350D a moze na okazji nawet 400D ( z tego co widze na allegro to mozna dorwać 400d w tej cenie)
    Druga rzecz to taka że raczej o pudełku możesz zapomnieć, (chociaz w sumie moj ojciec od 350d pudełko ma...) bo większość osob poprostu wywala je po jakims czasie, a te aparaty juz są sporo na rynku i wiele z nich bedzie z tzw drugiej ręki, instrukcji jakby nie bylo to zawsze mozna sciagnac w pdf i wydrukowac czy to w domu czy w punkcie ksero.

    Wyżej niż 400D raczej nie masz co celowaćz tym budżetem, chociaz warto sprawdzić allegro i olx standardowo pod tym kątem, jezeli trafisz 450D w cenie tobierz bo to najlepsza opcja będzie, jezeli nie to bierz 400D i bedzie spooko
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #3
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Używany korpus za 400 zł - jaki?

    No i pod 400D podepniesz wszystkie szkła.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  4. #4

    Domyślnie Odp: Używany korpus za 400 zł - jaki?

    Ja w cenie, która Cię interesuje (czyli 400 PLN) kupiłem pół roku temu Canona 30D. Z pudełkiem, płytkami, kablami, ogólnie pełny zestaw, tylko bez obiektywu oczywiście. Co jakiś czas da się je upolować w tej cenie w całkiem ładnym stanie. 10D bym sobie raczej odpuścił. Jeśli Ci się nie śpieszy to tak jak pisałem szukaj 30D, ewentualnie 20D. A jeśli nie potrzebujesz zalet serii dwucyfrowej, to 400D lub 450D.

  5. #5
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: Używany korpus za 400 zł - jaki?

    A masz...
    Canon EOS 400D OKAZJA GWARANCJA FV (5177843305) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    Trochę droższe:
    Canon EOS 400D , Canon, Lustrzanki Cyfrowe, INTERFOTO Sklep i komis fotograficzny z tradycjami

    400d to niezła puszka, zakładając jasne szkło możesz poszaleć Miałem. 30d? wolałbym dołożyć i kupić 40d. Mam.
    Ostatnio edytowane przez słowiczek ; 22-03-2015 o 02:30

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Używany korpus za 400 zł - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Chciałbym kupić używany korpus z pudełkiem, instrukcjami itd - krótko mówiąc cały zestaw, ale bez kitowego obiektywu. Za 400 zł można kupić różne aparaty: 300D, 10D i te nieco nowsze. Który Waszym zdaniem najlepiej kupić, na który warto polować?
    Jak możesz trochę dołożyć (do 50zł) znajdziesz bez większego problemu 450d i 40d, oczywiście nie od ręki, w dużym wyborze, i nie liczyłbym na przebieg 10tys., ale można w podobnej cenie kupić. Jeśli 400 to górna granica, szukaj 400d.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Używany korpus za 400 zł - jaki?

    warto dołożyć do 40d
    SONY

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Używany korpus za 400 zł - jaki?

    1000D. Ma to co 400D i tą samą matrycę ale z funkcjonalnym trybem LV i z automatycznym czyszczeniem, z możliwością ostrzenia na kontrast lub ręcznie z powiększeniem i histogramem na żywo. Do tego z 1000D bezproblemowo będą współpracować wszystkie akcesoria niezależnych producentów np. lampy, czego nie można powiedzieć o 400D i starszych... Polecam lekturę testu 1000D na Optycznych. Wielce pozytywna:

    Test Canon EOS 1000D - Wstęp - Test aparatu - Optyczne.pl

    Sam 2 lata temu szukałem pierwszej lustrzanki do zabawy i nauki z możliwie dużymi możliwościami za minimalną cenę - sam nie wiedziałem czy mnie to wciągnie. Wybrałem własnie 1000D i nie żałuję. Jedyną wadą tego aparatu jest powolny tryb seryjny. Zrobiłem swoim 16 tyś. zdjęć, prócz swoich amatorskich zabaw robię też fotki służbowe na imprezach zakładowych. Aparat sprawdza się bardzo dobrze, stosunek możliwości do ceny bezkonkurencyjny. Używane body bez obiektywu dostaniesz za 400-500zł. Do tego ten aparat w momencie premiery uchodził za najbardziej amatorską lustrzanke Canona co ma tę zaletę, ze był kupowany właśnie pzrez początkujących i na rynku wtórnym są egzemplarze z malutkim przebiegiem. Mój miał 3000 fotek czyli jak nówka!

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Używany korpus za 400 zł - jaki?

    Dziękuję za odpowiedzi. Czekam więc na wypłatę

  10. #10

    Domyślnie Odp: Używany korpus za 400 zł - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Suchy Zobacz posta
    Ma to co 400D i tą samą matrycę ale z funkcjonalnym trybem LV i z automatycznym czyszczeniem,
    O, przepraszam mój 400D jest dużym chłopcem i potrafi sobie sam matrycę czyścić.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •