Strona 145 z 197 PierwszyPierwszy ... 4595135143144145146147155195 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 441 do 1 450 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #1441
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 946

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Znając Canona (który oferuje tylko solidne i dopracowane rozwiązania
    ale masz wifi w aparacie i probowales tego uzywac

    nie zapytam, czy miales kaprys spiac dwa aparaty z jednym telefonem, bo to juz by bylo tak dopracowane rozwiazanie, ze telefon by chyba spalilo...
    www albo tez flickr

  2. #1442
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale masz wifi w aparacie i probowales tego uzywac
    Używam cały czas i jestem całkiem zadowolony Nawet dzisiaj zdążyłem już zrobić kilka zdjęć, 80d + 400/5.6 stoi sobie cały czas u zimorodków, sprawdzam czy zaczęły karmić już.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    nie zapytam, czy miales kaprys spiac dwa aparaty z jednym telefonem, bo to juz by bylo tak dopracowane rozwiazanie, ze telefon by chyba spalilo...
    hehe, czytasz w moich myślach Właśnie nabyłem 18-135 + PZ-E1 i chcę tam postawić jeszcze drugi aparat z tym ustrojstwem. Oczywiście przyda mi się mały router, bo przełączanie tabletu pomiędzy dwoma sieciami Wi-Fi byłoby ciut czasochłonne. Do pełni szczęścia zabraknie równoczesnego obrazu z obu aparatów, ale to jest dla mnie zrozumiałe (choć nie problem, żeby to zrobić). Poza tym oprócz tabletu mam przecież jeszcze telefon w kieszeni

    Ogólnie rozumiem twój sceptycyzm, zwłaszcza na początku rozwiązanie Canona było słabe. Teraz w zasadzie nie stwarza mi żadnych problemów, ani nie nakłada ograniczeń. Myślę, że doceniłbyś bardziej, gdybyś porównał z innymi producentami. Ja mam porównanie z Sony i to jest właśnie poziom Canona sprzed kilku lat... Mało do czego się nadaje.

    Mnie ostatnio bardzo ujęła możliwość zdalnego "ręcznego" ostrzenia. Bardzo przydatna rzecz np. gdy doskonały Dual Pixel nie jest jednak w stanie ustawić ostrości z jakiegoś powodu (np. zapadających ciemności). A pewnie i inne zastosowania się znajdą, na które jeszcze nie wpadłem (np. focus stacking?).
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 15-05-2018 o 14:33

  3. #1443
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Znając Canona (który oferuje tylko solidne i dopracowane rozwiązania ), to w nadchodzącym bezlustrze FF może wcale nie być elektronicznej migawki...
    Może też nie być wizjera. Tylko ekran i dpaf.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #1444
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    @marfot - To zależy jakiego pokroju będzie to aparat. Jak zrobią jakiś mniej zaawansowany, ale będzie miał to czego mi potrzeba to ok, jak zrobią jakiś pro, hiper, super za 20tys to też kupię. Chociaż wolałbym coś w okolicy 2000$.
    Ja też się godzę na wszystko - cenę wolałbym jednak raczej do 15k PLN. Zapłacę tylko za sensor - reszta duperelni jak tam im wyjdzie .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #1445
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Elektroniczna migawka jest już w 6d2, więc raczej na pewno dadzą ją do bezlustra. Ale czy ogarnie to lampy to wątpię...choć samo już wywalenie lustra da mi pewne możliwości.
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  6. #1446
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Serwis dpreview trochę się tłumaczy z nadmiernego skupienia uwagi na sony w ostatnim czasie: https://www.dpreview.com/articles/54...-sony-recently

    Czytelnicy czują, że coś jest nie tak
    Miłego dnia
    moja www

  7. #1447
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Serwis dpreview trochę się tłumaczy z nadmiernego skupienia uwagi na sony w ostatnim czasie: https://www.dpreview.com/articles/54...-sony-recently

    Czytelnicy czują, że coś jest nie tak
    Na BH Photo zamieszczono od początku roku 20 opinii o 6DII (a 70 od premiery) i 98 opinii o A7III (pierwsza opinia z kwietnia).
    Podobna cena startowa obu body i adresat a tu taka różnica w zainteresowaniu.
    Niech wytłumaczą kupujący
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #1448
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    Elektroniczna migawka jest już w 6d2, więc raczej na pewno dadzą ją do bezlustra. Ale czy ogarnie to lampy to wątpię...choć samo już wywalenie lustra da mi pewne możliwości.
    Mówisz o trybie timelapse?

  9. #1449
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Zakładam, że poziom matrycy z 6DII się już nie powtórzy. Żaden z projektantów nie pójdzie w takie coś w nowym wyrobie.
    Projektanci to akurat nie mają nic do powiedzenia w tej kwestii .

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Na BH Photo zamieszczono od początku roku 20 opinii o 6DII (a 70 od premiery) i 98 opinii o A7III (pierwsza opinia z kwietnia).
    Podobna cena startowa obu body i adresat a tu taka różnica w zainteresowaniu.
    Niech wytłumaczą kupujący
    Tylko ciekawe ile tych "opinii" jest prawdziwych - nie żebym coś podejrzewał .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #1450
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    @gnd - tak, timelapsowe ujęcia idą z elektronicznej migawki, to już tylko krok do puszczenia tego w normalny tryb zdjęć.
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

Strona 145 z 197 PierwszyPierwszy ... 4595135143144145146147155195 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •