Strona 91 z 197 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101141191 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 910 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #901
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Kolorystyka to pewnie wypadkowa użytych elementów optycznych, powłok, korpusu (!) i indywidualnych preferencji.

    Na podstawie własnych obserwacji ukułem sobie "teorię" fluorytową (pewnie nie do końca prawdziwą ), ale trochę sprawdza się w praktyce
    Najbardziej lubię kolorystykę 300/2.8 i 500/4, ona jest bardzo "czysta", wysublimowana, ale przy tym odrobinę sterylna i chłodna. Z bardziej popularnych szkiełek, to dość zbliżoną charakterystykę do wymienionych ma 100-400 II. Natomiast 200/2.8 i 400/5.6, które nie mają elementów fluorytowych potrafią dawać piękne, dość mocno nasycone kolory w jednych warunkach oświetleniowych, a w innych niestety dość "brudne". Podobnie chyba jest z 55-250 STM, ale zbyt mało nim zdjęć zrobiłem, żeby bardziej kategorycznie się wypowiedzieć.

    Zgodnie z tą "teorią"/obserwacjami, to 70-200/4 IS powinien dawać kolory z pierwszej wymienionej przeze mnie kategorii (ciut chłodniejsze), a 70-300 L IS, z tej drugiej, czyli cieplejsze.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Eee tam. Sigma 30mm/1.4 jest do cropa a gabaryty jak C50/1.4usm. Z tym, że dla mnie taki obiektyw w canonie powinien powstać 10 lat temu.
    Niestety się zgodzę, że mocno byłby to spóźniony obiektyw. Popularność APS-C chyba spadła. Dziesięć lat temu pewnie kupiłbym od razu, teraz pewnie już nie. Z drugiej strony mieli spooooro czasu, żeby odrobić lekcje, więc pewnie będzie bardzo udane szkiełko w przyzwoitej cenie.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 30-01-2017 o 13:51

  2. #902
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Zgodnie z tą "teorią"/obserwacjami, to 70-200/4 IS powinien dawać kolory z pierwszej wymienionej przeze mnie kategorii (ciut chłodniejsze), a 70-300 L IS, z tej drugiej, czyli cieplejsze.
    tak to mi mniej wiecej wychodzilo. osobiscie w przyczyny nie wnikam. widze tylko kiedy musze suwakami w LR ruszyc, zeby wyrownac kolorystyke zdjec.
    www albo tez flickr

  3. #903
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Eee tam. Sigma 30mm/1.4 jest do cropa a gabaryty jak C50/1.4usm. Z tym, że dla mnie taki obiektyw w canonie powinien powstać 10 lat temu.
    Sigma była fajna, ale AF ... - zrezygnowałem. Ja przez brak takich szkieł przeszedłem na FF.

  4. #904
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Jeśli chodzi o AF to raczej nie miałem problemów na 40d, ale co do reszty to pełna zgoda. Szczególnie brakowało czegoś w okolicach 18mm/f1.4 lub 1.8
    Miłego dnia
    moja www

  5. #905
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    40D miała mikrokalibrację? Ja miałem 400D i obiektyw jak nie trafiał, nie było rady.

    Sigma 20f1.8 - ta sama historia. Dałem sobie spokój z Sigmami i cropem naraz.

  6. #906
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Nie miała, ale af był dobry. Na 400d faktycznie znacznie słabiej
    Miłego dnia
    moja www

  7. #907
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Kolorystyka to pewnie wypadkowa użytych elementów optycznych, powłok, korpusu (!) i indywidualnych preferencji.

    Na podstawie własnych obserwacji ukułem sobie "teorię" fluorytową (pewnie nie do końca prawdziwą ), ale trochę sprawdza się w praktyce
    Najbardziej lubię kolorystykę 300/2.8 i 500/4, ona jest bardzo "czysta", wysublimowana, ale przy tym odrobinę sterylna i chłodna. Z bardziej popularnych szkiełek, to dość zbliżoną charakterystykę do wymienionych ma 100-400 II. Natomiast 200/2.8 i 400/5.6, które nie mają elementów fluorytowych potrafią dawać piękne, dość mocno nasycone kolory w jednych warunkach oświetleniowych, a w innych niestety dość "brudne". Podobnie chyba jest z 55-250 STM, ale zbyt mało nim zdjęć zrobiłem, żeby bardziej kategorycznie się wypowiedzieć.

    Zgodnie z tą "teorią"/obserwacjami, to 70-200/4 IS powinien dawać kolory z pierwszej wymienionej przeze mnie kategorii (ciut chłodniejsze), a 70-300 L IS, z tej drugiej, czyli cieplejsze.
    Przeglądnąłem sobie w lr kilkaset spzdjęć z tego obiektywu i trochę zmieniłem zdanie. Ten obiektyw jest po prostu bardzo neutralny i dlatego pokazuje kolory które już są, (a których gołym okiem się nie widzi). Więc zależy w jakich warunkach się robi zdjęcia. Na przykład w cieniu, albo np. w lesie potrafi być dość chłodny i siny, a o zachodzie słońca bardzo żółto- czerwony. Natomiast wyrównane lekko słoneczne obrazki z równowagą różnych kolorów wypadają bardzo naturalnie np. kolor skóry pokazuje bardzo ładnie. W odróżnienu np. od niektórych innych szkieł, które ze skórami wpadać lubią w brudne rdzawe magenty. Najważniejsze, że można łatwo podkręcić kolory w obróbce bez niespodzianek i walki. Dlatego lubię robić portrety 70-200/4LIS.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  8. #908

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Zapewne przeczytamy w niedziele w plotkch na optyczne http://www.canonwatch.com/the-canon-...ss-camera-cw5/
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 04-02-2017 o 00:04

  9. #909
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Canon EOS M6 Coming This Month.
    W sumie to samo. Ciekawe czy skończy się na innym kolorze obudowy ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #910

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Eos M6 http://photorumors.com/2017/02/07/th...orless-camera/


    Skąd ta nazwa skoro m5 jest wyższym modelem.
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 08-02-2017 o 11:45

Strona 91 z 197 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101141191 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •